Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti is éreztetek...

Egyetemisták! Ti is éreztetek már így?

Figyelt kérdés

Nyelvszakra járok , most vagyok másodéves. Mikor ide jelentkeztem tudtam hogy ide jönnék legszívesebben.

Még tavaly is elég jó volt , tetszett , elégedett voltam.

Idén lett nehezebb maga az anyag is , meg több a tantárgy , idén kellett felvenni minort/specializációt is.

Ahogy lehet , igyekszek megcsinálni mindent legjobb tudásom szerint , de kicsit én is túlvállaltam magam illetve a tanszéken se úgy rendezik a dolgokat ahogy kellene. Például nem jól osztják be a számonkérést meg ilyesmi.A lényeg: most egyértelműen azt érzem , hogy már nem is érdekel ez a szak , csak muszájból csinálom. Pedig amúgy érdekes lenne , csak ez a sok állandó munka elvette tőle a kedvem. Szorgalmi időszakban sem nagyon volt időm pihenésre , de most sincs mert minden hétre van valami , vagy vizsga , vagy zh vagy közbe beadandót írni.Hiányolok egy kis időt magamra és úgy érzem már nem is azért tanulok mert érdekel. Van 1-2 olyan tantárgy ami érdekel , azokkal szerintem foglalkoznék szívesen később is, de más is van ami meg nem érdekel vagy ha érdekelne is, a tanár elvette az érdeklődésemet.Rossz érzés ez hogy muszájból tanulok és nem azért , mert érdekel..így még annyival nehezebb. Éreztetek már így? Mindenki azt mondja a másodév a legnehezebb. Ha ezen túljutok , lehet több lesz a motivációm?


2017. dec. 30. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Én műszaki fősulira jártam, tehát más iskola és más szak, mégis mintha ezt a kérdést én írtam volna. A suli eleje még jó volt. Aztán valami olyan változás volt amit szinte katasztrófának éreztünk és sokan ki is égtünk a végére. A tanárok elvették a kedvünket az egésztől. Sok beadandó feladat volt, annyit dolgoztunk hogy egy gyár összeszerelő munkásai különben érezhették magukat. Például egyik tanár laza prolit játszva azt mondta hogy "maguk majd középcsókák lesznek". Nem is tudtam hogy madarak, tehát csókák vagyunk, úgy tudtam emberek, hallgatók majd diplomások. Az egész hozzáállásukkal úgy elvették a kedvem az egésztől hogy végzés után csak kb. 1 hónapot dolgoztam műszaki vezetőként, majd soha többé alkalmazott sem lettem, mert még az alkalmazotti léttől is elvették a kedvem. Szerencsére volt a szüleimnek egy gazdasága ami korlátlan ideig biztosította a megélhetést a családnak. Ez is hozzásegített ahhoz hogy városon fel tudjam építeni a saját vállalkozásom. Ami közben elszomorított az az, hogy az iskolapadban semmi, ismétlem semmi értékes infót sem tanulhattam arra vonatkozólag hogyan legyek sikeres vállalkozó, csak azt nyomatták hogyan lehessünk jó biorobotok, szolgák, cselédek, végül kiégett zombik. Önszorgalomból, otthon tanultam meg mindent a sikerhez. Közben mindig arra gondoltam hogy ha visszamehetnék az időben akkor az érettséginél befejezném az iskolapad koptatását és minden értékes és használható infót magam szereznék meg, ahogy tettem is. Szerencsére mára boldog, elégedett, kiegyensúlyozott és szabad vagyok. Illetve már akkor jellemző volt rám mindez mikor elhatároztam hogy szabad leszek. Ja és középcsóka sem lettem, ezért annak az idióta félnótásnak még csak nem is köszönök ha meglátom. Egyetlen osztálytalálkozóra sem mentem el. A többiek még csodálkoztak is hogy miért nem megyek el, hisz én lettem köztük az egyetlen sikeres, a legsikeresebb. Először semmit sem tudtam válaszolni. A választ itt úgy lehetne megfogalmazni hogy miért mennék el, mit adott az iskola? Egy árva hasznos infót nem adott a sikerhez, csak a kudarchoz. Tán mindezt még el is kéne mondanom osztálytalálkozón? Meg azt hogy a sikerhez akár iskola sem szükséges, hisz például Stadlernak még focicsapata is volt pedig csak 6 elemis juhász volt?
2017. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Éreztem én is hasonlót. Programtervező informatikára mentem, az első év elég jó volt. Aztán már nyáron nézegettem, hogy milyen kurzusaim lesznek másodévben és el is ment a kedvem - inkább a harmadév lebegett a szemem előtt, mert ott elég sok érdekes kurzus volt. Aztán valahogy végigtoltam azt a 2 félévet, nyilván nem volt akkora lelkesedés. Másodév végén pedig elmentem gyakornokoskodni, amit jó ideig csináltam (talán ez hozta meg a lendületet).

