Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lenne értelme egyetemre mennem?

Lenne értelme egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Logisztikai és szállítmányozói ügyintéző OKJ-m van.


Szeretnék egyetemre menni Győrbe az SZTE-re logisztikai mérnök szakra, de:

- a matek, fizika, informatika, kémia alapom nulla

- ennek tudatában valószínűleg kiégnék az első félévben


Gondoltam arra is, hogy még szeptemberig próbálok felzárkózni matekból, hátha sikerül, de még ott a többi reál tárgy is és szó szerint a nulláról kezdeném.


Most lett meg a szakmám, 20 éves srác vagyok.


Szerintetek még menjek előbb egy másik két éves OKJ-ra(ingyenes) és utána próbálkozzak az egyetemmel, ha már be tudtam pótolni a hiányosságaimat?


Fontos még az az infó is, hogy ha most megyek, akkor egyetem kezdésekor még csak fél éves lenne a kisfiam, amikor is még dupla annyi erőt képes leszívni otthon, továbbá dolgozom is mindezek mellett. :D



2017. dec. 26. 04:24
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem pont ugyanez az OKJ szakmám van, csak én 2004-ben végeztem.

Az egyetemi szakra pont emiatt nem mentem én sem, mert humán tárgyakból vagyok erősebb. Egy kollégám jár Győrbe, mutatta miket tanul matekból, nekem az nem menne, sosem volt érzékem hozzá.

Így azt kilőttem. Felesleges befizetni a sok pénzt ilyesmire.

Most a PPKE jogra fogok jelentkezni, vagyis a karon belül egy szakra. Nem szállítmányozásban dolgozom, csak szeretnék egy diplomát, hogy meglépjek egy szintet.

Én úgy látom az OKJ-nak nincs sok értelme. Nekem 3 is van, és tök más a munkám :) Inkább az a tapasztalat az állásinterjúk után, hogy aktív nyelvtudásra van szükség, a diploma pedig egy "plusz pont".

Persze van munkahely, ahol direktben kérik az ilyen mérnők szakokat, az megint más helyzet.

Szóval én nem kezdenék bele újabb OKJ-ba mert csak az éveid telnek. Inkább felsőoktatás és nyelv az ami fontos, ebben az irányban indulnék el.

35N

2017. dec. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha már felmerül benned a kérdés, akkor nincs értelme.
2017. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a logisztikai mérnök az elég durva matek, mechanika stb tudást igényel.

Nézd meg a közlekedésmérnök képzést, szerintem az sokkal jobb lenne neked.


Nappali képzést munka és gyerek mellett esélytelen elvégezni, levelezőt már inkább, viszont van távoktatásban is pl közlekedésmérnöki képzés, ott nincsenek órák, online megy az anyag és a konzultáció, vizsgázni kell csak bejárni, péntek, szombat.

(Én távoktatásos közlekedésmérnöki alapdiplomát csináltam SZE-n, és most csinálom levelezőn az ellátásilánc menedzsment MSc-t)

Egyébként Győrben az SZE van...

2017. dec. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell eldöntened, hogy előrébb akarsz-e jutni az életben vagy szerezni még egy OKJ-t amivel szintén sajnos nem fogsz tudni normális fizetést elérni?

Ez a kérdés nem más.


Én levelezőn a logisztikai mérnököt megprobálnám. Amúgy ha első pár félévet kibírod amikor vannak a buktatósabb szoró tárgyak akkor már egyenesben vagy.

De ha ezekre van pár ezer Ft-od, és elmész pár alkalom zárthelyi illetve vizsga felkészítésre, és mellette otthon is foglalkozol vele akkor hidd el, hogy menni fog.

2017. dec. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Azt elfelejtettem, hogy szülőkkel azért mindkét oldalon ildomos beszélni erről, mert azért a segítségük szerintem kelleni fog. Még ha nem is az anyagiakra gondolok feltétlenül.
2017. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


Tanulni mindig érdemes (sőt, kell is), de ha jelenleg kétségeid vannak, az sosem jó ómen...!


A logisztikai mérnök szakban nem sok lehetőséget látok (ilyen jellegű álláshirdetésekkel sem találkoztam sehol), szóval a helyedben én biztosan nem ezt a szakot választanám!


Viszont egy 2 éves újabb OKJ-nál mindenképpen többre mész, ha lediplomázol és rágyúrsz a nyelvekre.


A közlekedésmérnöki szak sem könnyű (sőt!), de sokkal több értelme van/lenne elvégezni, mint a logisztikait (, amiben már úgyis van egy OKJ-s végzettséged, tehát rálátásod elég).


Pláne Győrben, ahol a Széchenyi István Egyetem (SZE) igen kitűnő választás a közlekedésmérnöki szakhoz és van távoktatásos képzése is, meg logisztika szakiránya, ha azt szeretnéd!


Mindenképpen csak piacképes diplomába érdemes fektetni az erőforrásokat és ha most még nagyon bizonytalan vagy magadban, hogy ténylegesen mit is szeretnél, akkor én a helyedben várnék még vele egy kicsit, amíg megerősödik az elhatározás - addig pedig nyelveket tanulnék, mert azzal utána, később tuti több és jobb lehetőségeid lesznek és a családodnak, a kisfiadnak is jobb életkörülményeket fogsz tudni biztosítani.


Csak 20 éves vagy, nem kell semmit elkapkodnod.


Gondold át, és dönts jól, ha pedig nagyon bizonytalan vagy, akkor halaszd későbbre!

2017. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, azért nem látsz logisztikai mérnök álláshordetést, mert nem így keresnek a cégek, sokkal jobban specifikálva van a pozíció.

Tehát logosztkai mérnökként van lehetőség bőven, nem is kevés, csak nem logisztikai mérnököt kell bepötyögni a keresőbe.

2017. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért erőlteted a matekot, ha nem megy túl jól? Valakinek vagy megy a matek, vagy nem. Azt nem lehet úgy megtanulni, mint egy történelmet vagy irodalmat. Vagy válassz valamilyen szakmát.
2017. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez így nem teljesen igaz. Elég olyan szintre felhozni, hogy a vizsgák matekos tárgyak meglegyen. És ez azért erősen fejleszthető! Mérnökként dolgozom de matekból a töredékére sincs szükségem mint amit tanultam.
2017. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!