Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak abban a fél...

Mit csináljak abban a fél évben amíg nem megyek egyetemre?

Figyelt kérdés
Februárban másik egyetemre fogok jelentkezni, ahova valószínűleg fel is fognak venni. A diákigazolványom márciusig érvényes, így utána nem tudok diákmunkát vállalni, rendes munkahelyre pedig nem vesznek fel ilyen rövidtávra, ráadásul végzettség nélkül. Milyen lehetőségeim lennének szeptemberig?

2017. dec. 2. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Tesco pénztáros, Meki eladó stb stb... Tengernyi lehetőség van, gondolkozz.


De ha nem az első félév után buktál ki és már van némi szakmai tanulmányi háttered, akkor jelentkezz valami gyakornoki, irodai kisegítő pozícióra. Kb ingyen, de később nagyon nagy előny lesz

2017. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Ha beszélsz valamilyen idegennyelvet, felvesznek könnyen időszakos recepciósnak, stb.. Ha mem beszélsz, akkor ess neki a nyelvtanulásnak vagy valami hasznos dolog elsajátításának.
2017. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Munka külföldön, nyelvvizsga, önkénteskedés, szakképzettséget nem igénylő munkák(nem kell tudniuk hogy lépsz pár hónap után)
2017. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Tanulj nyelvet
2017. dec. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

- nyelvtanulás (akár nyelvvizsga)

- jogsi megcsinálása

- önkénteskedés

- külföldi munka

2017. dec. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám és josim már van, a külföldi munkán gondolkodtam, de eléggé félek attól, hogy kint nem számíthatnék senkire.
2017. dec. 4. 09:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt nyelvvizsgam, de nem elegedtem meg a kozepfoku angollal, foleg h kicsit meg is kopott a nyelvtudasom, ugyh heti ketszer eljartam tanarhoz es csinaltam egy felsofokut. En bejelentkeztem a munkaugyi kozpontba. Az ugyintezonek megmondtam, h egyetemre fogok menni, ezt csak a tb miatt csinalom, ezert nem is ajanlottak nekem munkat. Havonta eljartam a fejtagitokra, amugy otthon voltam es nem csinaltam semmit. (Azon kivul persze h en voltam a mindenes es mindig rendelkezesre alltam a szuleimnek. Ja meg olvastam, igazi irodalmat, Mikszath meg tarsaik.) Viszont ezeken a kotelezo tovabbkepzesszeru alkalmakon olyan embereket ismerhettem meg, akikkel az egyetemen eselyem nem volt talalkozni. Nagyon sokat tanultam az eletrol, emberi sorsokrol. Egy masik vilagba csoppentem, egy felfedezo ut volt. Sok mindenben megvaltoztak a nezeteim, kicsit felnottem. Ez olyan tapasztalat, ami semmilyen oneletrajzban nem fog szerepelni, a nyelvvizsgam igen. Szerinted a jo dontesek meghozatalaban melyik lesz a fontosabb? Nem kell feltetlenul papiron is hasznos dolgot csinalnod. Lehet fel ev pihenod is, utana ugyis ujra megszakadhatsz a tanulasban, utana meg a munkaban. Csak most tunik borzaszto hosszu idonek fel ev, egy egesz eletre levetitve semmi. Ha nem akarsz dolgozni ne dolgozz, ugyis fogsz meg.
2017. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!