Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség kéne a pályaválasztás...

Segítség kéne a pályaválasztással kapcsolatban?!

Figyelt kérdés

8.-os vagyok, és nemsokára el kéne már döntenem, mit is szeretnék igazán, hová szeretnék továbbtanulni menni. Csakhogy én teljesen tanácstalan vagyok. Ha valamelyik zalaegerszegi vagy nagykanizsai középiskolába jártok, akkor hálás lennék, ha mondanátok vélemény a suliról, meg, hogy mi a tapasztalatotok róla. Nagyon nagy segítség lenne. Főleg az Ady-ra, Kölcsey-re és a Mindszenty-re lennék kiváncsi, de bármelyik iskoláról szívesen olvasnék.

Tudni kell, hogy nem vagyok valami nagyon jó tanuló, legalábbis a szüleim, és tanáraim szerint. Év végen 7-7 db 4-esem és 5-ösöm, 3 db 3-asom volt (fizika, matek, tesi). Igazából humán beállítottságú vagyok, nagyon szeretem a történelmet, nyelveket, rajzot, ezekből 5-ös is vagyok. A gyengeségeim közé tartozik a matek, fizika, kémia, ezeket utálom, nagyon nem érdekelnek. Ami már nem kapcsolódik a sulihoz: imádom az állatokat, szeretek szabadidőmben rajzolni is. Érdekel a divat id. Tudom, hogy nekem kéne tudnom, mit is szeretnék, hol is akarok majd elhelyezkedni később, de szívesen elolvasnám a ti véleményeiteket is, hátha segítenek. Szóval: tudnátok írni foglalkozásokat, szakokat, sulikat (Nagykanizsa, Zalaegerszeg) vagy bármi más segítséget? Nagyon szépen köszönöm, ha elolvastad! :)



2017. nov. 10. 20:21
 1/4 anonim válasza:
100%

Neked is azt tudom mondani amit az öcsémnek, mert nekem is bevált.

Menj sima érettségire, vagy ha ilyen már nincs akkor valami olyan szakmára amihez van érettségi is.

Egyrészt így van időd gondolkodni 4 éven keresztül hogy mit is akarsz kezdeni magaddal, másrészt az érettségi már alapkövetelmény. Önmagában semmit se ér, de nélküle lenéznek...

Én is érettségivel kezdtem mert fogalmam sem volt mihez akarok kezdeni. Az utolsó évben jöttem rá hogy fodrász szeretnék lenni. Ami jól is jött, mert ahhoz hogy fodrász lehessek, kell érettségi is. :)

2017. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó! Anyukám is fodrász.:) Köszönöm szépen a válaszod!

Én igazából legszívesebben gimnáziumba mennék, csak nem tudom, hogy elég jó vagyok/lennék-e oda. Végülis a felvételin a matematika (3-as), magyar nyelv és irodalom (4-es), idegen nyelv (5-ös) és történelem (5-ös) tantárgyakat veszik figyelembe leginkább, ezekből a jegyeim nem is a legroszzabbak, de nem is a legjobbak. Hát nem tudom...

2017. nov. 10. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
ha nem jön össze a gimi akkor szakgimnáziumba menj. Lesz egy tanult szakmád amiről ugyan nem kapsz rögtön papírt de érettségit viszont igen. Aztán nem fontos neked abban a szakmában maradni! bármi lehetsz utána hidd el! Most "csak" egy iskolát válassz magadnak pályát még ráérsz :)
2017. nov. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
72%

Egyetértek a 2-es válaszolóval, ha érettségire mész, nem csak gimibe mehetsz!

Szakközépbe is van érettségi :)

Persze te tudod mit akarsz, de szerintem így járnál a legjobban.

2017. nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!