Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történelmet miből érdemes...

Történelmet miből érdemes (újra) tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretném felfrissíteni, illetve kiegészíteni a tudásomat. Már kinőttem az iskolából, és nem tudom, hol kezdjem.
2014. jún. 26. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egészet át akarod nézni, akkor természetesen a legelejétől. Ha szeretnéd, adhatok egy listát, hogy mi milyen könyveket használtunk, mert amit a Nemzeti Kiadó (vagy Nemzedékek Tudása) művel, az egy vicc. A mi könyveink se tökéletesek, de legalább az érettségihez jők voltak. Ellentétben a fenti kiadó könyveivel.
2014. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
2014. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak érdeklődés szintjén szeretnél törivel foglalkozgatni, ajánlom a Herber Attila-Martos Ida-Moss László-Tisza László: Történelem sorozatát (1-6-ig). Itt látható róla egy link:


[link]


Szerintem nagyvonalakban jól összefoglalja a világtörténelem és a magyar történelem eseményeit, felhívja a figyelmet az ok-okozati összefüggésekre, kicsit bővebben, mint a középiskolás tankönyvek. Ha fel szeretnéd frissíteni a középsulis tudásod, akkor ezt csak ajánlani tudom. Ha konkrétan egy történelmi témára vagy kíváncsi, akkor írj, és ajánlok valamit :)

2014. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!