Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan tanulni? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, de borzalmasan nehezen tanulok. Nem tudok koncentrálni, húzom az időt, max 1 napig maradnak meg a tanultak. Mindjárt vizsgaidőszak, én meg totál kétségbe vagyok már esve. A matek, fizika, meg azok, amiket inkább érteni kell mennek, azokban elmerülök, viszont amit magolni kell, azokat nagyon nehezen tanulom meg. Próbáltam már, hogy szépen leírom, színesen, sok helyen olvastam, hogy ez működik, valamennyire nekem is, de megint csak túl sok időt vesz el, és órákig tart egy anyag, mert el is kalandozok, részletekbe merülök, stb. Valakinek valami tipp?

2017. nov. 26. 16:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Azt azért vágod, hogy a kérdést nem én írtam ugye? De mindegy, részemről a téma lezárva.
2017. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Azt itt sose lehet tudni.
2017. nov. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Húha, jó kis vita robbant itt ki :D


Nem a 81%-os írta ki a kérdést, nekem az állatorvosihoz semmi közöm nincs.


"Főleg, ha úgy érzed, hogy "borzalmasan nehezen tanulok ... max 1 napig maradnak meg a tanultak ... totál kétségbe vagyok már esve ... nagyon nehezen tanulom meg." Ilyen körülmények között még simán benne van, hogy esetleg rájössz, hogy nem is neked való, és otthagyod. Az se lenne a világ vége."


Ehhez szeretnék csak hozzáfűzni annyit, hogy igen, az egy dolog, hogy azt tanulom, amit szeretnék, viszont még ebben is vannak olyan részek, tárgyak amik kevésbé érdekelnek. Elég régóta szeretném ezt csinálni, otthagyni biztos nem fogom, az elméleti anyag tanulásával már kb elsős korom óta küzdök. Attól, hogy beülök az előadásra, meghallgatom, majd otthon egyszer átolvasom a jegyzetet nekem nem száll a fejembe az anyag, nagyon irigylem azokat, akiknek igen. Eleve ott kezdődnek a problémák, hogy akármennyire is érdekel a dolog, nem tudok másfél óráig egyhuzamban összpontosítani, de minden területen ez van, sajnos hamar elkalandozok, ez már egyéni probléma. Nekem a világ vége lenne, mert nagyon szeretném ezt csinálni, mást el sem tudnék képzelni. Ami ehhez szükséges azt megtanulom hamar, de van pár tárgy, amire nem lesz szükségem, magolósak, nehezek, de ezekből is át kell menni valahogy, ezek megtanulásában kértem az eredeti kérdésben segítséget :)

2017. nov. 28. 23:43
 14/19 A kérdező kommentje:
Akik még segítettek, azoknak köszönöm! :)
2017. nov. 28. 23:44
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"Attól, hogy beülök az előadásra, meghallgatom, majd otthon egyszer átolvasom a jegyzetet nekem nem száll a fejembe az anyag ... nem tudok másfél óráig egyhuzamban összpontosítani"


Akkor lehet, hogy érdemesebb lenne nem bejárni az előadásokra, hanem eleve nekiülni a jegyzetelésnek könyvekből, mert így az előadásokon töltött idő tulajdonképpen el van vesztegetve. Nekem nagyon sokat használt, ha hallottam is, azért jártam be. De mindenki máshogyan tanul.

2017. nov. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nappali tagozat mellett havi 100-130 órában dolgozom.

Mérnök informatika szak.


#10

De igen, képzeld a tanulás előadások után jön. Mivel előadáson nem cél hogy megértsd. Ledarálnak valami mérnöki zsargonmocskot. Amihez nincs konkrét könyv vagy bármi. Csak a diák amiben az egyedüli értelmes magyar vagy angol szavak az alábbiak: az, és, vagy.


12 órát rohadsz bent egy előadáson amin köztudott, hogy a "professzor" se tudja miről beszél, összevissza ír a táblára.

Ez 5 nap alatt 60 óra odafigyelés és munkavégzés. Amire neked még kéne ennyi, hogy megértsd. De már kiégett az agyad.

Gyakorlat: szöveg kiíratás/beolvasás. Házi feladat köv hétre: írj egy komplett számológép programot lengyelforma felhasználással, tömbökkel és pointerekkel. Féléves beadandó: komplett működő játék, grafikával és szálkezeléssel és hálózati kommunikációval.

És ez csak 1 programnyelv, 1 tárgy. + minden órán röpzh, 3 nagyzh.


A szabadbölcsészeket leszámítva az egyetemistáknak f*ngani sincs idejük... Pediga memória működéséhez létfontosságú az elég hosszú 7-9 óra minőségi méy alvás.

Amiből talán 4 órát tud teljesíteni egy nap...

De tényleg b*zd el a hétvégéd 48 órájából 60at, hogy behozd a tudást amit nem képesek és nem is fognak neket megtanítani.


Az egész felsőoktatás egy trágya. A papírod meg zömében értéktelen mert betanított munkát fogsz végezni a munkahelyeden akár programozóként is. De sz*ptál érte 6-10 évet.


Megérte? Krvára nem.


Kérdező nekem ami a legjobban segített, ha kialudtam magam és megpróbáltam valakinek elmagyarázni az anyagot és megérteni.

Fejben minél több fogalmat összekapcsolni akár hangzás, alliteráció, rím vagy valami hülyeség alapján.

2017. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

#15

Ez egyetemfuggo, de sok helyen nincs konyv vagy forras. Csak az a mocsok amit eloadason a prof lead, mert valahogy osszehandabandazta anyagnak azt a kaoszt.

Jo esetben van dia, amiben kontexus nélküli képletel vannak oldalakon keresztul a diakban a nelkul, hogy barmelyik meg lenne nevezve micsoda.


Bejarsz mert a vizsga csak ebbol az elmeleti okadekbol lesz, de a zh gyakorlati anyagbol van ami az alairashoz kell, hogy egyaltalan vizsgazhass...


Nem lehet nem bejarni. Nagyon ritka az a targy aminel legalabb ennyiben idot tudsz sporolni.

Es a letragyabb targyal a legtobb helyen katalogusosak...

2017. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

"Az egész felsőoktatás egy trágya. A papírod meg zömében értéktelen mert betanított munkát fogsz végezni a munkahelyeden akár programozóként is. De sz*ptál érte 6-10 évet.

Megérte? Krvára nem. "


Nem is kötelező. Erről beszélek végig. Mindig van másik választási lehetőség. Felnőtt emberek vagytok, tietek a döntés.

2017. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

#18

De igen. Sajnos ma ha előre akarsz jutni vagy nagyon ugyesnek, vagy gerinctelennek vagy diplomasnak kell lenned.


Vannak cégek amik kifejezetten diplomafasiszták, pl continental, ahova fel se vesznek, hiába van 20év tapasztalatod ha nincs papirod. (átéltük...)


Más cégeknel ha feljebb akarsz jutni, elvaras kulonben nincs eselyed.


Mindamellett, hogy nem egy jóbarátom és a cég ahol dolgozik jart mar ugy hogy a szumma cum laude-s ELTEs programozonak 2 het utan mondtak fel mert annyira hasznalhatatlan es eletkeptelen volt....


A diploma nem minden, de a sok ostoba hr-es tyúk eldobja az életrajzod ha nincs meg.


Mondhatsz akarmit, ezt mindet tapasztaltam en is.

(nálunk Corvinus-os proginfes lány volt...)

2017. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!