Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzek így, vagy más...

Csak én érzek így, vagy más is? 20L

Figyelt kérdés

Minden egyes ZH/vizsga elott olyan erzesem van, mintha meghalni mennek. Probalok lazitani es nem feltetlen otosre menni, meg mondogatok en magamnak mindent, elvonom a figyelmemet, de valahol legbelul akkor is szenvedek, foleg reggel indulas elott... Mi lesz velem kesobb?

Jol gondoljatok, elso fel eves hallgato vagyok. Rettento vizsgadrukkos, meg ha nem is otosre gyurok nem tudom lazan venni. Tudom, nem maga a zh a lenyeg hanem elsosorban a szaktudas elmelyitese, de nem minden inf. -ra van szuksegem amit be kell magoljak.

No lenyeg a lenyeg mert mar megint rizsazok, ti hogy szoktatok atveszelni a szorgalmi idoszakot? Hany nappal elotte kezdtek el tanulni egy vizsgara es milyen modszerrel? Van jol bevalt tanulasi modszeretek?


2017. dec. 21. 08:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, telefonrol voltam.
2017. dec. 21. 08:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb az idő beosztása: ha túl későn kezdesz el a tanulnivalóval foglalkozni, nem fogod tudni elsajátítani az egészet és ha az ötösökre, négyesekre gyúrsz, akkor joggal fogsz aggódni. Én így szoktam tanulni: megnézem hány tétel/anyagrész van, majd megnézem mikor lesz a zh/vizsga, majd megtippelem kb hány nap kell arra hogy elsajátítsam a dolgot ( fontos: ehhez a tippelt számhoz egyet-kettőt érdemes hozzáadni, hogy ha vmi közbejön akkor se csússz meg. Ha biztosnak érzed a tudásod, akkor nyugodtabb leszel egy kicsit :) Gondolj az eddigi jó eredményeidre, az is segíthet egy kicsit abban, hogy elhidd menni fog.
2017. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyetemen kell lennie ingyenes mentálhigiénés lehetőségnek, azaz el tudsz menni pszichológushoz, aki azért van, hogy segítsen. Ezt a kóros szorongást is le lehet küzdeni. Ha nem teszel semmit ellene, bele fogsz betegedni az egyetembe.
2017. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, nehéz a váltás, megszoktad, hogy gimnáziumban még átláttad az anyagot, a dolgozatig/vizsgáig elmélyült a tudásod, egyetemen meg már van, hogy örülsz, ha egyszer van időd elolvasni mindent egy-egy zh vagy vizsga előtt. Én is mindig ideges voltam vizsgák előtt, mert nem voltam biztos a tudásomban, ilyen mennyiségű anyag mellett nem is nagyon lehet biztosnak lenni. Egyből első félévben el is csúsztam egy tárggyal emiatt, a vizsgán olyan ideges voltam, hogy nem tudtam megszólalni sem. Az segített, hogy idővel megtanultam szelektálni, már egész jól érzem, hogy mi a fontos része az anyagnak, amit többször is át kell néznem, és mi kevésbé fontos. Azt is megtanultam, hogy melyik anyag tanulásához mennyi időre van szükségem, pl. elméleti tárgyakat, "magolós" tárgyakat sokkal nehezebben tanulok, míg a gyakorlatibb tárgyakban van, hogy egy olvasás után meglátom az összefüggést, és onnantól kezdve értem a dolgot. Segít, ha folyamatosan jársz előadásokra, minden órán odafigyelsz, szorgalmi időszakban folyamatosan tanulsz minden tárgyból, amiből vizsgád lesz. Így nem maradsz le, van időd kérdezni, utánanézni dolgoknak, ha esetleg nem értesz valamit, nem mindent a vizsga vagy zh előtt kell megtanulnod. Ne foglalkozz a jegyekkel, az első 1-2 félév jegyei még nem a tudásod fogják tükrözni, először meg kell tanulod tanulni.
2017. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!