Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell történelmet tanulni?

Miért kell történelmet tanulni?

Figyelt kérdés

A társadalom úgysem tanul a hibáiból.

Csak az elmúlt 150-200 évet kéne megtanítani, én az azelőtti bármilyen forrás hitelességében kétkedem. Amúgy sem tudjuk a nagy hatalmakat befolyásolni, ráadásul ha akarnánk is, akkor ösztönből cselekednénk, és nem a történelmi tudásunk alapján. Viszont a mai kor társadalmát, gazdaságát hasznunkra válhat megismerni, ezért hasznos a társadalomföldrajz, és ez jelenti a minőséget jelentő különbséget a javára a történelemmel szemben. A természettudományokat is ugyanúgy lehetne bő lére ereszteni, mint a történelmet, csak hát az sokkal értékteremtőbb lenne. Nem lehetne az embereket áltudományos hülyeségekkel megvezetni.


2017. dec. 1. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szuper! Te mondod meg, hogy mit kellene tudni az embereknek? Nem kétkedsz a jelen történésekben esetleg? Nem is kéne ezen az alapon élnünk, mert kétkedünk. Amúgy meg legyünk egyre butábbak nem? Ha nem tudnád, hogy mi történt mondjuk 1000 éve akkor azt hihetnéd, hogy a demokrácia hülyeség. Próbáljuk ki a császárságot. Mégis mire alapoznád a gazdaságot? Honnan lett a pénz? Csak úgy termett 200 éve? A természettudományok is pont annyit vannak tanítva mint a történelem. Sőt, szerintem sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek rá. Még nem is lennék kiakadva a kérdéseden, ha a butaságod kiteregetése után nem úgy fogalmaznál, hogy te mondod meg mit kéne. Tudod mit kéne? Leülnöd tanulni mert van még mit. Na tessék lepontozni, azt forgatni a tankönyvet inkább! Kezdheted a törivel!
2017. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%
“Aki nem ismeri a múltat , az nem értheti a jelent, és nem tudja tervezni a jövőt...”
2017. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Még nem tanultál elég történelmet, ellenkező esetben tudnád, hogy a történelem tanulása a gyöpös agy fűnyírója!
2017. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező!


Te valamit nagyon félreértettél: történelmet nem kell tanulni. Csak ha le akarsz vizsgázni belőle. Akik megvannak történelem vizsga teljesítése nélkül (teljesség igénye nélkül):

prostituáltak,

korszakos zsenik, feltalálók,

hajléktalanok,

izmus- és irányzatalapító művészek,

bolondok,

gazdag emberek gyerekei, akik a luxusba születtek.


Ha te a mezei középrétegbe tartozol, vagy mondjuk úgy, hogy a társadalom nyolc középső decilisébe, akkor nem lesz ártalmadra néhány év töritanulás.


Megjegyzem, a társadalom azért nem tanul a hibáiból, mert nem tanul elég mélyen a történelemről.

2017. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is több természettudományt kellene oktatni és kevesebb magyart meg törit, de ez azért hülyeség...


Most képzeld el hogy leszáll az ember a HÉV-ről Aquincum megállóban aztán nem érti hogy miért ilyen furcsa a neve...

2017. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen daráljunk be minden bölcsészkart az országban, a sok hülye történész meg irodalmár úgysem jó semmire. :D Istenem...
2017. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én utálom a történelmet szerintem szinte semmi értelme minek kell tudni, hogy a királyok mikor uralkodtak vagy, hogy mi a nevük...

Szerintem semmi értelme

Legalább ha olyan dolgokról tanulnánk ami érdekel és dögunalom

2022. okt. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki nem ismeri múltját, arra kényszerül, hogy újra átélje azt!

.

2022. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!