Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hagyjak ki 1 évet az egyetemen...

Hagyjak ki 1 évet az egyetemen vagy próbáljam meg?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, és felvettek az egyetemre, viszont a szak amire beadtam a jelentkezésem csak önköltséges formában indul, tehát mellette még dolgoznom is kéne, mivel a szüleim nem tudják nekem finanszírozni. Emellett több embertől is utánakérdeztem akik ezen a szakon tanulnak hogy mi a véleményük róla, és azt mondták hogy nagyon fontos a jó matek tudás ami sajnos nálam elég gyenge tehát már abban sem vagyok biztos hogy tényleg ez a nekem való pálya eleinte tetszett és a szüleim is nagyon szerették volna hogy erre a szakra jelentkezzek, de most már kezdek eltántorodni. Arra gondoltam hogy kihagyok egy évet, megcsinálok egy nyelvvizsgát és egy emelt érettségit és jövőre beadom egy olyan szakra amit közelebb érzek magamhoz, és államilag támogatott. Viszont a szüleim reakciójától félek, az gondolnák hogy csak lazsálni akarok. Valaki tudna nekem tanácsot adni? Vágják bele ebbe a szakba vagy, várjak egy évet szerezzek elegendő pontot és adjam be egy olyan szakra amit magamhoz illőbbnek érzek?

2017. aug. 15. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenképpen arra a szakra menj, ami a leginkább hozzád illő, a szüleid meg kell hogy birkózzanak vele. Ha csak azért vagy bizonytalan, mert gyenge a matekod, abban még rengeteget tudsz fejlődni, Ha nem kifejezetten matekra irányul a képzés, akkor szinte biztos, hogy megfelelő gyakorlással minden különösebb érzék nélkül tudod majd teljesíteni a követelményeket.


Ha a szüleid azt látják, hogy dolgozol és még újra is érettségizel, nem lesz igaz, hogy csak lazsálsz. Szerintem nem olyan vészes egy évet kihagyni - én is azt tettem -, de természetesen ez a te döntésed, és legfőképpen saját magadnak kell meghoznod.

2017. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az első két félévet nem lehet passziváltatni.
2017. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!