Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti szilveszterko...

Egyetemisták, ti szilveszterkor is tanultok? (Vizsgaidőszak)

Figyelt kérdés

2017. dec. 30. 13:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 3-án vizsgázom, tanulni fogok szilveszterkor.
2017. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Január 3-án megyek vizsgázni. Ma meg holnap reggel-délután tanulok, este és január elsején, amíg nem érzem magam kipihentnek, nem fogom felemelni a könyvet. Így volt ez tavaly is. Én beterveztem a karácsonyt és az újévet is a tanulós naptáramba, ahogy már korábban egy kérdésnél is említettem, vannak a magánéletemben olyan részek, amibe nem fogom beengedni a munkát és a tanulást, ha egy mód van rá, csak ha nagyon-nagyon megcsúszok az anyaggal, de ilyen nem volt még. Ilyen alapelvem ez az ünnepek alatti szünet is és az alvásra, edzésre szánt időm is, ezt december elején már tudtam az időpontok felvételénél, hogy itt nem lesz semmiféle kínlódás, nem ezen a 3 napon fog múlni és nem az estéimen, ha beosztom. Ráadásul ha tudom, hogy a naptár szerint "szabadnapos" vagyok tanulás szempontjából, nyugodtan és felszabadultan ünneplek és felfrissülten térek vissza a könyv fölé.


Gólyaként még én is rontottam a hangulatot a tanulásommal, aztán rájöttem, hogy az egyetem és a tanulás sem kell, hogy feltétlen egyenlő legyen a napestig tartó szopással ahhoz, hogy az ember lánya 4 fölött tartsa magát átlagos képességekkel.

2017. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez humán tárgyaknál megy, ahol csak magolni kell anélkül, hogy értenéd a dolgokat, komolyabb reál szakokon viszont nem.
2017. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtat, hogy nem én vagyok az egyetlen szerencsétlen, aki január 3-án vizsgázik és ezért itthon tölti a szilvesztert.

Ha lenne még egy hetem, tuti most buliznék valahol. :)

2017. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13

Nem, ez tökéletesen működik komoly szakokon is, ahol nem birkaként magolnak az emberek. ;) Sőt, megy 12 vizsgás félévvel is, kevés potyatárggyal. Nagyon el kell szúrni az embernek a dolgait, hogy egy napon/egy estén múljon a sikeres, jó vizsga, továbbra is azt tudom mondani.:D

2017. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én is harmadikán megyek :D

Bár nem így terveztem, de megcsúsztam egy nappal, úgyhogy délutánig tanultam.

Egyébként én is beosztom a napokat, ez nekem bevált. Ha tervezetten (ergo “legalisan” :D) nem tanulok, akkor lelkiismeret-furdalásom sincs. Egy-egy nap/fél nap muszáj, hogy beleférjem még így vizsgaidőszakban is; nélkülük nem bírnám végigcsinálni az tuti :D

2018. jan. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Másodikan és harmadikan is volt vizsgám, de szilvesztereztem rendesen. (Utolso kikapcsolodàs..) Cserébe egy honapig konstans tanultam jo nagy eröbedobàssal, karàcsonykor is..
2018. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Na, kinek hogy sikerültek az első heti vizsgák? Én végigtanultam a karácsonyt és a szilvesztert is, meg a közöttük lévő időt, és 3-án ötösre vizsgáztam a legnehezebb és legfontosabb tárgyamból, szóval megérte. Utána ezen a héten volt két vizsgám még, azokra készültem, de kisebb erőbedobással, és mostantól pihenhetek! Hajrá mindenkinek!
2018. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!