ELTE vagy Corvinus?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem, és 2018 őszén először indul nemzetközi gazdálkodás az ELTE-n. A Corvinusra szeretném elsőnek beadni, de mivel ott elég magas szokott lenni a ponthatár, nyilván kellene egy "B" opció is. Inkább adjam be más gazdasági szakokra a Corvinusra, mert az már egy nagy múltú gazdasági egyetem, vagy próbálkozzak az ELTE-n, ami most indít először gazdasági szakot? Alapjáraton ugye elég elismert egyetem az ELTE (ha nem a legelismertebb Mo.-n), de nem tudom, hogy a későbbi diplomám vajon melyik egyetemmel "ér többet"..

Szerintetek?



2018. jan. 11. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem guppikat.
2018. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok, amúgy mindenképp add be elsőnek a corvinusra, max nem vesznek fel,de akkor még mindig ott az Elte.
2018. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Az ELTE az nehezebb, de jobb diplomát ad. Harmadik helyként javaslom a Budapesti Gazdasági Egyetemet.
2018. jan. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

mindkét intézmény tanulója voltam (vagyok), csak az ELTE másik karára jártam. nem tudok sok jót mondani magáról az egyetemről...lehet, hogy más karoknál máshogy mennek a dolgok, de nagyon kiábrándító tud lenni az ELTE. a közösség jó, az oktatás, bürokrácia kevésbé. én nem ajánlom az egyetemet. én egy újonnan indult képzésre sem biztos, hogy jelentkeznék

a Corvinuson jobban működnek a dolgok, bár vannak, akik panaszkodnak itt is az oktatás színvonalára. nekem tetszik az egyetem, az oktatást is jobbnak érzem.

a Felvi szerint viszont az ELTE nem is indít ilyen képzést, csak nemzetközi tanulmányokat, ami azért nem ugyanaz, mint a nemzetközi gazdálkodás. továbbá mindkét szakon központi felvételi ponthatár van, azaz minden egyetemen MINIMUM ennyi lesz a ponthatár (ng-n 440, nemzetközi tanulmányokon 465)

én azt tanácsolom, válaszd a Corvinust, gazdasági területen igen elismert diplomát ad, és sok a lehetőség szakmai gyakorlatra, sok a diákszervezet is.

2018. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) a felvi tényleg nem írja még, mert csak január 30-tól lehet rá jelentkezni, de az elte honlapján fent van
2018. jan. 11. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Én a Corvinus-t ajánlom (volt ELTE-s vagyok).
2018. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Corvinusosként, ELTÉN csak egyéb ügyekben megfordulva, szintén az előbbit javaslom, elismertség és minden egyéb tekintetében is.
2018. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Szintén.. Corvinus. Egyébként én másodiknak sem jelölném az elte-t, egy újonnan létrejött szakra mindig rizikós jelentkezni.
2018. jan. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Voltál már a Corvinuson/ELTÉN nyílt napon? :)

Szerintem mindenképpen érdemes lenne megnézned, hogy mennyire szimpatikus a közeg, mennyire tudod elképzelni, hogy ott töltsd 3-4 évig minden napodat.

Én a Corvinusra járok pénzügy-számvitelre.

Valóban színvonalas egyetem és elismerik a munkáltatók is, ilyen szempontból ez tuti jó választás, de én például nagyon nem érzem jól magam ebben a közegben, ezért gondolkodom, hogy váltsak az ELTÉre...

A barátom oda jár (BTK-ra) és nagyon szereti, valójában nekem is sokkal szimpatikusabb volt már tavaly is, csak nem vagyok egy bölcsész típus, így nem erőltettem, hogy én is oda menjek. :D

A Corvinusra jártam matek előkészítőre és már akkor sem volt szimpi a suli, szóval bánom, hogy nem hallgattam a megérzéseimre... meg hogy nem indult egy évvel előbb az ELTE GTI.


Azt mondják egyébként, hogy jó képzésnek ígérkeznek az ELTE gazdasági szakjai, hiszen tapasztalt oktatókat "hoztak el" a BME-ről. De tényleg kicsit kockázatos egy vadi új képzés első évfolyamának lenni...


Én is sokat dilemmázom mostanában, de beadom a felvételit, szerintem te is jelöld meg mindkettőt, aztán még van pár hónapod eldönteni. Addig még sokat lehet informálódni a témában :)


Pluszba szerintem a gazdálkodási és menedzsmentet jelölhetnéd meg, az majdnem ugyanaz, mint az NG, csak egy nyelvvizsga kell és a képzés is kicsit kevésbé idegen nyelv centrikus. De azt hiszem, valamivel alacsonyabb a ponthatár, úgyhogy ha végül az ELTE ellen döntesz, akkor a Corvinus GM szakját rakhatnád a második helyre.

2018. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! A Corvinuson voltam nyílt napon és nagyon tetszett. Teljesen el tudom ott magam képzelni, az a legnagyobb cél mindenképp, hogy oda járjak:) Sajnos vidéki vagyok és elég messze van Budapest, így az ELTE nyílt napjára nem tudok elmenni.

A második helyre alapból a gazdálkodás és menedzsmentet jelölném, harmadikra pedig a turizmus és vendéglátást (mindkettőt a Corvinuson). Csak mikor megláttam, hogy az ELTE-n is indul, akkor elbizonytalanodtam, hogy talán valamelyiket átcserélhetném arra. Még átgondolom, van egy kis időm, de köszönöm a véleményeket, sokat segítettek.:)

2018. jan. 16. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!