Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon ellenkező tendencia?

Figyelt kérdés

Azokban a nyugati országokban, amelyeket ismerek (főként abban, amelyben élek), egyre több és több pénz, energia és törvény szól arról, hogy a lehető legtöbb fiatal érettségi után is tovább tudjon tanulni főiskolán vagy egyetemen.

Olyan törvényeket hoznak, amelyek komoly formában segítik ezeket a fiatalokat.

Ahogy itt olvasom a kérdéseket és a hozzászólásokat, úgy veszem ki, hogy Magyarországon ennek az ellenkezője igaz.

Miért?

Kinek van haszna a képzetlen ifjúságból?



2018. jan. 16. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha mindenki egyetemre megy, ki javítja meg a vízcsapot vagy a hűtőt? Ki szereli meg a kocsit? Ki szolgál ki a boltban? Ki vágja le a hajad? És miért erőltetnénk olyanokat egyetemre, akik a középiskolát is alig bírják elvégezni?
2018. jan. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Összeszerelő üzem lettünk, minek oda diploma. Itt is kifog alakulni egy elit, ők lesznak majd a kormányszóvivők, sajtóreferensek, meg irodavezetők. Nekik lesz majd egyetemük.
2018. jan. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk a jelenkori kormánynak? :)


Elhülyítik a népet, nekik úgy is jó, ha a legtöbb ember szalagmunkás lesz, nem pedig értelmiségi! Nem hiába hívják Magyarországot Európa összeszerelő-műhelyének.

2018. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Van abban valami, hogy bizony oka van annak, hogy Németországban egy asztalos horror árakon dolgozik, mert horror árakat kérhet el, ugyanis nincs fiatal konkurencia.

Igen, kellenek a szakmunkások, DE: nem az alapján kellene megválogatni, hogy XY hármas volt és márpedig szakmunkás lesz, AB meg jeles és márpedig egyetemre megy. A nevelésbe kellene beleépíteni, hogy igen, nem szégyen villanyszerelőnek menni, nem szégyen asztalosnak, szakácsnak, fodrásznak tanulni, mert ma a csapból is az folyik, hogy diploma nélkül senki vagy, fiam. Aztán tíz év múlva a diplomás koppan, mikor ő éppen kimászott az albérletből meg a diákhitelből, örül az első saját, rég lelakott szoba-konyhás garzonának, a villanyszerelő meg éppen költözik az új kertes házába.


A lényeg, hogy a megvalósítással van a probléma, a kivitelezéssel, az elv maga, hogy a szakmunkás képzést erősítik alapvetően nem lenne rossz.

2018. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

A #3 válaszadó válasza a jó, zöld pacsit kapott!!!

Kérdező - kinek kell többet fizetni? Egy diplomásnak, vagy egy tanulatlan hórukkmunkásnak, aki azt se tudja, mi az a nett/bruttó? Na látod. Minél kevesebbet kell fizetnie a kúrmánynak a sok kis hangya után, annál többet tudnak nyerészkedni rajtuk. Nincs kockázat, nem igényel befektetést, csak a polgáraimmal bsztam ki. De hát tudjuk jól, a politikusok milyen szép rugalmasan kezelik az erkölcs fogalmát, ha haszonról van szó. Ennek ellenére még mindig akad sok bégető birka aki megválasztja őket.

2018. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de én egy szót sem írtam arról, hogy mindenkinek kötelező lenne a felsőbb iskola, ha valami jó szakmunkás-végzettsége van.

Azokról beszélek, akik igenis szeretnének továbbtanulni, megvan hozzá az akaratuk és a képességük, mégsem tudnak bekerülni a felsőoktatásba.

Pénz híján, lakásnehézségek miatt, vagy mert az érettségin az őket kevésbé érdeklő tárgyakból rosszabb jegyeket kaptak, és még sorolhatnám.

Nem az lenne érdeke az országnak, hogy ezeket a fiatalokat segítse?

Azt nehezményezem, hogy ezek a fiatalok képességeiknek negyedét sem tudják kihasználni, és csak tengenek olyan munkahelyeken, amelyeket utálnak.

Hol itt a logika?

Na és még egy kérdés: gondoljátok, hogy kormányváltás esetén ez a helyzet megváltozna?

Kinek kellene vezetnie az országot, aki rájönne, hogy mennyi tehetség tehát termelőképesség/pénz veszik így el?

2018. jan. 16. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

"mert az érettségin az őket kevésbé érdeklő tárgyakból rosszabb jegyeket kaptak, és még sorolhatnám. "



A felsőoktatásba való belépésnek nem követelménye, hogy az összes tárgyból jól végezzen a diák! Az adott szak meghatározza azokat a szakspecifikus tárgyakat, amik számítanak.


Ha valaki orvos akar lenni, akkor pl. a biológia és a kémia érettségit nézik! Én úgy gondolom, hogy ez alapvető dolog és rendben is van! Lehet, hogy az adott diák magyarból kettesre vizsgázik, de nem is érdekli az orvostudományt, mert nem belépési követelmény.


"Nem az lenne érdeke az országnak, hogy ezeket a fiatalokat segítse?"


Az előttem szólók nagyszerűen leírták, hogy nem, a kormánynak valójában nem érdeke az, hogy a fiatalokat segítse! A hülye és buta emberek a lehető legjobban befolyásolhatók. A mostani kormány nagyon szépen csinálja ezt (Soros-terv, menekültek, stb.). Ezeket az embereket kihasználva fognak újabb és újabb kormányokat alakítani egészen addig, míg be nem nő az emberek feje lágya. Előbb vagy utóbb (inkább utóbb) fognak rádöbbenni, hogy baj van, de szerintem már most késő lenne!


A 2017 szeptemberétől középoktatásba kerülő diákoknak már a nyelvvizsga is követelmény a FELSŐOKTATÁSBA VALÓ BELÉPÉSHEZ! Ez már egy kicsit keményebb! Olvass utána a finn oktatási módszernek, ami követendő példa lehetne!


Kormányváltás esetén változna az oktatás, ebben biztos vagyok!

2018. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"A hülye és buta emberek a lehető legjobban befolyásolhatók."


Ebben 100%-ig igazat adok neked, de miért érdeke egy országnak, hogy a lakosai ne a maximumát adják annak, amire képesek?

Egész egyszerűen nem értem ezt a "logikát".

Rengeteg pénz megy így fuccsba, sokkal több, mint amennyit az esetleges támogatásra kellene kiadnia az oktatásügynek, mert az egy idő után többszörösen megtérülne.

És a nyugati államok hosszú távra is tudnak tervezni.

Mi ez a "carpe diem" Magyarországon, hogy a jövőre nem gondol komolyan senki?

2018. jan. 16. 19:31
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

A külső országokból ideáramló transznacionális vállalatok által felépített gyárakba emberek kellenek! Szalagmunkások! A termelés befolyásolja a hazai GDP értékét is! Ha kitanít az állam egy tanárt, orvost, jogászt az segítene a termelésben? Nem! :)


Amúgy nem becsülik meg se a tanárokat se az orvosokat! Nem hiába pont ezen a két területen van a legnagyobb gáz. Egészségügy és oktatás...

2018. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!