Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindig mindent megtanulo...

Mindig mindent megtanulo egyetemisták! Veletek volt már olyan, hogy valami meg sem ment? ( Lent )

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mérnöki szakon. Eddig tárgyat meg nem buktam, pót zh-n is csak párszor voltam mert mindig mindent megtanulok, amit tudok. Viszont úgy érzem, hogy idén a szigorlatra nem tudok normálisan felkészülni, a tételek 30%-at nem fogom tudni megtanulni, a többit is csak kettes harmasra. Egyszerűen túl sok, és túl bonyolult ahhoz hogy ennyi idő alatt megértsem. Ez lesz az első alkalom hogy nem teljesen felkészülten megyek vizsgázni, pláne szobelire ami eddig nálam mindig négyes ötös lett.


Szóval a kérdés..volt már valami hasonló cipőben ? Nagyon megviselte a bukás ?


2017. dec. 31. 01:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Valaki hasonló cipőben *
2017. dec. 31. 01:31
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek volt egy első buktája :D ne foglalkozz vele, fel a fejjel, legközelebb sikerülni fog!
2017. dec. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Üdv az egyetemisták világában.
2017. dec. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nopara.

Sosem buktam meg semmiből, de egyszer volt olyan amikor nem éreztem elégnek a felkészültségem, szóval tapasztaltam az érzést.

Először is, legyél magabiztos abban amit tudsz! Ha ügyes vagy, akkor talán tudod terelni a témát, és ha jól megy, akkor a vizsgáztató hajlamos elnézni a kisebb hiányosságokat. Aztán, próbálj legalább valami kicsit mindenhez megtanulni! Főleg szigorlaton, ahol a korábban megtanult tárgyakat kérdezik újra, biztos lehetsz benne, hogy nem úszod meg anélkül hogy mondj valamit. Plusz, lehet hogy a tétel átolvasàsakor beugrik, hogy korábban mit tanultál belőle, ami megint csak segít.

2017. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencem amikor:

-Mindent megtanulok és biztosra veszem, hogy mindne jól fog menni és megbukok.


-Szinte semmit sem tanulok, de az alap koncepciókat értem és biztora veszem, hogy megbukok és valami csoda folytán nagyon jó eredménnyel átmegyek.


Sok dolgon műlik a dolog. Hogyan kell fel, milyen a napod, mennyire izgulsz, szerencse (hogy mit kérdeznek) stb... Sokszor a legfelkészültebb diák is elronthatja és a legkevésbé készülő diák is átmehet :D Ilyen az élet...

2017. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!