Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova tovább? Elsősorban...

Hova tovább? Elsősorban jogászok/joghallgatók véleménye érdekel!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén fogok jogon végezni, és eléggé dilemmázok. Cum laude minősítéssel fogom zárni a tanulmányaimat, és bennem van, hogy munka mellett szeretnék még tovább tanulni - ha munkába állok, akkor sem leszek már pályakezdő, mert van jogi területen szerzett 4 év szakmai tapasztalatom. Az a "baj" hogy elképesztően sok minden érdekel a jogon belül, a pp. és polgári jog a véremben van, imádom a cégjogot, illetve büntetőjog/büntetőeljárás még az a terület amit imádtam tanulni, és amiben eltudom magam képzelni. Közigazgatásban dolgoztam, no komment, sohatöbbé. Bíróságon is voltam, nyomasztó a légkör, és nekem nagyon monoton. Gondolkodom, hogy szakjogász képzést végeznék, de megéri? És mivan ha pl cégjogot tanulok tovább de mondjuk ügyészségen dolgozom? Egyáltalán nem biztos hogy örökké egy adott területen szeretnék maradni, pont emiatt, mert nagyon sok minden érdekel. Gondolkodtam, hogy az ELTEn phd-zom. De az megéri? Ti mit tanácsoltok? Nincs tapasztalatom atéren, hogy egy phd vagy szakjogász képzés mennyire ütőképes, és mennyivel növeli esetleg majd a bérem, és mennyire érné meg.
2017. nov. 2. 23:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy mi éri meg és mi nem, az csak - jó eséllyel - akkor fog kiderülni, amikor már praktizálsz vagy 10 éve.


Hamarabb nem valószínű.


Először munkahelyed legyen!!!!

(hidd el, ez sem lesz olyan könnyű feladat)



Majd a munkahelyeden tanultakat kezd el tovább mélyíteni, esetleg abból lehet szakjogászi meg Phd, meg ilyenek.



Annak sok értelme nincs, hogy tanul most valamit, pl. társasági jogot, és a vége az, hogy nem kapsz munkát azon a területen.


(én pl. így jártam. Mondjuk nem a társasági joggal. Én gazdasági büntetőjogász vagyok. Mindenki azt mondta nekem, hogy ezzel a végzettséggel sose leszek munkanélküli, mert mindig kell olyan, aki ki tud mosni másokat az adócsalásból.

Hát tévedtek. Munkanélküli lettem. És jogtanácsosként végeztem egy nagyon sz@r vállalatnál).

2017. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!