Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építészmérnökök! Milyen a...

Építészmérnökök! Milyen a munkátok? Szeretitek?

Figyelt kérdés

Vegzős vagyok és az építészmérnöki szakmában gondolkozom. Kíváncsi vagyok hogy milyen lenne a munka, a fizu végzés után.



Szereted a munkád?


Meg vagy elégedve a fizuddal? (Mennyit keresel jelenleg?)


Ha újrakezdhetnéd újra erre szakra mennél?


Mit nem szeretsz a munkádban?


Mik a terveid a jövőre nézve?



2017. nov. 18. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egyértelműen kiderül a hasonló kérdésekből: KERÜLD EL AMÍG TEHETED!!!!

Sok meló van vele, nagyon sok, és a mérnökök között a legrosszabbul fizetett. Nagyon korrupt az építészipar. Inkább menj gépésznek, vagy villamosmérnöknek.

2017. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Nem sok építős/építész mérnök ismerősöm van akik a fizetést túlságosan mérnökinek tartanák :D Én az építőipart elkerülném jó messzire. Elsővel értek eggyet.
2017. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Miért mennyit keresnek?


Mérnöki szakok közül egyedül ez érdekel. Ha nem ezt választom akkor vagy pénzügy és számvitelt választom vagy alkalmazott közgazdaságtant. Szerintetek melyiket érné meg a legjobban?

2017. nov. 18. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a legnagyobb hülyeség az alapján dönteni, hogy melyikkel keresel sok pénzt....Nyilván pénzre szükség van, de szerintem nem ennek kell lennie az elsődleges szempontnak, és rengeteg múlik azon is, hogy az ember mit tesz bele az alap tudáson felül, mit tud kihozni belőle. Azt kell választani, ami a legjobban érdekel, ami leginkább tetszik és úgy érzed, hogy van motivációd a fejlődésre, élvezed a munkádat. Engem is sokáig próbáltak rábeszélni pl. a villamosmérnökire és egy darabig el is hittem, hogy az nekem való meg keresett, sok pénz stb., de hála istennek meggondoltam magam...Mindig jó voltam matekból és infóból is, emeltes is voltam, értettem, de egyáltalán nem érdekeltek a műszaki dolgok, halál unalmasnak tartom mai napig... Ha azt tanultam volna, akkor szerintem már rég felvágtam volna az ereimet... Végül egy nyelvszakot választottam, amit cseppet sem bántam meg, pedig ugye az “büfészak, mehetsz a mekibe krumplit sütni, részeg drogos hippik gyűjtőhelye stb.”..., de így legalább szeretem, amit csinálok, élvezem, vannak vele konkrét céljaim, elképzeléseim és ezek mind motiválnak. Míg ezzel szemben, ha elmentem volna villamosmérnöknek, akkor egy darabig biztos erőt ad az “újdonság varázsa”, hogy egyetem stb., egy darabig még talán a jó fizetés is motiválhat, de ezek idővel elszállnak...és ott állnék, hogy “akkor én most mégis mi a jó büdös francot csinálok? Minek?”...Ha muszájból el is végezném, akkor is bánnám és utálnám az egészet, egy percig nem akarnék a szakmában dolgozni.


Biztosan van olyan is, akinen elég, ha jól keres és nem érdekli, hogy milyen munkát végez stb., de én például nem ilyen vagyok. Én a helyedben biztosan az építészmérnökit választanám, ha az lenne a szívem vágya. Szerintem ezt te is gondold át, hogy neked mi éri meg jobban.

2017. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy mi a szívem vágya, a pénzügy és számvitel és az alkalmazott közgazdaságtan is. A pénz sem a fő szempont de azért számít valamennyire.


Olyan ember válaszát várom aki építészmérnökként dolgozik és le tudja írni hogy mik a szakma pozitívumai és negatívumai.

2017. nov. 18. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!