Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bukásra állok matekból,...

Dániel Pataki kérdése:

Bukásra állok matekból, félévkor hogy lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 9.-es vagyok, és matekból elég rosszul állok (négy darab 1-esem van, és semmi más). Órán odafigyelek, elmegyek korrepetálásra, csak itthon nem tanulok túl sokat. Azt szeretném tudni, hogy ha félévig nem tudok egy kicsit se javítani az átlagomon, és 1-es leszek, mi fog történni? Folytatom év végéig, és ha addig se lesz jobb a helyzet, akkor pótvizsga? Ha nem sikerül a pótvizsga, akkor mi lesz? A szüleim eléggé rámilyesztenek, azt mondják, hogy kereshetek új iskolát, meg hogy ha nem javítok akkor behívják őket a papírokért és kirúgnak mert nem vagyok az iskolába való (elég jó iskola, nehéz volt bekerülni).

Angolból középfokúzok nemsoká, magyarból versenyekre járok, a szakmaik mennek, KTT eldöcög, töriből is jó vagyok, de a matek kikészít.



2017. nov. 19. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
És a magyar jegyed nem ilyesztő? Ha nem sikerül a pótvizsga, osztályt ismételsz. Kirúgni ezért nem rúghatnak ki, szerintem. De egyelőre azon gondolkodj, hogyan tudnál javítani! Ha annyira béna lennél, nem vettek volna fel egy jó gimibe. Szedd össze magad!
2017. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Hát bizony, ha csak 4 egyesed van, félévkor tuti hogy elhúznak. Év végéig még elvileg összegányolhatsz egy 2-est, de az sem lesz könnyű. Tudom, mert én annak idején 3-ikos koromban (ami most nektek 11-ik) félévkor ugyanígy álltam, de nemcsak matekból, hanem még további 4 tárgyból. Az érettségim meg olyan lett, hogy matek, fizika 4-es, a többi 5-ös, de nem ajánlom, hogy utánam csináld, mert azóta sem izzadtam annyi vért, mint akkor, pedig 53 éves vagyok! Szóval annyit tehetsz, hogy év végére erőltesd meg magad és otthon is foglalkozz többet a matekkal. Kevesebbet csajozz, kivéve, ha a barátnőd segíteni tud ebben. Akkor viszont ne vessz vele össze addig, amíg át ne lökdös a vizsgán!
2017. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!