Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hagyjam abba az...

Szerintetek hagyjam abba az egyetemet?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem el az egyetemet. Mivel az egyetem többszáz kilométerre van az otthomomtól, így kollégista vagyok. A gond az, hogy míg tetszik a szak amit tanulok, egyáltalán nem érzem úgy, hogy én ezt szeretném csinálni a jövőben. Arról nem is beszélve, hogy mióta elköltöztem otthonról, a szüleim egyáltalán nem jönnek ki egymással. Gyakorlatilag végig kell néznem ahogy elromlik a házasságuk, és nem tehetek semmit ellene.

2017. nov. 14. 13:21
 1/1 TR75 ***** válasza:
100%

"Arról nem is beszélve, hogy mióta elköltöztem otthonról, a szüleim egyáltalán nem jönnek ki egymással."

Ez hülyeség. Lehet, hogy az eddig elfojtott ellentétek most kerültek felszínre (az is lehet, hogy csak te értelmezed félre a dolgokat). De ha miattad is voltak eddig együtt, előbb-utóbb ki fogsz repülni a szülői házból. Vagy életed végéig ott akarsz maradni, csak hogy minden boldognak tűnjön?

A te jövődről van szó. Azt megteheted, hogy átmész másik egyetemre (bár szerintem ez az elbizonytalanodás is csak arról szól, hogy a szüleidért magadat érzed felelősnek, ami hülyeség), de az a lehető legrosszabb választás, ha alárendeled magad a szüleid "boldogságának". Egy életre elintézed magad ezzel.

Arról nem is beszélve, hogy olyan is lehet, hogy egyik vagy másik (vagy mindkét) szülő nem akarja, hogy távol légy, és konfliktusok "kreálásával" próbálja meg elérni, hogy visszamenj. Nem szándékosan konspirálva, hanem egyszerűen játszmázással, ami nem teljesen tudatos dolog (például a mártír szülő vagy a borostyán szülő ilyen lehet).

2017. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!