Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik gazd-menedzsment...

Melyik gazd-menedzsment diploma piacképesebb, egy Óubdai Keletis vagy egy Metropolitános (régi BKF) végzettségű?

Figyelt kérdés

Anno jártam az óbudaira foszkos képzsére, most alapképzésen Metropolitánra járok.

A keletin töltött éveket jóval színvonalasabbnak éreztem, viszont Óbudai nem a gazdasági szakjairól lett híres.

A metropolitán meg egy nagyon erős jól marketingelt egyetem de, amilyen diákok oda járnak az durva, olyan szinten elrontott neveletlen, tróger gyűjtőhely, hogy az hihetetlen. Nagyon ritka találni egy értelmes tekintet végig sétálva a diákok között. Viszont tanárok terén eddig jókat tapasztaltam, szóval a tananyagot ott is el lehet sajátítani persze. Igazából ami érdekel, hogy ti mit gondoltok, később a munkáltatók szemében melyik diploma lesz piacképesebb? csak mert van lehetőségem még visszamenni a Keletire.

Nem kérek keresztkérdéseket meg keresztkötözködéseket, hogy egyik sem piacképes meg ilyenek.

Komoly véleményekre vagyok kíváncsi



#keleti #OE #Metropolitan #gazd-men gazdmenedzsment
2017. nov. 4. 15:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Pénzügy és számvitelre jártam, rengeteg közös óránk volt a gm-esekkel. Bocs 3 és fél év, de akkor már gyakorlaton vagy, dolgozol. Okoska.
2017. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

# 8


Én meg párhuzamosan csináltam a Corvinusos gazdmen-t az Elte proginfóval, majd a cems mim mesterszakot pénzügy msc-vel párhuzamosan, utána meg egy CEU PhD is befigyelt, ami mellett CFA oklevelet is szereztem. Most MBA hallgató vagyok Oxfodron. Ezek a sulik közelébe sincsenek az enyéimhez.

Ja, és helyesen írni meg nem tudok, így adtam le minden szakdolgozatomat. :)

2017. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

# 11


Látszik, hogy életedben nem jártál sehova. :D

2017. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Mert? Miből látod?

Szerintem pont hogy Te nem jártál még egyetem közelében sem, de szítod a feszültséget.

2017. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Jólvan srácok jól belementetek a témákba,

senki nem kérdezett viszont a bgeről vagy corvinusról.. :D

szimplán a két suliról szerettem volna egy véleményáradatot látni.

Úgy döntöttem, hogy a metropolitanos végzettséghez semmiképp sem adnám a nevemet mert szimplán gáz. Egy évtizeden belül biztos a legtöbb munkáltató tudni fogja, hogy a metu nem piacképes.

OE keleti viszont megállja a helyét. Kevésbé működik olyan régóta a kar, mint mondjuk egy bge vagy corvinus, de erős hitem van abban, hogy az OE is nagyobb hírnévre fog szert tenni ha így folytatja.

2017. nov. 19. 18:00
 16/21 A kérdező kommentje:
UI: mármint a metu gazdasági szakjaira értettem természetesen, a művészeti képzéseiknek elég jó hírneve van.
2017. nov. 19. 18:02
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy döntöttem, hogy a metropolitanos végzettséghez semmiképp sem adnám a nevemet mert szimplán gáz. Egy évtizeden belül biztos a legtöbb munkáltató tudni fogja, hogy a metu nem piacképes.

OE keleti viszont megállja a helyét."


Te csak egy OE-es vagy, aki kiírt egy kérdést, hogy utána sztárolja az iskoláját. Vagy a szokásos hülye troll aki ebben a kategóriában jól ismert. A Metropolitan egyetem 4 hónapos!!! szoftverfejlesztői képzésével olyan cégek szerződtek le, akik az OE 3-4 éves!!! mérnökinfó szakával szóba sem álltak :D Gazdasági szakoknál ugyan ez, OE egyáltalán nem indít duális képzést, Metropolitannal olyanok szerződtek le, mint a Deloitte, OTP, Process solution...

Tehát mi is van azzal a munkaerőpiaccal?


Az az iskola egy rakás szar :D Pont fordítva van amit mondasz, az OE állami, az állam egyre jobban leredukálja a felsőoktatásba szánt pénzt, ergo az OE egyre rosszabb lesz. A Metropolitan magánegyetem, hatalmas tőkével, egyre több innovatív befektetés és fejlesztés várható. Most igazoltak egy svéd vezérigazgatót, akinek rengeteg terve van a sulival, a Metropolitanon lehet Coventry egyetemes diplomát szerezni, ami a világranglistákon előrébb van mint az IBS által 5x annyiért szerezhető diploma.


Nem kellenek évtizedek, a legtöbb munkáltató már most tudja, hogy az OE nem piacképes.

2017. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Igaza van az előzőnek, kicsit sem átlátszó, hogy te pár napja komolyan gondolkoztál még a MetropoliTÁN egyetemen, aminek még a nevét sem tudod leírni, mostanra meg már gáznak tartod, sőt még tisztában vagy azzal is, hogy melyik kar mennyire igényes az egyetemen.
2017. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Mellesleg megsúgom, hogy a károlis diploma nem egy ssc feketelistáján van tajta, mielőtt még túl jó fénybe próbálnád feltüntetni az egyetemed :D
2017. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy egy Keletis vagy, aki így akarja sztárolni az iskoláját. 😂

Lapozd csak fel a friss hvg felsőoktatási rangsort, és lapozz a gazdálkodási és menedzsment alapszakos rangsorhoz... A METU is 2 hellyel veri a Keletit. 😂

A Keleti egy színvonaltalan gazdasági képzőhely, csak egy megélhetési kar az Óbudainak.

Egybként a METU veri már az IBS-t, Óbudait, NYíregyházi Egyetemet, Pannon Egyetemet, KRE-t, Zalaegerszegi BGE-t, SZIE-t (Békéscsabai és Pesti kart is),GDF-et, Edutust, Dunaújvárosi Egyetem-et, Kodolányit, Zsigmond Király Egyetemet, Eötvös József Főiskolát (lol nem is tudtam, hogy ilyen is van) és a Tomorit.

Szóval már egyáltalán nem a legalja kategória az országban, aminek sokan beállítják, hanem benne van az erős középmezőnyben. Tulajdonképpen most ahogy nézem a listát, Pesten 3 egyetem előzte csak meg, a többi nagyobb vidéki egyetemek.

Persze aki teheti, annak még mindig azt tanácsolom, hogy BGE, BME-re menjen. PSZK-ról rengeteg rosszat hallok mostanában, hiába jobb a hírneve.

2017. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!