Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Stewardesskedés, vagy hajón...

Stewardesskedés, vagy hajón dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én 17 éves vagyok, és mostanaban sokat gondolkodók azon, hogy hol lenne érdemes továbbtanulni, dolgozni. Nagyon szívesen lennél stewardess,vagy dolgoznék hajón... Akinek van ilyen ismerőse, vagy ő maga dolgozik a kettő közül valamelyikként, tudna a tapasztalatairól írni?

17L



2018. jan. 19. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Egy ismerősöm dolgozott hajón. Nagyon szerette, mert Dél- és Közép-Amerika között utazott többnyire, amikor pedig kikötöttek valahol és éppen szabadnapos volt, kimehetett a szárazföldre és így nagyon sok helyen megfordult már, nagy élményekkel gazdagodott.

Másik ismerősöm stewardess, ő nagyon sokat tanult, hogy kiválóan beszéljen angolul, plusz még egy idegennyelvből (külföldi légitársaságnál az “anyaország” nyelvét is meg kell tanulni). Emellett folyamatosan tanfolyamokra jár, alkalmassági vizsgákat tesz, amihez hozzátartozik az is, hogy vékony legyen (könnyen tudjon közlekedni a repülőn a szűk utastérben), de a fizikális és mentális erőnlét is nagyon fontos. Ebből a szempontból a stewardesseket jobban megválogatják. És sajnos ritka, hogy hetekig ellébecolj egy trópusi szigeten, mert folyamatosan dolgoznod kell, napjában többször is meg kell járnod mondjuk egy Budapest-Berlin útvonalat, ha arról van szó.

Én szívesebben dolgoznék egy hajón, mert biztonságosabbnak érzem, nem kell akkora szakértelem a pincérkedéshez, csak mert nem a szárazföldön vagy, és ugyanúgy fantasztikus helyekre eljuthatsz. Viszont ha több hónapig leszel egy óceánjárón, fontos, hogy jól kijöjj a személyzettel és ne legyen honvágyad. Ha pedig pár év után meguntad, a megtakarított pénzedet (amit a hajón nem költöttél el szállásra, étkezésre és fölösleges kényelmi cikkekre, mert mindent megkaptál a munkával, illetve nem volt hol elköltened a fizetésedet), simán elkezdhetsz egy cégnél dolgozni. Tapasztalatot a vendéglátóiparban és jó nyelvtudást kapsz a munkád mellé. :)

2018. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a lényeget elfelejtettem. :)

Ha stewardessnek mész, tanulj keményen, főleg nyelveket, ne tetováld magad tele és készülj fel, hogy még a hajad hosszúságát, színét, illetve a körömlakkod milyenségét is folyamatosan ellenőrizni fogják.

Egy hajóra akár nyáron is elmehetsz, ha már nagykorú vagy, egy-két hónap alatt több Földközi-tengeri hajóutat megjárhatsz. Kevésbé kötött a munka, mint egy stewardessnél, lényegében csak nyelveket kell tanulnid és tudnod kell felszolgálni. Ha ezt választod, menj el nyáron egy étterembe dolgozni, hogy kipróbáld magadat, aztán mondjuk érettségi után, az egyetem kezdetéig elmehetsz egy hajóra is dolgozni, ha úgy adódik, hogy továbbtanulsz és nem ez lesz az életcélod.

Vagy próbáld ki mindkettőt. Nyáron menj el egy hajóra dolgozni, aztán rendes állást is vállalhatsz egy légitársaságnál, ha meguntad a hajóutakat. :)

2018. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az kimaradt az elejéről, hogy viszonylag jól beszélek angolul, és németül is, de később szívesen tanulnék más nyelvét is. (Tehát ezzel nem lenne probléma) a többi pedig nagyon érdekes volt.
2018. jan. 19. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!