Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek velem vagy a...

Szerintetek velem vagy a tanárral van a probléma? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
10-es matek tagozatos diák vagyok, nagyon szeretem a matekot és jól is megy nekem, eddig mindig 5-ös voltam belőle. Nyáron elköltöztem, így sulit is váltottam. Az itt lévő matek tanárom annyira nem magyarázza el, hogy mit hogyan kéne megoldani. Idén már írtam két olyan dolgozatot is, amilyet még soha (3,1). Szerintetek ez a tanár és a suli miatt lehet, vagy még sem lennék olyan jó a matekhoz? Előző sulimban meg általánosban is osztály első voltam matekból.

2017. nov. 11. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nem magyarázza el, az az ő hibája. ha nem gyakorolsz eleget és azert nem megy az a te hibád. ha nem is érted meg órán, a konyvben benne kellene lennie magyarazoan is, szoval onszorgalom es megy az 5ös. az osztalytarsaidnak van gondja a tanárral? milyen jegyeket kapnak? esetleg szolhatsz a tanárnak h nem érted a feladatot, hátha elmagyarazza ujra meg ujra ugy h meg is értsd
2017. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Osztálytársaimnak is van baja a tanárral. Tavaly volt olyan, akinek csak ötöse volt, most meg 5 dogából csak 2 ötöst írt.
2017. nov. 11. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Lehet hogy a két sulid között szinvonalbeli különbség van. Nem biztos hogy a tanárral van a gond ha volt ötös dolgozat. A neten van fenn egy csomó videó ahol érthetően magyaráznak .

Gyakorolj és próbálj meg ráhangolódni a tanárod magyarázatára.

2017. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet színvonalbeli különbség is nem csak a tanárral gond. Ha eddig gyenge suliba jártál a mostani meg erős úgy megvan az ok.


De lehet tanár is, ha olyat kér amit nem adott le, vagy túlbonyolítja.

Ha viszont egyszerű feladatokat ad amiket vettetek esetleg egy kicsit más ott akkor nem az ő hibája.

Mit jelent az hogy nem adja le?

Mert ha csak ül és nem csinál semmit úgy gáz, de ha megcsináltok 5 feladatot akkor már kb látható a dolog.

2017. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Eleve az új környezetbe kerülés is visszafogja a teljesítményt. Fel kell venni a társaságot, a tanárok stílusát, a követelményrendszert. Ha még ráadásul magasabb a követelményszint is, akkor végképp nincsen benne semmi meglepő. Akkor kezdj aggódni, ha fél év alatt sem áll be a régi szint.
2017. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!