Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztás előtt álló...

Pályaválasztás előtt álló lány vagyok. Orvos vagy gyógyszerész?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék emberekkel foglalkozni, imádok nekik segíteni. Ezért gondolkodom az orvosin. Maximalista vagyok, és szeretek mindent az irányításom alatt tartani. Az orvosival az a legfőbb problémám, hogy nagyon nagyon hosszú idő mire fel tudod építeni a karriered, és ez családalapítás szempontjából nem a legelőnyösebb kiváltképp egy nőnek. Plusz utána is lényegesen többet dolgozik egy orvos, mint mondjuk egy gyógyszerész. Javítsatok ki, ha tévedek. A gyogyszerésznél attól félek, hogy a munka netán egyhangú és nem annyira emberközeli.

Mit gondoltok?


2017. dec. 17. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Azt ne feledd, hogy egy orvos olyan, mint az ügyvéd, amennyiben élete végéig tud pénzt keresni. Az orvos, pláne, ha természetgyógyásszá képezi magát, még halálos ágyán is rendelhet.
2017. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszerész jobban keres szerintem,főleg ha saját vállalkozása van és tisztább munka. De az orvosnak élete végéig lesz munkája és nyírhat magán praxist.
2017. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én orvos lennék mert annak mindig lesz munkája.
2017. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszerész csak akkor, ha nagyon érdekel és nagyon megy a kémia.

Amúgy a gyógyszerész nyugisabb, és könnyebben, gyorsabban tudsz önállósulni - másrészt az eü szektoron kívül is könnyebben el lehet helyezkedni, és elég jól lehet vele keresni.

Az orvosin egy dolog, hogy sok idő, amíg szakorvos leszel, de szívsz az eü rendszerben rendesen:( Az, hogy később mennyire lehetsz önálló és mennyire nyugis a munkád, az nagyban függ a szakosodástól. El lehet ugyan vele helyezkedni az eü ágazaton kívül is, de ha ezt teszed, akkor minek szívatnád meg magad az orvosival???

2017. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem, ha tényleg orvos szeretnél lenni, akkor ez a kérdés nem kellene, hogy megfogalmazódjon benned, vagy legalábbis nem annyira, hogy komolyan fontolóra is vedd.. Igen, vannak negatívumai, nem is kevés, de ha ezt szeretnéd csinálni, akkor nem kellene, hogy érdekeljen.
2017. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy 18 évesen nem tudhatja igazán az ember, hogy tényleg orvos szeretne-e lenni, mert, hacsak nincs a családjában, baráti körében orvos, nem lát bele, milyen is egy orvos elete. Épp most próbálom kideríteni, hogy mi az, amit igazán nekem szántak, célom, hogy korbejárjam mindkét hivatást minden lehetséges oldalról, és így döntsek. Véleményekre, tapasztalazokra vagyok kíváncsi.
2017. dec. 27. 23:18
 7/7 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolom, hogy 18 évesen nem tudhatja igazán az ember, hogy tényleg orvos szeretne-e lenni" - szerintem azért sokan tudják - még ha nem is tudják pontosan, mit vállalnak, megvan a motivációjuk, ami a nehezebb időszakokban is átsegíti őket.

"hacsak nincs a családjában, baráti körében orvos, nem lát bele, milyen is egy orvos elete" - szerintem ezt is fel lehet mérni.

Gyógyszerész: elhelyezkedhet gyógyszercégnél akár mint kutató, akár a kereskedelmi részlegen. Részt vehet klinikai vizsgálatok szervezésében. Sokan gyógyszertárban helyezkednek el, ami alkalmazottként nem nagy szám, de gyógyszerászként lehet saját gyógyszertárad is - ez viszont nagy önállóságot ad. A munkaidő általában fix, kiszámítható. Hacsak nem gyógyszertárba mész, sokkal "elméletibb" munka, mint az orvosi.

Orvos: + 5-6 év tanulás (rezidensképzés). Az első években rengeteg ügyelet, később szakosodástól függ: van, ahol szinte egyáltalán nem kell ügyelni, van, ahol sokat. Dolgozhatsz kórházban, lehetsz háziorvos, de elmehetsz egy gyógyszercéghez is. Egyes szakosodással nagyobb az esély magánrendelésre, másokkal kevésbé. A kereset annak függvénye, hol helyezkedsz el. Általában gyakorlati munka, de vannak munkakörök, amik elméletibbek. Sok helyen nem fix a munkaidő.

2017. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!