Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elment 5 év az életemből...

Elment 5 év az életemből feleslegesen. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
9 félév alatt elvégeztem az egyetemet, "földtudományi mérnök" lettem, olaj- és gázmérnöki szakirányon. Sosem érdekelt a szak, minden percét gyűlöltem, egy félév után váltani akartam, a szüleim nem engedték, mert "elmegy egy évem", így elment öt. De az én hibám, nekem nem volt erőm véghezvinni az akaratom, lényegtelen. A kereskedelem és az informatika érdekel, nem szeretnék az olaj és gáziparban sem dolgozni, mert nem látok benne jövőt és nem is szeretem, kérdésem lenne: mihez kezdjek? Még egy egyetemi szakot elvégezni nincs elég államilag támogatott félévem, illetve, ha el is végeznék még egyet hitelből, 26 évesen legyek pályakezdő? Mit tanácsoltok? 23/L
2017. dec. 3. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
5%

Hűha, hatalmas problémák.

El tudsz helyezkedni, jó pénzért, nem tudom mit problémázol.

Mellette meg azt csinálsz, amit akarsz.

2017. dec. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Megértem, családi nyomásra nem azt tanultad, amihez kedved lett volna. Nagyon becsülendő, hogy bár az első félévben rájöttél, hogy nem ez érdekel, de ennek ellenére kitartottál és végigcsináltad. Nézd a jó oldalát. Van egy MSc okleveled. Ezt már nem veheti el tőled senki. Ha bárhol be kell írni a képzettséged szintét, akkor MSc-t írhatsz, függetlenül attól, hogy más területen dolgozol majd.

Szerintem nem muszáj egy újabb egyetemi alapképzésbe belekezdened ahhoz, hogy mást csinálj. A meglevő BSc-ddel csinálhaszt más irányú mesterképzést, vagy a műszaki MSc után téged érdeklő posztgraduális képzést. Az informatika biztos menne műszaki alapokkal, mesterképzésként is. Sok példát láttam, hogy eredetileg műszaki vézgettségű ember közgazdaságtant, kereskedelmet tanult utána. Így sokkal keresettebb lett, pár év után könnyen felső vezető válhat belőle, mert átlátja egy gyár vagy akármi működésének műszaki és gazdasági részét is.

Ha ezt vesszük mostantól + két év, de sokkal képzettebb leszel, mint egy átlag pályakezdő, akinek egy végzettsége van. Ha bírod, munka mellett addig is dolgozhatsz valamit, ami közelebb áll ahhoz, ami érdekel. Szakmai tapsztalatnak, sőt egyetemen elszámolt szakami gyakorlatnak is jó lehet.

2017. dec. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha annyira nem tetszik, igen, tedd el szépen a diplomád a fiók mélyére!

Ha fel tudod használni a BSc-d, akkor jó, ha nem, hát nem. (Nem hiszem, hogy 9 félév alatt MSc-t el lehet végezni, én inkább BSC-re tippelek, a BSc önmagában 6-7 félév szokott lenni, az MSc meg 4) Levelezőn tanulj vagy ha nagyon muszáj, vegyél fel diákhitelt!

23 vagy, nem 83, előtted az élet, nehogy már most feladd!

2017. dec. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Műszaki pálya mitől egyezik meg sokak szerint?

Egy biológus se nagyon mehet Kémikus msc-re mert van kémia. Van egy bizonyos kreditrendszer és felvételi amit teljesíteni kell.

Attól hogy kitudja számolni egy adott folyadék belső surlódását még nem fog tudni felépíteni egy informatikai rendszert, vagy épp mondjuk egy egyszerűbb játékprogramot megcsinálni.


MSC felvételinél pedig van rosta ha másik helyre mész, főleg ha másik szakra...

2017. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Gazdálkodási és menedzsmentre járok, meglepődnél, ha tudnád, milyen sok másoddiplomás évfolyamtársam van. Agrármérnök, tanár, matematikus, informatikus... Csak akik pillanatnyilag eszembe jutottak, és egyikük sem akar az eredeti szakmájában dolgozni. A magas ponthatárok miatt csaknem mindenki önköltséges formában. Egyáltalán nem probléma, ha tanulsz még valami olyasmit, ami tényleg érdekel. Inkább, mint hogy 30+ éven keresztül szívd a fogad amiatt, hogy nem szereted a szakmád.
2017. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!