Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akadozva olvasás helyrerakása...

Akadozva olvasás helyrerakása felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Üdv!


Felnőtt ember vagyok, mégis gondjaim vannak az olvasással, mind magamban mind pedig hangosan, de magamba legalább csak nekem gáz.


A gond abból adódik, hogy miközben olvasok, az agyam előre ki akarja találni a szavakat de ezek nem azok amik le vannak írva,ha rendesen olvasok akkor pedig eléggé lassú a tempó.


Én arra is gondoltam, hogy esetleg valami hiányosságot kompenzálna ezzel az agyam, viszont szemészeten most voltam és azt mondták nincs baja.


Kicsit az egész lényemre igaz, hogy türelmetlen, hamar elvesztem az érdeklődésem olyan dolgok felé amik nem extra érdekesek, másrészt eléggé gyorsan lefárad az agyam ha bonyolult dolgokra kell figyelnem mondjuk 1,5 órán át(ez mondjuk szerintem lehet normális).


Az írásom olyan ronda, hogy nyomtatott betűkkel írom különben nem tudok tanulni a saját jegyzeteimből, írásnál még gondot okoz a hosszú-rövid betűk helyes használata.


A rövid távú memóriám mintha nem is létezne,"egyik fülemen be a másikon ki, ugye".Kivétel ez alól ha erős külső hatással társul valami.


Nekem kezeletlen diszlexiának tűnt, de letöltöttem ezt a diszlexiás betűtípust és nem lett jobb.Igaz kevésbé fárasztó ezt olvasni.


Valaki ebből magára, esetleg másra ismer akinek tudja mi a gondja?


Köszönöm előre is nektek is és a gyakori kérdés helyesírás korrekciójának is! :)

25/f



2017. nov. 13. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg diszlexia (hogy tudtad ezzel végigjárni az iskolát úgy, hogy csak most foglalkozol vele?). Keress egy diszlexiában jártas logopédust, hogy vizsgálja ki, akkor legalább lesz diagnózisod, és valami tanácsot is tudna adni. A betűtípus nem csodaszer, nem oldja meg egycsapásra a diszlexiát.

Az egyik dolog, ami máris jót tenne, ha nem izgatnád magad fölöslegesen olyan dolgokon, ami adottság, ami veled jár. Hangosan olvasni például egész egyszerűen nem kell, ilyen szituációba az ember elég ritkán keveredik. Másfél óra alatt mindenki elfárad, abban nincs semmi. Hogy ronda az írásod, nem vagy vele egyedül, akkor géppel kell írni. Hogy gyorsan elveszted az érdeklődésed: van ilyen. Szóval legyél magaddal türelmes, elfogadó, megbocsátó. Keresd a jó oldalát. A diszlexia sokszor jár együtt rendkívüli kreativitással, egészleges látásmóddal. Híres diszlexiások: Agatha Christie, Churchill, Walt Disney. [link]

2018. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, más is így olvas, nem kell minden szót kibetűzni, pont emiatt tduod ezt is eolvsani
2018. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!