Menjek cserediáknak?

Figyelt kérdés

Szüleim megengedték, hogy cserediáknak menjek.

Viszont ez nagyon sok pénz, 2-3 millió forint.


Nyáron és év közben ahogy tudok, fogok menni diákmunkázni, ez szép és jó, de 3 milliót lehetetlen megkeresni addigra.

Szüleim akartak egy új autót. Azt mondták, hogy akkor majd nem veszik meg azt és megyek helyette cserediáknak.


Ez nagyon rosszul érintett.

Nagyon szeretnék elmenni, komolyan, egy életre szóló élmény lenne, imádom az országot, kimenni biztosan kimennék egyszer, de így közelebbről megismerhetném a kultúrát is.

Viszont azt meg nem akarom, hogy folyamatosan lelkiismeret furdalásom legyen, hogy miattam nincs új autó.


Persze mikor visszajönnék igyekeznék visszafizetni a pénzt mihamarabb.


De nem tudom, hogy menjek-e? Vagy ezt most hagyjam ki? Aztán majd elmegyek egyszer vakációzni oda.

Mit gondoltok?



2018. jan. 8. 18:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hülyén hangzik, de Japánba szeretnék kimenni.:D

Én vetettem fel nekik az ötletet, aztán mondták ezt.

Igen, tudom, hogy még lenne plusz is. Ezért vagyok úgy vele, hogy ez rengeteg pénz. És nekem meg annyira rosszul esne, hogy ennyit költenek rám egyben. Mindamellett nagyon szeretnék kimenni és nem 1,5 hónapot, hanem egy egész tanévet.

Az Afs vagy a Yfu ami oda is szervez programot, viszont az ilyen drága.:(((

2018. jan. 8. 19:30
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

És tudtam és tudtam és tudtam, hogy Japán! :D Épp Japán témában terveztem olvasni kérdéseket, csak belenéztem, milyen cserediákról van szó, és tényleg Japán kapcsán! :D Huh, jó kérdés, szerintem is olvass utána az Erasmusnak, hátha működik és akkor ingyenes. :)


A japán nyelv csodás! :) A Japán kultúra meg különös és különleges. :)

2018. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Erasmus europan belul van.
2018. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Jól sejtetted!:DDDD Imádom ezt a nyelvet és kultúrát is.(Már amennyit ismerek belőle)

Ezért is olyan nehéz döntés ez nekem...:(((

2018. jan. 8. 21:44
 15/15 anonim válasza:
Ha te keresed meg a pénzt akkor ne legyen bűntudatod. A te pénzed, arra költöd amire akarod. Az viszont más kérdés, hogy mi van ha nem tudsz ennyit összedni. De semmiképp ne hagyd ki ezt a lehetőséget.
2018. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!