Menjek cserediáknak?

Figyelt kérdés

Szüleim megengedték, hogy cserediáknak menjek.

Viszont ez nagyon sok pénz, 2-3 millió forint.


Nyáron és év közben ahogy tudok, fogok menni diákmunkázni, ez szép és jó, de 3 milliót lehetetlen megkeresni addigra.

Szüleim akartak egy új autót. Azt mondták, hogy akkor majd nem veszik meg azt és megyek helyette cserediáknak.


Ez nagyon rosszul érintett.

Nagyon szeretnék elmenni, komolyan, egy életre szóló élmény lenne, imádom az országot, kimenni biztosan kimennék egyszer, de így közelebbről megismerhetném a kultúrát is.

Viszont azt meg nem akarom, hogy folyamatosan lelkiismeret furdalásom legyen, hogy miattam nincs új autó.


Persze mikor visszajönnék igyekeznék visszafizetni a pénzt mihamarabb.


De nem tudom, hogy menjek-e? Vagy ezt most hagyjam ki? Aztán majd elmegyek egyszer vakációzni oda.

Mit gondoltok?



2018. jan. 8. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
ne cserediáknak menj, hanem erasmusra
2018. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=Rkm8nVmcmQE

Hova mennél, hogy ennyibe kerül cserediákként? Milyen idötartamra?

2018. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Nem tudod megkeresni az árát, de annyi pénzt keress meg, amennyit tudsz, és a fennmaradó résznek az árát fogadd el a szüleidtől, és mondd meg nekik, hogy rendesek, hogy elhalasztják az új autó vásárlását, és ajánld fel, hogy majd segítesz nekik pénzt keresni rá. Ha jó még a régi autótok, akkor ez annyira nem sürgős (ezt már ne mondd hozzá), viszont neked jó lehet tanulás, tapasztalatszerzés miatt, ha külföldre mész, szóval, ha a szüleid minden gond nélkül felajánlották ezt, fogadd el.
2018. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az Erasmus az miben más?

10 hónapra mennék.

2018. jan. 8. 18:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
"Háláld meg" azzal, hogy a lehető legjobban kihasználod a lehetőséget, és amikor hazajössz, akkor is kihozod magadból a maximumot, hogy elérd a céljaidat. Egy szülőnek ez bőven elég (nekem elhiheted, 3 gyerekem van), többet ér, mint az új autó.:-)
2018. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

én voltam cserediák 2012-2013ban, szerintem nagyon megérte, nagyon sok tapasztalatot lehet vele szerezi, sokkal könnyebb utána önállósodni és még egy nyelvet is megtanulsz nagyon jól :) szóval én csak ajánlani tudom, nekem nagyon sok elönyt szerzett a mostani életemhez.

Hova akarsz menni és melyik szervezettel?

2018. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen lehetőséged talán sosem lesz újra, autót meg lehet venni bármikor.

Gondolom azért nem álltok annyira rosszul, 1-2 év múlva lesz megint pénzük új autóra, addig meg elmegy a mostani.

Ha felajánlották, hogy menj, akkor fogadd el. Nem tették volna, ha tényleg gond lenne nekik.

Én is inkább adnék egy ilyen élményt meg lehetőséget a gyerekemnek, minthogy új autót vegyek magamnak.

Azért egy 10 hónapos cserediák program nem ugyanaz, mint egy vakáció...

2018. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy évet kint tanulni HATALMAS lehetőség! Nyugi ezzel a szüleid is tisztában vannak, ezért halayztódik az újautó. Tuti leültek egymással és átbeszélték hogy mi legyen, a döntést meghozták. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod hanem próbálj minél több tapasztalatot, ismeretséget gyűjteni! Első lépés hogy "világpolgárrá" válj! Hajrá!
2018. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Azt remélem tudod, hogy ez a 2-3 milla a legtöbb szervezetnél (lehet ez kivétel) egyáltalán nem tartalmazza a költőpénzt. Csak a kiutaztatást, vízumot (ha olyan országba mész ahová kell) a fogadócsalád felé egy bizonyos havi összeget, az iskolának ahová bekerülsz stb-stb. Magyarra fordítva: ezen felül még mindig mondjuk egy havi szinten 30-100 rugó közötti összeggel kellene támogatniuk. Főleg ha az országon belül még utazgatnál is.
2018. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Az Erasmus ingyenes. Szóval azon keresztül menj. Én 1,5 hónapot voltam így Portugáliában. Mindent fizettek helyettem.
2018. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!