METU, BGE vagy Corvinus? Emberi erőforrások szak

Figyelt kérdés
Lehetőleg normális válaszokat kérnék, tapasztalatokkal (pl. ismerős)

2018. jan. 10. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Corvinus

A BGE szar, nem követelnek semmit.

2018. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ezt mindenki tudja, hogy a Corvinus a legelismertebb az országban, ha a gazdasági képzésekről van szó.

A BGE-n tényleg nem a legjobb ez a szak, ahogy az előző írja. Nem PSZK-ra való.

METU-nak még kell egy pár év, hogy lekopjon ez a sok zsigerből finnyázó ember róla, akik igazából azt sem tudják, hogy hol van a suli ("hát ott valahol a 7. kerületben a zsidónegyedben, nem?" - true story)

2018. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
BGE szar, METU-n csak fizetős van ha jól tudom, és amúgyis a pénzlehúzásról szól, lévén magániskola (jár oda ismerősöm, bár nem gazdasági szakra). Tehát Corvinus, főleg ha államira felvesznek.
2018. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
BGE: A képzés a PSZK-n van,így az alap tantárgyaink ugyanazok, mint a Pénzügy és Számvitel szakos hallgatóknak. Gondolok itt Gazdasági matematika 1,2; Statisztika 1;2, Közgazdaságtan 1;2 és sok-sok más módszertani tárgyra. A követelmények ezekből a tárgyakból pontosan ugyanazok, mint a PSZ-eseknek.A HR-es tantárgyak közül vannak gyakorlati tárgyak, amelyek kifejezetten érdekes és megváltoztatják az ember szemléletét egyes témákban és hozzájárulhatnak ahhoz, hogy kiszélesedjen a látásmódja.Rengeteg nagytudású oktató van és szigorúan veszik a hiányzásokat és a csoportmunkát.Természetesen van pár bóvli tárgy és kevésbé jó tanár, mint minden egyetemen. Én nagyon örülök, hogy a BGE-re jöttem HR szakra, a tapasztalatok alapján a munkahelyeken is megbecsült a BGE-s diploma, ha HR-es pozícióra jelentkezel.
2018. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!