Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Pénteken szigorlatozom, de sajnos nem sikerült rendesen felkészülnöm, a 100 tételből 20at tanultam meg eddig, a többit csak a korábbi vizsgákra tanultam, most bele sem néztem. Rengeteg időm ment el a tételek kidolgozásával, ráadásul csak az van kidolgozva, amit megtanultam. Szinte 100%, hogy meg fogok bukni. Még van 2 napom, vagy megpróbálom ledarálni az anyagot (ami nagyon nagy egyébként) szóval kb a 75%a sikerülhetne de akkor is csak átolvasás szintjén. Vagy elkönyvelem a bukást, és a jövőheti uv-ra készülök. Viszont még így is necces, hogy végzek e, és mivel ez az utolsó lehetőség így elég para az egész. Van olyan tétel, amit bár még nem néztem át, egy 4est is simán összehozok belőle, de van olyan is, amit kijegyzeteltem, megtanultam és még így is megbuknék belőle. Kicsit a szerencsén is múlik a dolog. Plusz nagyon gáz lesz úgy menni szigorlatra, hogy az anyag nagy részét nem tudom.

2018. jan. 24. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ha meghúznak, akkor is el tudsz menni UV-ra, jobb, ha bemész. Ha olyat húzol, amit egyáltalán nem tudsz, akkor legfeljebb visszaadod a tételt és mész újra.
2018. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kipipálnám a normált, uv-ra amúgy is tudok menni...


És elgondolkodnék azon, hogy a tobb-felszínes, vagy a kevesebb-alapos stratégia működik az adott helyzetben jobban. Szóbelin inkább az utóbbit mondanám, de nem törvényszerű. Volt olyan, ahol egy átfogó, mindent felületesen érintő tudással többre mentem, máshol jobban jártam, ha egzakt dolgokat pontosan tudtam, de inkább kevesebbet. Mondjuk nálunk nincs szigó kifejezetten, de összetett vizsga és törzstárgy volt. Eleinte nem ment nekem az időbeosztás, így mindig választhattam, hogy az anyag feléig/70%-áig jutok, de az minőségi tudás, vagy nen kockáztatom meg, hogy valamiről lövésem nincs, de sok lesz a pontatlanság.


Amúgy is, ne engedd el. Tanulj rá most, amennyi megy, utána csak felfrissíteni kell uvre ha nem jön össze. De az sem kizárt, hogy összejön 😀


Kidolgozáshoz meg annyit, hogy másnak nincs meg? Vagy nincs olyan anyagod, amiből ollózható? Én mindig a kézzel jegyzeteléssel meg szép kereken megfogalmazással, finomítással cseszek el egy halom időt, holott sokkal többre mennék, ha csak fognék mindent az anyagból, aminek kis köze van a tételhez, bevágnám egymás alá, aztán majd a szövegkiemelő teszi a dolgát.

2018. jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A péntekire mindenképp elmegyek, különben nem mehetek uv-ra sem. Igen az a baj, hogy van kidolgozott tételsor, könyv és saját jegyzet is, de egyik sem elég önmagában, ezért a kinyomtatott kidolgozott tételeket egészítgettem ki, hogy minden benne legyen de volt, hogy 1 tételre 3 órám ment el. És ez még csak a kidolgozás. Nem ezt kellett volna a végére hagynom, de féltem, hogy ha ez nem lesz meg és egy másik (könnyebb) szigorlatom sem, akkor mindkét tárgyat bukom. Na mindegy, legközelebb máshogy csinálom.
2018. jan. 24. 09:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért szorítok 😊
2018. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!