Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakváltás a sikerek ellenére,...

Szakváltás a sikerek ellenére, szerintetek?

Figyelt kérdés

2,5 éve járok egyetemre, eleinte nagyon vágytam erre a szakra, nagyon szerettem. Aztán ahogy egyre inkább beleláttam a szakmába, kezdtem úgy érezni, hogy ez nagyon nem az én világom. Emellett pedig vagy semleges, vagy negatív visszajelzéseket kaptam (sok tágyamra "csak" egy négyest-ötöst kaptam, a beadandóimra is ilyen semmilyen értékelést kaptam, hogy "jó" és kész, mellé meg egy tárgyat buktam is, ami ráépülős volt). A bukás volt a mélypont, ami elég sok dologban megváltoztatta a véleményem az egész döntésemről. Egyrészt sokkal komolyabban kezdtem venni a tanulást (azóta 4-nél rosszabb jegyem nem volt), sokkal szervezettebben élek, tanulok, másrészt pedig elgondolkodtam, hogy tényleg nekem való-e ez, mert hiába érdekel, nem is vagyok kiemelkedően jó, a többiek már publikálnak dolgokat, meg dolgoznak az egyetem mellett, én meg csak köszépszerűsködök.


Tavaly ilyenkor gondolkodtam el rajta, hogy talán a másik nagy álmomat kellene megvalósítanom, a másik szakot elkezdeni, ami között és a mostani között anno gondolkodtam. Vágyom arra, hogy kipróbáljam magam azon a területen, gyakorolgattam már ezt-azt vele kapcsolatban és nagyon tetszik, bár mivel a mostani volt mindig a menetirány, totál nulláról indulnék, a szorgalmammal. Lényegében itt is ez volt, csak ebbe talán jobban beleláttam már azelőtt is, mert társadalomtudomány, az meg műszaki, amihez a matekon kívül nem sok közöm volt.


Be is adtam a jelentkezésem az adott szakra már, viszont mostanában eléggé rám szakadt a szerencse, vagy nem tudom, hogy fogalmazzak. Az egy dolog, hogy jobban megpörgettem a tanulást azóta, de pl most is két szóbelin dicsértek meg, hogy gyönyörű felelet, van érzékem hozzá, meg volt egy csomó beadandó esszé, ott is olyan kommentárokat fűztek hozzá, hogy gyönyörű, igényes munka, nagyon szép megfogalmazás, jól felépített, stb... Az egyik tanárunkkal beszéltem a szakdogámról is, mert hozzá szeretném felvenni, és az ötletre már úgy volt, hogy ha ezt így, ahogy mondom, megcsinálom, akkor nem hagy békén, amíg nem viszem TDK-ra, vagy más szakos versenyre... Egy másik szaktársam írással foglalkozik, ő is mondta, hogy nagyon nagy lehetőségeim lennének ebben a szakmában, mikor mondtam neki, hogy váltani szeretnék... De egyáltalán nem tudom, mit csináljak.:(((


A tanárok biztos, hogy nem a maradásom miatt mondták ezeket, nem tudják, hogy menni akarok, csak a barátaimnak mondtam még. És teljesen elbizonytalanítottak, hogy belevágjak-e a másik egyetembe, vagy inkább használjam ki a csúszás miatt szerzett időmet mester előtt és vessem bele magam én is a publikálásba, vagy csiszolgassam a szakdogámat/TDK dolgozatomat mester előtt... Az a baj, hogy tudom, hogy a másik szakhoz is lenne agyam, sőt, így már gyakorlatom is abban, hogy hogy ne bukjak bele és még szeretném is. Ezt is szeretem, de belegondolok, hogy ha tehetséges is lennék, azt is főleg kutatóként tehetném és jóformán pénztárosként többet kerestem, mint amennyit azzal fogok. :( Teljesen elbizonytalanítottak...


Ti mit tennétek a helyemben?


2018. jan. 16. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Fejezd be mindenképpen most már szerintem.

Egyrészt már nincs olyan sok hátra, egy évvel később is elkezdheted a műszakit. Hátrány tuti nem lesz, hogy van már egy társadalomtudományi diplomád is. Illetve ha vmiért mégse tetszik/nem megy a műszaki, vagy közbejön bármi, már lesz egy diplomád. Még ha nem is olyan területen, amiben szeretnél majd dolgozni, akkor is előny egy sima érettségihez képest. Meg ha már ennyi munkád benne van, ez kárba veszne majdnem mind, hiszem műszakin max szabvál tárgyakat tudnál innen elfogadtatni...

Másrészt mert nekem úgy tűnik a leírásodból, hogy jó vagy a szakmában, csak több megerősítésre, bátorításra lenne szükséged. De ha a szakdolgozat ötletedet ennyire dicsérik, azt mindenképpen érdemes lenne megírnod. Közben ha kutatsz, elkezdesz publikálni, esetleg TDK-zol is, még biztosabban el tudod dönteni, hogy tutira nem akarsz-e ezzel foglalkozni a jövőben.

2018. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!