Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskoladilemma? Hagyjak ki egy...

Iskoladilemma? Hagyjak ki egy évet vagy mit csináljak? 16/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a problémával küszködök, hogy nem tudom mi a fenét akarok az életemmel. Most kezdtem másodjára a középiskolát máshol más irányban de ez szakmailag rosszabb mint az előző.


A kérdésemben szereplő évkihagyás a következőt rejti:


Beszélnénk egy iskolaigazgatóval (tőlünk 4 percre van az iskola), hogy következő évben felvenne e. Hiányszakmáról van szó, végigcsináltam egy évet és a gyakorlatot, a szintvizsgám pedig az izgulás miatt hármas lett, de akkor úgy voltam vele biztos elmegyek szóval annyira komolyan sem vettem. Majdnem biztos, hogy felvennének, de igazából ez csak biztonság esetén lenne, mert közben gondolkoznék, hogy mi akarok lenni illetve tanulnék és saját magamat ahogy tudom formálnám. Most gondolok arra, hogy egyrészt házimunkát csinálnék és megtanulnám, hogy kell az életben szükséges hivatali dolgokat intézni amikről gőzöm nincs, edzenék itthon, hogy mire odakerülök nézzek ki valahogy és valamivel több önbizalmam legyen a mély vízben, mert az előző egyben első iskolámban közrejátszott az is, hogy az alapból kicsi önbizalmamat úgy fújták mint egy pitypangot.


Ez kivitelezhető, megoldható lenne? Nem lenne hülyeség?Ahogy most állok, mindegy melyik iskolába mennék nem lennék képes megmaradni mert az egész helyzet olyan már lassan mint egy paca.


Köszönöm a válaszokat!


16/l



2017. nov. 5. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem akarok rossz tanácsot adni, szóval ez csak az én véleményem (mint egy teljesen kívülálló).

Szerintem ez az 1 év kihagyás csak egy menekülő út a problémák elől - még ha tudat alatti is. Nyilván fontos a házimunka és, hogy megtanuld a hivatali dolgokat, de te nem abban a korban vagy, hogy ezzel foglalkozz. Szerintem ennek az lenne a vége, hogy szeptemberben ismét ott állnál önbizalom nélkül, ugyan azokkal a problémákkal.

Önbizalmat tudsz szerezni tanulás mellett is - és neked pont ezen kellene dolgozni, ekkor fognak a problémáid megoldódni. Nyilván ez egy nehezebb út (de szokták mondani, hogy nem feltétlenül a könnyebb út a jobb).

Kezdj el sportolni, találj hobbit magadnak. Először kisebb célokat tűzz ki (amiket biztosra tudsz, hogy teljesíthető). Utána szépen lassan jöhetnek a komolyabbak.


Másrészről lehet érdemesebb lenne egy szakemberhez fordulni.

2017. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
#1 vagyok, lehet lepontozni, de azzal, hogy 1 évig a szobádban ücsörögsz és azon filózol, hogy mit csinálj, egész biztosan nem leszel előrébb. Csináld azt, amit elkezdtél, lehet idővel meg is szereted, aztán ha mégsem, akkor jövőre átmész a másikba, amit mondtál. Vagy ha ki is hagysz egy évet, addig legalább tanulj idegen nyelvet, vagy ilyesmi, de mondom, szülőként a lébecolást biztos nem támogatnám.
2017. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Nem akarok rossz tanácsot adni, szóval ez csak az én véleményem (mint egy teljesen kívülálló).

Szerintem ez az 1 év kihagyás csak egy menekülő út a problémák elől - még ha tudat alatti is. Nyilván fontos a házimunka és, hogy megtanuld a hivatali dolgokat, de te nem abban a korban vagy, hogy ezzel foglalkozz. Szerintem ennek az lenne a vége, hogy szeptemberben ismét ott állnál önbizalom nélkül, ugyan azokkal a problémákkal.

Önbizalmat tudsz szerezni tanulás mellett is - és neked pont ezen kellene dolgozni, ekkor fognak a problémáid megoldódni. Nyilván ez egy nehezebb út (de szokták mondani, hogy nem feltétlenül a könnyebb út a jobb).

Kezdj el sportolni, találj hobbit magadnak. Először kisebb célokat tűzz ki (amiket biztosra tudsz, hogy teljesíthető). Utána szépen lassan jöhetnek a komolyabbak.


