Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az, hogy 21 évesen...

Miért van az, hogy 21 évesen elkezdett érdekelni az olvasás, míg azelőtt sose jutott még eszembe sem az, hogy olvassak?

Figyelt kérdés

Soha nem érdekelt az olvasás, sőt 15 16 évesen még gáznak is tartottam, hogy valaki olvas, strébernek, meg nyominak tartottam, de mostanában valahogy felkeltette az érdeklődésemet, 4 napja elkezdtem olvasni a Koldus és Királyfit ( ezt találtam itthon, ami kicsit felkeltette az érdeklődésemet.. :D ) és tegnap estére ki is olvastam. Most meg tervezem Az Ezüst-tó kincsét kiolvasni, persze nem 4 nap alatt, ez már hosszabb. Sokszor nem tudtam mit csináljak, és gondoltam arra, hogy olvasok, nem lehet az annyira szar, lehet csak az unalom miatt van ez? Szívesen kiolvasnám a Harry Potter összes részét, érdekelne milyen könyvben.


Miért lett ez a változás benne? Talán megjött valamilyen szinten az eszem? Talán nem vagyok már annyira gyerek?



2014. júl. 21. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamint lassan azt érzem cikinek, ha valaki még 1 könyvet sem olvasott el, vagy meg sem próbált elkezdeni egyet sem.. Nem értem magamat.. :D
2014. júl. 21. 13:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg csak annyit jelent, hogy felnőttél :) és az olvasás soha nem nyomi! Olyan mint egy tévé a fejedben :D Akkor legyünk komolyak: szerintem Harry Potter eszméletlen jó könyvben, nekem örök kedvencem. Ajánlom neked még így kezdésnek az Éhezők viadala trilógiát. Nagyon népszerű, szerintem kitűnő könyvek, és nem is olyan hosszúak.
2014. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, egyáltalán nem nyomiság olvasni, az ember fantáziáját nagyon megmozgatja, beleélem magam szinte.. :D Az Ezüst-tó titkából is kiolvastam ma már 3 fejezetet. Eddig nem rossz.


Köszönöm az ajánlatot, az Éhezők viadala nem tűnik rossznak, szerintem ki fogom olvasni :D

2014. júl. 21. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert normális lettél! :D javaslom a Tűz és Jég dalát, a Gyűrűk Urát, ilyesmiket, ha eddig nem olvastál akkor pótold be a nagy klasszikusokat. Illetve ajánlom az Abarat sorozatot és a Korbácsot Clive Barkertől, csak mert szerintem marha jó könyvek.
2014. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nemhiába van a mondás: "A könyv jóbarát!"


Nagypapám nem szeretett olvasni. Hosszú évekig volt fekvőbeteg. A kínok-kínját élte át nemcsak a fájdalomtól, hanem az UNALOMTÓL. Istenem, hányszor elmondtuk, hogy ha szeretett volna olvasni, mennyivel könnyebb lett volna elviselnie a helyzetét...!


Ha majd gyereked lesz, nagyon figyelj arra, hogy egészen kicsi korától szerettesd meg vele az olvasást! Nagyon fontos szerintem, hogy ne "ismeretterjesztő" könyvekkel kezdjünk, hanem TÖRTÉNETEKKEL! Amik beindítják a képzelőerőt, elindítják azokat a belső képsorozatokat - és ezzel azt az élményt adják - ami miatt jó dolog olvasni.

2014. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig már sikerült 4 könyvet kiolvasnom a sok meló mellett is.. Nagyon jó, tök frankón feldobja a fantáziát :D


Köszönöm a tanácsokat és ötleteket, megfogadom őket! :)

2014. aug. 25. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!