Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő építészmérnökök...

Pályakezdő építészmérnökök mennyit keresnek Magyarországon?

Figyelt kérdés
És 5-10 év tapasztalattal ez mennyire nő?

#építőipar #építész. építészmérnök
2013. dec. 19. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
200 nettó a kezdő átlag, ami hamar (1-2 év alatt) felmegy 250-300 nettóra. Onnantól rajtad múlik. Ha megrekedsz a kezdő melódban akkor 350-400 nettód lesz 10 év múlva is, ha viszont hajtod rendesen, cégeket és pozíciókat váltasz, akkor könnyen el lehet érni 600-700 nettót is.
2013. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, de nem túlzó kicsit?

Úgy tudom eléggé telített a piac, túlképzés van már ezen a területen is.

Engem az átlag érdekelne.

2013. dec. 19. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

A kettő nem függ össze. A túlképzés miatt nehéz az elhelyezkedés, de nem csökken a pénz.


Tehát ha elhelyezkedsz, akkor ezekre számíthatsz. Ha meg nem, akkor 0-ra. Nincs értelme szerintem a kettőből átlagot vonni és kiszámolni mondjuk 80 ezret, ha egyszer egyetlen építészmérnök sem keres 80 ezret..

2013. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Én építészmérnök vagyok és örülnék, ha ennyit keresnék, mint amit az 1. válaszoló írt. Bár nehéz összehasonlítani, mert a fizetés nem szokott beszédtéma lenni. Sajnos túlképzés van, igen. Illetve pontosabban, egyre kevesebb a munka és így nézve sok rá a szakember. Sok mindentől függ, még a kezdő fizetés is, a későbbi főleg, mert szakmán belül is rengeteg irányba lehet menni. Az sem mindegy, hogy kis cég, multi, vagy valamilyen állami helyen helyezkedsz el. Meg, hogy bsc vagy msc szintű a diplomád. ha nagyon kéne egy átlagot mondani, akkor nettó 140-170 ezer körül tenném a kezdő fizetést
2013. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 judy19 válasza:
100%

Sziasztok!


Én most kerestem állást, nagyon sok helyen voltam. Mivel kezd fellendülni az építőipar, illetve iszonyatosan sokan keresnek építészeket, ezért szerintem (igen ebben a szakmában mindenhol netto fizetési igényt kérdeznek) netto 180.000 alatt én sehova nem mennék el. Szerintem ennek kéne a minimumnak lennie, és ahogy látom ha értelmes vagy ennyit simán kifizetnek neked sőt többet is !!!


Ha egyébként kiszámolja az ember, kb. az albérlet árak is úgy felmentek, hogy egy albérlet mindennel együtt 100.000 Ft körül van, ha van saját szobád.


Persze lehet lázongani, hogy csomó ember ennél kevesebből is megél, de azért azt tegyük hozzá, hogy csomó ember nem tud házat tervezni,nem ismer 4-5 féle szerkesztő programot, nem beszél semmilyen külföldi nyelvet.... nem éjszakázott végig 5-6-7... évet az életéből.... etc. etc. Nem tudja milyen szombati bulizás helyett épszerket rajzolni.


A probléma inkább az, hogy egy csomó friss építész nincs tisztában azzal, hogy mennyit ér valóban a munkája és elmegy netto 130-140 ért dolgozni.


Szerintem ez a fizetés egy mérnöki diplomához képest elég méltatlan. És arról is lehet el kéne gondolkozni, hogy megéri-e egy olyan cégnél dolgozni, ahol nem tudnak csak ennyit fizetni.


Szóval hajrá mindenkinek! Természetesen ez csak egy vélemény. Lehet hogy mások másképp látják. Nekem jelenleg 3 olyan ismerősöm is van aki 200. nettoval kezdett tavaly. ( Persze ez nem valami referencia) Csak azért írom le,mert nem lehetetlen ilyen helyet sem találni.

2016. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
70%

sajnos az a 200 kezdes elegge messze van :( nagyon sok epiteszt dob ki az egyetem itt pecsen es Ferjem 90e ft korul keresett 8 oraban.....meg 1,5 eve melozik csak. En is epiteszmernok vagyok mindketten msczunk is, igy Ferjem 6 orasban van tehat kb 80-at kap. En kislanyommal vagyok itthon, mellette diplomamunkankat irjuk.....aki a 200 kezdot irta nyugidtan mondjon egy ceget es felkeressuk :)

mindket szulo fizeti az albit, es kb honap kozepere vegere igyse marad penz, pedig nem elunk nagy labon.....

2016. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Harmadikosként építészmérnökin egy beruházó/developer cégnél dolgozom projekt managerként 0% előzetes ismerettség nélkül. Heti 20 órában (ez 2 munkanap hetente) megkapom a havi 120,000t és még mellette ide oda bedolgozok alkalmanként... úgy gondolom fontos a technikai háttér és nem elég csak azokat a technikákat ismerni, amelyeket az egyetemen mutatnak mert az kevés. Nekem ez nem csak munka, hobbi is...


Sok sikert!

2018. jan. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EnnDii válasza:

Sziasztok!


Én tavaly nyár óta dolgozok, egy 50 ezres városban egy kis építészirodánál, havi 150 ezerért. Szépséghiba, hogy nyelvvizsgám megszerzése folyamatban van, így különösen nagy elvárásaim nem voltak a fizetéssel kapcsolatban. Két helyi cégnél voltam gyakorlaton, mindkettő hívott. 150-200 ezret éreztem reálisnak, ezt alulról súrolta az ajánlat, elfogadtam.

Szerencsére most fellendülőben az építőipar, de nehéz megmondani, hogy ez meddig tart ki?.

Tervezem még az Msc-t megcsinálni, és 2-3 éves tervezői tapasztalattal Bp.-en állást találni, szerintem akkor reális lenne 3-400 ezres fizetés.

Ha pedig saját irodád lesz, akkor és munkád is lesz 500.000-1 milliót simán lehet keresni, főnökeimből kiindulva :)

Hozzátéve, hogy ez nem az az 5-kor befejezem és hazamegyek munka :D

2018. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!