Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vidékről SOTE-ra így? (többi...

Vidékről SOTE-ra így? (többi röviden lent)

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy vidéken megcsúsztam az elsőévvel orvosin. Nézegettem a SOTE 1-2.szemeszterének kötelezőit, mennyire reális vagy észszerű dolog lenne átjelentkezni a tavaszi félévtől(2.szemeszter), ergó elsősként?


(most azt hagyjuk légyszi, hogy ha ott megcsúsztál, SOTE-n is meg fogsz...stb...erre az előrelátó kommentem, hogy Diákhitel nélkül dolgozni kell az önköltséges képzésért...)



2017. nov. 21. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
De miért szeretnél átjelentkezni? Vagy csak en nem értem? Miért nem ugyan ott folyatatod?
2017. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyagi okokból, olcsóbb lenne otthon lakni, mint a tandíjon kívül a lakhatásra-egyéb dolgokra is keresni.
2017. nov. 21. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

"(most azt hagyjuk légyszi, hogy ha ott megcsúsztál, SOTE-n is meg fogsz...stb...erre az előrelátó kommentem, hogy Diákhitel nélkül dolgozni kell az önköltséges képzésért...)"

Szerintem meg ne hagyjuk. Miért nézed le a vidéki orvosikat? Miért evidens, hogyha vidéken egy vagy két tárgy nem sikerült, nem bírnád a SOTE-t? Mindenhol kerülhetsz jófej és szemét vizsgáztatóhoz, mindenhol rajtad áll, hogy mennyi energiát fektetsz a tanulásba. Ehhez semmi köze az egyetemnek. Mindegyik orvosit ugyanolyan nehéz elvégezni, mindenhol van olyan tárgy, amit komolyabban vesznek, mint máshol.

De nem akarok a levegőbe beszélni, mondok két sztorit.

Volt olyan ismerősöm, aki nem bírta a SOTE-t, átjött vidékre, hogy majd ő lesz itt a jani, megy mint kés a vajban. Hát nem így volt. Kibukott innen is.

Olyan ismerősöm is volt, aki vidéken nem sokkal haladta meg az átvételhez szükséges átlagot, Budapesten pedig 4-5 jegyei vanna. Nyilván ott már a következő évi, új tárgyai voltak, lehet, jobban tetszettek neki, többet is tanult stb. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vidéken se könnyebb.

Akkor érdemi válasz. Át tudsz jelentkezni.

Alapozó vagy preklinikai modul végén tudsz átjelentkezni. Az utolsó két aktív félévedben 3,51-es KKI kell, illetve nem állhat fent a hallgatói jogviszony megszűnésének egy feltétele sem. Ezen kívül kell motivációs levél, és körbe kell járnod minden korábbi intézetet, és el kell fogadtatni minden jegyedet. Ha ez megvan, még akkor se biztos, hogy átvesznek, bár ha anyagi okaid vannak és közelebb is van Budapest, akkor nem hiszem, hogy gond lenne, ha minden feltételnek megfelelsz.

A probléma, hogy -bár mindenhol mindent megtanítanak közös akkreditációs rendszer alapján-, de más sorrendben, így lehet, hogy X tárgyat egy alsóbb évfolyamnál teljesítened kell, ha ezt nem tudod elintézni átvétel után, alapból csúszol egy évet megint.

[link]

2017. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Még valami. Ismerem mind a 4 orvosi egyetem első két féléves számonkérési módját az alapozó tárgyakból, és nem mindegy, hogy hol nem sikerült az első év. Nem nevezek meg egyet sem, mert nem a degradálás a célom. Valahol ugyanúgy egyben van a neuroanatómia szigorlat, mint a SOTE-n (anat1, anat2, szövet1, szövet2, neuroanat, neuroszövet, embrio), plusz mellette az élettan és biokémia szigorlat és a többi vizsga. Más egyetemen a neuroanatómia előtt van egy szigorlat mozgás-szervrendszerből és zsigertanból, és a neuroanat csak kollokvium, valahol annyi tárgyat (és nem a legkisebbeket, hanem hangúlyos tárgyakat) ki lehet váltani, hogy alig van vizsgád, máshol meg örülsz, ha a beugrót ki lehet váltani egy kevésbé fontos tantárgyból tárgyból, a komolyabbakból meg örülsz, ha megadják az aláírást és egyáltalán mehetsz vizsgázni, nemhogy kiváltás. Valahol van félév ismételni anat szigorlat előtt, máshol a neuro félévben van a teles anatómia szigorlat, tehát az új anyaggal egyidőben kell ismételni is.
2017. nov. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Kis helyesbítés: a szigorlatok másodév végére vonatkoztak, de az alapozó modult nem nagyon lehet szétválasztani, az egy egység. A lényeget érted.
2017. nov. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Jól szembedobtad Deb-et Péccsel..:D :D


Nem nézem le vidéket, nagyon szeretem, csak egyre kivitelezhetetlenebb számomra annyit dolgozni egyetem mellett, hogy a tandíjon kívül másra is jusson, plusz ne ketteseim legyenek.

2017. nov. 27. 14:16
 7/10 anonim válasza:
100%
csak 5. és 7. félév előtt tudsz átjelentkezni
2017. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Végül sikerült átjelentkezned a SOTE-re?
2019. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha vidéken is megcsúsztál, akkor lehet nem lenne érdemes átjelentkezned SOTE-ra, mert ott a számonkérés sokkal keményebb. Ha vidéken megcsúsztál, akkor nagyon könnyen lehet, hogy SOTE-n mégtöbbet csúsznál.
2019. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Imádlak utolsó! Mondd meg a tutit! Magyarországon csak egyetlen orvosi egyetem létezik és az bizony a Sote! SOTE RULEZ

(remélem érződik a szarkazmus)

2019. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!