Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy "pénzügyi...

Létezik olyan, hogy "pénzügyi szakember oktatás"?

Figyelt kérdés

:D Bocsi nem értek hozzá, még 14 éves vagyok :D

Tehát igazából ilyen tőzsdei dolgokkal kapcsolatos oktatásra gondoltam. :D Ilyet lehet tanulni egyetemen vagy főiskolán? :D


Bocsi ha hülye kérdés :D



2017. nov. 21. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
A tőzsdézéshez nem kell főiskola vagy egyetem, de még csak szakképesítés sem. Veszel egy-két jó könyvet, olvasgatsz a neten, és képben leszel. Ha viszont tanácsadó szeretnél lenni mondjuk egy bankban, akkor nyilván elvárnak valamilyen szakképesítést, ami nem feltétlenül diploma.
2017. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A jó édes ***** válasza:
61%
Van ahol ezzel foglalkoznak - kifejezetten befektetési pénzügyi egyetemi képzések. Bár önmagában a terület nem annyira fontos itthon, hogy külön szakot indítsanak neki, de a nagyvilágban ez egy létező diszciplína.
2017. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. nov. 21. 20:51
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Ami egyetemen ehhez a legközelebb áll az a pénzügy és számvitel alapszak, a pénzügy mesterszak, a biztosítási és pénzügyi matematika mesterszak, vagy az alkalmazott matematikus mesterszak pénzügyi specializációja. De ahogy az előttem válaszolók is írták, ha kifejezetten tőzsdézni akarsz, akkor ahhoz tényleg érteni kell, nem pedig papírt szerezni róla. Ha tanácsadó vagy szakértő szeretnél lenni, ahhoz legalább egy akkreditált tanfolyamot érdemes elvégezni.
2017. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!