Kezdőoldal » Utazás » Európa » Menjek cserediáknak Németorszá...

Menjek cserediáknak Németországba?

Figyelt kérdés
2010 szeptemberében lesz, még nem tudom melyik városba. Ha szeretnék, egy hétre mehetnék, angolul hallgatnám a szakközépben az órákat. Kicsit félek, milyen lenne, de hát egy hét az nem túl sok idő. Mit ajánlatok, menjek? Mellesleg majdnem hogy ingyenes lenne. Az nem lenne hátrány, hogy németül nem tudok? Angolt magas szinten beszélem.
2010. jan. 20. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn olaszoknál voltam így, mi is csak angolul beszéltünk. De nem magas szinten csak kézzel lábbal.

Iszonyat jó volt. 14 éves voltam, de nagyon jól éreztük magunkat.

Melyik részére németországnak? az sem mindegy pl én németországban lakom de maga a németek is mondják hogy a bajorok és a svábokkal nagyon nehéz beilleszkedni, ezt én magam is tapasztalatam.

2010. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer is résztvettem ilyen csereprogramon. Ha szeretsz új kultúrákat megismerni, új arcokkal találkozni, beszélgetni, szereted a nyelveket, akkor én nagyon ajánlom neked, pláne ha még fizetni is csak keveset kellene! Ez egy nagy lehetőség, életre szóló barátságok köttethetnek. Én második ilyen alkalomnál 13 éves voltam, most 20 és azóta is tartom a partneremmel a kapcsolatot, akinél egy hétig laktam! :) Sajnos azóta találkozni nem sikerült, de azt is tervezzük már egy ideje.

Mi is angolul beszélgettünk, németül sosem tanultam, de az ember akarva akaratlanul is elsajátít pár német kifejezést a kint lét alatt. Ha mást nem is, a szia, bocsi, mi?, köszönöm, illetve nem értemet mindenképpen! :D A nyelv miatt egyáltalán ne aggódj, ha kell kézzel lábbal is megértetiket magatokat, az órák sem hiszem hogy véresen komolyak lesznek. Németben rengetegen tudnak angolul, ettől ne félj. Szerintem ha nem mennél nagyon nagyon bánnád, egy próbát megér. Ha pl táboroztál régen, és tetszett, akkor ezt képzeld el ugyanúgy, csak egy hatalmas bulinak! :) Indulj úgy neki, hogy nem lesz semmi baj, semmi sem szegheti kedved, és életed legjobb egy hete lesz... :) Ha azt mondod, nincs is kedved menni, meg tuti nem lesz olyan jó, akkor tényleg nem lesz az!

2010. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok!:)

Azt még nem tudom melyik részébe mennék, de mindenképpen megpróbálom még ezen a héten kideríteni.

Rendben van, akkor a nyelv felől megnyugodtam:)

Lenne kedvem menni, nagyon is, szeretek utazgatni. Csak mindig elbizonytalanodok kicsit, de nagyon jó bulinak tűnik...Ja és aztán nekem is fogadnom kellene német diákot:)

2010. jan. 20. 17:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy, én nem engedhetem meg magamnak az ilyen utakat :( Biztos érdekes lesz. Szerintem ha ki tudod fizetni, akkor mindenképp menj, ha tetszik, az jó, ha meg nem tetszik, akkor is kibírod azt az egy hetet.
2010. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem kell sokat fizetni, csak az utat oda-vissza, a szakközépem fizeti az egészet. Szurkolok neked, hogy adódjon ilyen alkalmad!:)
2010. jan. 20. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj mindenképpen, én kétszer voltam Németországban, egyszer Regensburgban, egyszer meg Stuttgartban, mindkettő felejthetetlen élmény volt, és gondolkodás nélkül igent mondanék rá, ha megint mehetnék.
2010. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj 1 hét az semmi. Még honvágyad se lesz és azért jó más kultúrákat más országot látni.
2010. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem tom... szerintem vagy addig tanulj valamit angoloul mert igy vicces lenne, de szentem németo.-ba beszélnek angolul... és májusban megyek angliába de 6 éve tanulok angolt mindenesetre szentem menjél... főleg, ha vásosnézés is lesz. De ha tehete dinkább angliába menj! L/11
2010. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Angolul nagyon jól beszélek, azzal nem lesz/nincs gond...

Azt hiszem akkor megyek.

2010. jan. 21. 14:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és 7 éve tanulom is.
2010. jan. 21. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!