Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a matematika...

Szerintetek a matematika mennyire tanulható? Kell hozzá érzék, vagy ha valaki tényleg érdeklődik, sokat gyakorol, akkor elvégezhet egy mérnöki szakot?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkdom ezen az utóbbi időben. Középiskolában volt egy rossz időszakom, amikor siralmas osztályzatokat sikerült szereznem, rossz volt a hozzáállásom is. Az utolsó 2 évben viszont én is érdeklődőbb lettem, a témakörök is jobban tetszettek, sikerült jelentősen jobb jegyeket kapnom, bár még ekkor sem egészen úgy tanultam, ahogy kellett volna.Több minden volt, amit megcsinálni meg tudtam, de nem teljesen értettem, hogy miért úgy kell, az előző évekből voltak lemaradásaim. Viszont rájöttem, hogy mindenképpen ezzel kapcsolatban szeretnék továbbtanulni, ebben látom a jövőt. Most sokat gyakorolok, kimondottan tudom élvezni a tanulását, szeretem az összetettebb feladatokat, bár még néha előfordul (egyre ritkábban), hogy alap dolgoknak is utána kell járnom egy-egy feladat megoldásához, de tényleg igyekszem megérteni a matematikát. Szeretném felhozni magam egy jó szintre, igyekszem optimista lenni, meg hát tényleg látom, hogy mennyire sokat fejlődtem, de mégis maradt bennem egy negatív érzés, hogy ez nekem nem mehet. Szeretném azt hinni, hogy kellő kitartással, energiabefektetéssel a matematika is tanulható – akár egyetemi szinten is-, és nem kell zseninek születni ahhoz, hogy elvégezz egy ilyen szakot.

2016. jún. 11. 00:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem muszal matek szakra menni, ha tenyleg szereted, de filozol.

Szerintem ha valasztassz egy olyat amibe sok a matek akkor ugyanolyan jo lehet. Pl gepeszmernok, biomernok, epitesz mernok, karosszeria tervezo mernok, minden ami mernok, az matek, es ha szereted a matekot, parosisd.

Tudod 1+1=3 xD

2016. jún. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan mérnökinformatikát szeretnék tanulni. :) Éppen ez az, szeretem a matekot, nagyon is, egyre jobban meg az utóbbi időben tényleg vannak sikerélmények, mégis kételkedem a korábbi rossz teljesítményem miatt (holott igazából tudom, hogy az a saját hülyeségem volt, messze nem foglalkoztam vele eleget otthon, az iskolai meg mondhatni semmire nem volt elég, sajnos eléggé rossz tanárom volt)
2016. jún. 11. 01:16
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Saját tapasztalatból mondom, hogy tanulható.


Viszont mérnökinfón tényleg atom szivatás az egész, van olyan ismerősöm aki tényleg egyszerűen jobban ért a programozáshoz mint én, pedig még diák én meg már benne dolgozom, mégis fontolgatja, hogy ott hagyja a mérnökinformatikát pont a matek miatt. Mondjuk ez BME, máshol ELVILEG annyira nem szívatás. De amúgy tényleg minden tanulható, elhatározás kérdése az egész, lehet hogy ez az ismerősöm tojik is az egészre.

2016. jún. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

OE Mérnökinformatikus vagyok, matekokat letudtam. Itt nincs szívatás belőle, korrekt az egész. BME mérnökinfós barátom is van, ott csak szopatás van :D

És igen, matek tanulható, lányok szokták maguknak bemondani hogy ők képtelenek rá, de igazából csak nem akarják megtanulni.

2016. jún. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Neumann János mondta egyszer, hogy a matekot nem megtanulod, hanem megszokod. De amúgy szerintem is tanulható, főleg ha magadtól teszed.
2016. jún. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha van valamennyi affinitásod hozzá, és az megfelelő szorgalommal párosul, akkor az elég.

Ha elmész egy pályaválasztási tanácsadóhoz, az tud neked adni ilyen alkalmassági tesztet vagy mit. Anno én sem tudtam, hogy merre tanuljak tovább, és adtak ilyen tesztsort, ami alapján állítólag kiderül, hogy alkalmas vagy.e az adott szakmára. (Bár nálam nem segített sokat, mert az derült ki belőle, hogy mind2 oké képességek szempontjából.)

2016. jún. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hozzáfűzve: a BME átlagban nem túl hallgatóbarát, amiket eddig hallottam róla. Sok mindenért fizetni kell, amiért például nálunk az ELTE-n nem, például utóvizsgáért, vagy ha késel, szóval sok mindenért és sokszor nem arra mennek, hogy neked minél könnyebb legyen megtanulnod z adott dolgot, hanem tényleg hogy sokszor megbukj, sokáig járj és sokat fizess.
2016. jún. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg nem kell zseninek születni hozzá, egyszerűen csak rohadt sok munkával és kitartással jár ez a szak, de abszolút tanulható. Az, hogy magadtól fejlődsz, nagyon jó, erre az önálló tanulási képességedre nagy szükséged lesz, ha idejössz a BME-VIK-re.
2016. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
Kiválóan tanulható.
2016. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

Pedig a BME VIK lenne a cél, az interneten fellelhető információk alapján az ottani képzés tetszik a legjobban

2016. jún. 11. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!