Másrészről lehet érdemesebb lenne egy szakemberhez fordulni."


Jobb ötletem már nincs. Voltunk apámmal pályaválasztásinál, ott nyögvenyelősen 2 hónap után rábólintottam a mostani szakmára amit idén kezdtem tanulni, és mint kiderült ez még nehezebb mint az előző, de nem csak, hogy nehéz, a felmentésem hátráltatóbb tényező mint azt a pályaválasztási mondta. Mondta, hogy nem lesz könnyű, de szerinte az a szakma illik hozzám a legjobban - mint kiderült mégsem.

Azalatt az egy év alatt amit kihagynék nem csak lébecolni akarnék és megtanulni azokat az apróságokat amik szükségesek a mindennapokhoz, hanem tanulni is. Utálok tanulni, sosem mondtam, hogy nem, viszont azt, hogy 1 évet kihagyok nulla tanulással sok értelme nem lenne, de annak sem, hogy bemegyek valahová aztán esetleg megint változtatni akarok és akkor csak magammal cseszek ki már megint. Egyébként nem iszok, cigizek és utálok bulizni szóval még csak nem is ezekkel telnének a napjaim/estéim.

Sportolni nem kezdek el, egyrészt nem állunk jól anyagilag hozzá, másrészt enyhe szociális fóbiám van. Egy ideig próbáltam edzőterembe járni de annak is hamar vége szakadt mert nem bírtam.

Előző év elején is éreztem, hogy ezt a szakmát biztos nem végzem el, mégis végigjártam azt az évet, utána az eredménye: apám szerint életkedv nélküli zombivá váltam, a pályaválasztási pedig leszögezte, hogy az önbizalmam a béke segge alatt van (ezekkel a szavakkal) és túl sok stressz gyülemlett fel a régebbi dolgokkal együtt ami miatt a nagy empátiámat ami bennem van nem tudom úgy használni ahogy azt szeretném, ahogy addig működött.

2017. nov. 5. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Sportolni nem csak edzőterembe lehet. Pl. a futáshoz elegendő egy cipő és persze akaraterő (pont amit neked kellene fejleszteni). De akár otthon is lehet felüléseket/fekvőtámaszokat csinálni vagy jóga gyakorlatokat (tele van az internet ilyenekkel). Ennek pont az lenne a lényege, hogy legyen egy cél, amit kitűzöl magad elé, küzdesz érte és végigcsinálod. És az önbizalmad nőni fog, ha látod, hogy ezeket a célokat végig tudod csinálni (amellett még a testedet is formában tartod).


Alternatív megoldás, hogy nem szakmát tanulsz, hanem egy gyengébb gimnáziumba beiratkozol. Vagy megpróbálkozol a magán tanulói státusszal.


Szakember alatt konkrétan egy pszichológust értettem. Pályaválasztási tanácsadók se látnak bele a gondolataidba vagy a jövődbe, azt neked kell érezni, hogy mi az, amibe szívesen raksz időt/energiát bármilyen kötelezettség nélkül.

2017. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 3 év alatt 2 szakmàn voltam az elsőt 1 év utàn ott hagytam a másodikon ez a második évem , de héten intézem az OKJ-s képzést és ezt is itt hagyom , jogsim meg van így , ha tudok menni , ha nem OKJ-re igy is ugyis mellet vagy helyette megyek àruszàllitozni pàr évre , hogy tudjak tovàbb lépni . 18F
2017. nov. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akármennyire is rossz egy szakmát mindenképp muszáj végigszenvedni, aztán utána nem kötelező úgyse abban dolgoznod hisz ameddig diák az ember addig kell tanulni. Ha meg nem tudod mi szeretnél lenni menj valami gimibe, legalább lesz érettségid és kapsz gondolkodási időt közbe, hogy vajon mi lenne a megfelelő szakirány. Én 1 év után váltottam szakmát, de érettségi utáni OKJ képzésben, de ha tehetném végigszenvedtem volna akármennyire is nem tetszett akkor, mert most ott vagyok, hogy fizethetek utána érte, mert elvégzem a mostani szakmámat egy dolog, de valamilyen szinten utána az emberben az is felmerülhet, hogy befejezhette volna, ha nem is akarta annyira, mert kitudja mit hoz az élet, és mikor mire lesz szüksége, de minden döntés rajtad áll.
2017. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!