Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programozás vs. Pszichológia,...

Programozás vs. Pszichológia, te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Szeretem a pszichológiát, szeretnék pszichológus lenni. De sokan vannak, és a visszajelzésekből úgy sejtem, nem is keresnek valami jól (tudom, minden relatív). Szeretek programozni is, hobbim. De nem vonz annyira, hogy egész életemben ezt csináljam. De ha muszáj, csinálnám. A környezetem szerint hülye vagyok, ha nem megyek programozónak, hiszen kb. 10x annyit tudnék keresni, mint pszichológusként, gyorsabban is el tudok helyezkedni vele és nincs rizikó, hogy milyen munkát találok vele, vagy találok-e.


Mit tennétek a helyemben? Mennétek pszichológusnak, csak azért, mert azt szeretitek, vagy programoznátok, mert az a logikus döntés a jövőm szempontjából?



2018. jan. 24. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el programozónak, és miután lesz egy stabil, jól kereső állásod, kezdd el (akár levelezőn) a pszichológiát.
2018. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd, amit élvezettel tudsz csinálni.
2018. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha szíved szerint a pszichológiát választanád, akkor szerintem végezz el valami alap informatikai tanfolyamot (nem kell végigsz.pni a durva egyetemi képzéseket), ha mellette önerőből tanulsz programozni még pluszba, akkor már fogsz tudni dolgozni, miközben a pszichológia képzést végzed. Amúgy a pszichológiának is van olyan területe, ami kapcsolódik az informatikához, programozáshoz, ezt jó, ha tudod, így a későbbiekben össze is kapcsolhatod a kettőt.


Én már a mesterképzést csinálom pszichón, ha lenne akár csak egy szikrányi érdeklődésem és képességem a programozásra, már régesrégen azt csinálnám inkább.

2018. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem lennék teljesen hülye a programozáshoz, egészen biztos, hogy mérnökinfóra mentem volna, a párom pár éve van a szakmában és már most baromi jól keres, közben meg 10-re jár, nagyon laza a munkahelye. Én meg szívok a pénzüggyel
2018. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanuld, amit szívvel lélekkel tudsz csinálni.

Sajnos a médiából és az internetből az ömlik, hogy mindenki menjen programozónak, tök mindegy mi van, hiszen hiány van. Csak abba nem gondolnak bele, hogy ha végig is tolják az adott képzést, utána napi szinten 8-10 órát kell gép előtt ülni és programozni. És talán az első pár hónapban megnyugvást fog okozni, hogy jól keresel, de aztán már nem. Mert évekig kell csinálni.


Tehát igazából az a kérdés, hogy szeretsz-e annyira programozni, hogy napi 8 órába ezt űzd. Mert ha nem, akkor kínlódás lesz a vége, kiégsz agyilag. És még csak pszichológiát se tanulhattál.

2018. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
A pszichológus nem keres jól?? Ne viccelj már ember, ha maszekben is tolja munka mellett, akkor simán megkeres havi 200k pluszt és ehhez még hozzájön a munkahelyi fizetése is, ami biztosan megvan nettó 200k, hiszen egy diplomás embert nem dolgoztathatnak alapbérért.
2018. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

#6: Azért ne gondold, hogy a mesterképzés elvégzése után már rögtön az ember mehet több tízezerért magánrendelni.


Az állami szférában dolgozó pszichológusok közalkalmazotti bértábla szerint kapnak fizetést, az iskolában-pedagógiai szakszolgálatnál dolgozók pedig pedagógusi besorolás szerint, szóval azért ez annyira nem sok...


Tény, hogy vannak területek, amiken nagyon jól lehet keresni, de ezek nagy részéhez azért kell is előtte tanulni 10 évig.


Én pont ezért javasoltam, hogy ha hobbiból foglalkozik a programozással, akkor érdemes lenne ezzel megalapoznia az anyagiakat a pszichológusi tanulmányaihoz.

2018. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy valaki magánban is csinálhassa felügyelet nélkül komoly évek kellenek, 5 év az alap, és utána jön még 4-5 év, tehát több, mint 10 év, mire valaki pszichoterapeuta lesz, ami én is lenni szeretnék. ÉS sajnos a képzés fizetős, ahogy a módszerspecifikus képzések és a saját élmény is, ami több száz óra, mire eljutok a végéig. Drága is. Ezért is bizonytalankodom ebben.


De a programozás nem olyan, hogy felvesznek egy munkahelyre és kész. Folyamatosan tanulni kell ott is, 2-3 év alatt a korábbi tudás szinte elévül, emellett hogyan csinálhatnám végig a 10 év pszichót? Ráadásul klinikai képzés mellett klinikai munkahely is kell majd, a képzés feltétele. Akkor otthagyom a programozást? Akkor 5 év munka miatt tanuljam azt? Vagy legyen programozó és felejtsem el a pszichológiát?


Nem tudom.

2018. jan. 24. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a kettő alapból üti egymást.


A programozó egy problémát próbál megoldani logikus matematikai úton, általában egyedül kisebb részekre vagy egészekre bontva. Azt gondolja át hogy mi működik, és hogy ahhoz hogy ideális legyen. Gyors és megfelelő.

Persze van hogy néha ,,csapatban" dolgoznak de az is annyi hogy mondjuk 1 feladat egyik részét x végzi a másikat y...


A pszichológus meg az embereken segít, lelki problémákat próbál meg felkutatni és segíteni rajtuk, amik közel sem biztos hogy logikusak.

Emellett több száz órán át panaszkodnak nekik hetente, és ezekre kell megoldást találnia vagy kellene a lélek alapján és gyógyszeres kezeléssel ami hazánkban gyakori.


Tehát igen a gép előtt ülni kell legalább 5-6 órát naponta, de van hogy 10-12-t.

pszichológus meg kötöttebb valamivel, de neki azért nem hiszem hogy beteghez ki kellene mennie este 10 kor mert nem fejezte be a kezelést. Viszont ugye kevesebbet keres és több tanulás, de azért az alap ,,tézisek" ott változatlanok, míg programnyelvenként van hogy elég erősen eltérnek a dolgok és az állás sem olyan fix mert 2-3 évente cserélődnek az emberek.


Tehát dönts :)

2018. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi az összefoglalást. Ezeket tudtam eddig is, dönteni mégsem könnyebb. Annyit kiemelnék, hogy pszichológus nem gyógyszerez, és legtöbbször akkor (is) dolgozik, mikor mások nem, hiszen akkor tudnak elmenni hozzá, amikor vége a munkának aznapra. Tehát többnyire 16-20ig.
2018. jan. 25. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!