Szerintem ne feszülj rá ennyire az egyetemre, próbálj meg olyan elfoglaltságot csinálni, amit szeretsz is és esetlegesen a szakodhoz is kapcsolódik. Így talán könnyebb lesz az ottani nehézségeken túllendülni. Plusz mindig legyen egy célod, amik nem olyan hosszú időtartamúak (pl. ebben a félévben az összes vizsgát letudni sikeresen), legyen sikerélményed, éreztesd magaddal, hogy haladsz előre.

2017. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első félévben még mindenki örül, hogy bekerült, ott az újdonság varázsa, és lelkes.

Aztán jön a legnehezebb rész:S - csupa alapozó tárgy, még semmi igazán szakmai, dögunalmasak, nehezek és semmi hasznuk. Ilyenkor vagy rájössz, hogy nincs is igazi motivációd a szak iránt és otthagyod vagy összeszorítod a fogad és általában a szakmai tárgyak már jók szoktak lenni. Én mindkét utat végigjártam már.

2017. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem most már szakmai tárgyak vannak , adott ország irodalma , nyelvészet , fordítás , kultúra stb.

Mégis ezeknek kb. csak a fele érdekel és olykor visszasírom az alapozó tárgyakat is...

Mert például volt alapozó óra ami nyelvészet volt , de nemcsak a mi szakunknak tartották. Hiába alapozó óra , egyszerűen érdekesebben adták elő és könnyebb is volt.


Most meg ott tartok hogy ezeknek a kötelező , nem alapozós tárgyaknak a fele érdekel , fele meg abszolút nem.

A nyelvtan már egyáltalán nem érdekel szinte , tudom ,hogy fontos de hiába....a nyelvészet érdekelne de elvették tőle a kedvem sajnos...

Az irodalom érdekel már csak meg hát a fordítás , azokkal szívesen foglalkoznék többet is....

Szóval félig az van hogy érdekel és foglalkoznék vele tovább (az említett 2vel) , félig meg már nulla a motivációm.

2017. dec. 30. 09:59
 5/11 A kérdező kommentje:

09:43nak :

igyekeznék ilyen elfoglaltságot találni és tudnék is , csak sajnos nincs rá valahogy idő.

Például szívesen fordítgatok , akár szabadidőmben , olyan szöveget amit csak úgy magamnak találok és magyarul nincs meg.

Ezzel gyakorolnék is és érezném is , hogy több lesz esetleg a tudásom tőle meg hogy ez az én saját munkám....


Csak sajnos nincs rá sokszor időm....

2017. dec. 30. 10:02
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk nyelv szakon megértelek teljes mértékben.


Én mindig is úgy gondoltam, hogy felesleges az ilyen képzés.

Én biztos azt csináltam volna, hogy gazdasági vagy műszaki szakot választok és ha érdekelnek a nyelvek akkor emellé elmélyedek úgy azokba a nyelvekbe ahogy akarok és olyan mélységbe ahogy szerintem szükség van rá.

Ez így ütős párosítás.

2017. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"...gazdasági vagy műszaki szakot..." - Feltételezem a kérdező írásából, hogy azért választotta a nyelvszakot, mert ez érdekelte a legjobban. Hidd el, ha helyette elmegy egy műszaki szakra, akkor az még nagyobb kínlódás lenne. Valószínűleg nem csak a kurzusok felét unná.

Attól, hogy a műszaki pálya felkapott, nem való mindenkinek. Hiába keresett, hiába jók a fizetések, ha az embert csak ez motiválja, akkor még az egyetemen se fog túllendülni. Ha pedig mégis, akkor demotiváltan nem fog jól teljesíteni egy munkahelyen.

2017. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Személyes véleményem írtam le és ennyi. Nem követendő példa. De továbbra se látom értelmet a nyelvi kurzusoknak.

Nyelveket ma már az internetről saját tempódban és érdeklődésed szerint simán összeszedsz. Az alap tudás után meg beszélgethetsz az adott nyelven beszélő emberekkel még akkor is ha több ország választ el titeket.

Szerintem erről szól a nyelvtanulás ez érdekelhette őt is. Ezek mellett a sok felesleges h***séghez ami csak azért van, hogy meglegyen a tantervben X számú kredit .. elhiszem, hogy nincs kedve.

2017. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben hagyd ott, ha tudod, hogy mit szeretnél tanulni helyette.
2017. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek

A nyelvtanuláshoz nem kell egyetem.

Ha egy évet rászánsz otthon, akkor 150-300 ezerből majd anyanyelvi szinten meglehet tanulni minden nyelvet.


Ez az összeg pedig akár külföldi tanárokra elmehet, vagy hazai nyelvtanításos oldalakra.

Persze kínainál azért nem ilyen egyszerű, de egy angol/német/spanyol azért hozható elég komoly szinten ha ráfekszel, és nem kell nyelvtörténetet se tanulni, se fejlődést.

2017. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!