Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem után OLKDA,...

Orvosi egyetem után OLKDA, vagy Biológus BSc?

Figyelt kérdés
Betegség miatt (skizofrénia) ott kell hagynom az orvosi egyetemet, de szeretnék egy könnyebb szakon továbbtanulni. Azt szeretném kérdezni, hogy az orvosi után könnyebb lenne a fent említett két szak? Ha igen, akkor melyiket érné meg jobban elvégezni?

2018. jan. 8. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hanyadéves vagy?


az olkda szerintem tuti könnyebb, a biológusban nem vagyok biztos. az nem kapcsolódik az orvosihoz annyira, állattan, növénytan szigorlatok, ott is kell magolni. akkor talán valamelyik főiskolai szak - dietetikus pl?


sajnálom egyébként. de ezeket a szakokat élveznéd, vagy csak az orvosihoz való hasonlóság miatt? lehet végig kéne gondolnod, hogy van-e még valami más irány, ami érdekelne és könnyebb.

2018. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Másodéves vagyok. Inkább az orvosihoz való hasonlóság miatt, mert az orvostudomány érdekelt.
2018. jan. 8. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Az OLKDA-t nem ismerem, nem tudom, mennyire könnyű a szak.

Viszont ha nem érzel iránta erős motivációt, a biológust nem ajánlom: semmi köze az orvosihoz, és piszok szivatós:( Kb. 8 ismerősöm van, aki onnan váltott szakot, és semmilyen más szakról sem ismerek ennyi szakot váltót.

2018. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagyok túl indiszkrét, ez hogy derült ki?
2018. jan. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egyetem közben jelentkeztek a tünetek, csak akkor még nem tudtam, hogy ebben a betegségben szenvedek, azt hittem, hogy neurózis, amit az egyetemmel járó stressz vált ki. Felkerestem egy pszichiátert és pszichológust, hogy segítsenek nekem és végül a pszichiátrián diagnosztizálták nálam ezt a betegséget.
2018. jan. 9. 08:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az OLKDA-t válaszd, hacsak a tiszta biosz, kémia és fizika nem áll közel a szívedhez. Esetleg gyógyszerészet, hátha elismerik pár kreditedet, igaz, a képzés kimenetele nem sokban hasonlít az orvosiéhoz.


Amúgy szerintem érett döntés, hogy egy ilyen betegség ismeretében nem folytatod az orvosi képzésedet. Nem tudom, hogy a tünetek erőssége, morális megfontolás vagy mindkettő következtében, de szerintem egy szakmájában elhivatott ember azt is belátja, ha valami miatt nem alkalmas betegek ellátására. Sok sikert a későbbiekhez!

2018. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg bionika? Annak van orvosi vonatkoztatása, nem is kevés, és bár nem könnyű szak, de biztos könnyebb, mint az orvosi:) van orvosbiotechnológiai msc képzése:)
2018. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid voltak, ha nem titkos? Privátban is jó
2018. febr. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%
én olkda szakos hallgató vagyok és k***a nehéz :D olyan mint egy mini orvosi egyetem. szerintem testhez álló lehetne neked az orvosi után:)
2018. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!