Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire utal, hogy rossz vagyok...

Mire utal, hogy rossz vagyok fejszámolásból?

Figyelt kérdés

Például 5*6-ot el tudom végezni fejben, csak kell azért hosszú másodperceket gondolkodnom rajta. Egy maradékos osztást (pl. 20/8) meg egyáltalán nem is tudok kiszámolni fejben. Hiába bontom lépésekre, mire eljutok a 2. lépéshez az elsőnek az eredményét már el is felejtettem. Ez szerintetek miért lehet? Memóriával áll kapcsolatban?

Az nem válasz, hogy nem gyakoroltam eleget, mert már általánosban ötödik körül észrevettem hogy nem megy és azóta folyamatosan gyakorolgatom. Legnagyobb problémát ez mostanában jelentette, mert most végeztem az első félévvel a főiskolán és itt egyik matekos tárgynál sem lehetett használni számológépet.



2018. jan. 15. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Diszkalkuliás vagy.
2018. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az nem azt jelenti, hogy rosszul tud az ember számolni? Mármint hogy papíron is.

Mert nekem 94%-os lett a középszintű érettségim, úgy hogy nem is készültem rá, és most 1. félévben is analízisből meg linalg-ból is 5-ös lettem. Szóval a papíron való számolással egyáltalán nincs problémám. Csak a fejben történővel, meg úgy általában a magolással (olyan információk megtanulásával, amik mögött nincs egyértelmű logika).

2018. jan. 15. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom, több fajtája van.
2018. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!