Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg matematika...

Hogyan tanuljak meg matematikai definíciókat?

Figyelt kérdés
A gyakorlat megy, de nagyon nehezen tanulok meg szóról-szóra definíciókat. 4 nap múlva lesz a vizsgám,addigra kb. 25 oldalnyi tételt és definíciót kellene megtanulnom, de fogalmam sincs hogy hogyan. Hiába olvasom nem ragad meg. Mit tudok még kipróbálni?

2018. jan. 27. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont 2 napja vizsgáztam 240 definícióból.:)


Nekem, ami bevált, az a részekre bontás, majd különböző színnel kiemelés(vagy gondolattérképekbe foglalás).


Vegyük például azt, hogy:

Egy n-edrendű differenciálegyenlet általános megoldása az a függvény, amely deriváltjaival együtt azonosan kielégíti az egyenletet, és pontosan n darab független paramétert tartalmaz. Egy n-

edrendű differenciálegyenlet partikuláris megoldása az a függvény, amely deriváltjaival együtt azonosan

kielégíti az egyenletet, és legfeljebb n − 1 darab független paramétert tartalmaz.


Első részhez: differenciálegyenletről beszélünk. Ez a kulcscsó. Ha mindmappel oldod meg, két vonalat húzol belőle, az egyik az "általános", a másik a "partikuláris". Az általánosból ismét két vonalat húzol, a "deriváltjával együtt azonosan kielégíti (a függvényt)" és az "n független paraméter". A "partikuláris" kulcsszóból ugyancsak két vonal ágazik, az egyik ugyanúgy a "deriváltjával együtt azonosan kielégíti a függvényt" címkével köti össze a szót, a másik viszont elágazik a többitől, ez lesz az "n-1 független paraméter".


Az emberek többsége képekre, fürtábrákra és hasonlókra jobban emlékezik, emiatt praktikus a gondolattérkép. Nekem legalábbis br szokott ugrani a fejemben a kulcsszóval, hogy hogyan rajzoltam le. Itt a definíció két esetet vizsgál, mindkét esetnek két feltétele van, amiből az egyik közös. Nyilván akkor ér valamit ez így, ha a szétboncolt részeket tudod értelmezni.


A legtöbb fogalomnak tipikusan olyan a szerkezete, hogy van egy állítás, hogy ez és ez így van vagy "egy olyan ...". Ez lesz mindig az első "gondolati egység". Utána jönnek a specifikumok. Máshonnan hozok példát, legyen mondjuk biosz, fotoszintézis: A növények testében lejátszódó kémiai folyamat, melynek során szén-dioxidból és vízből (szervetlen vegyületek) a fény energiájának segítségével szőlőcukrot (szerves vegyület) és oxigént állítanak elő.

Itt is, miről beszélünk? Ez egy kémiai folyamat. Ez az első gondolati egység. Mellé egy újabb, a hol, azaz a "növények testében". Majd a "kémiai folyamatból" két egységet húzol, a "vízből szőlőcukrot" és a "fényenergia által". Ha van szerzői név, azt is érdemes odahúzni valahova.


A tapasztalataim azt mutatják, hogy a legtöbb fogalom első ilyen szétboncolásra meg fog maradni. Néhány lesz, amit újra át kell olvasni, vagy amire újra rá kell nézni, de nem kell rajta rugózni olyan sokat. A fogalmakért bocsi, Google-ből valóak, én kicsit más területen mozgok.:)

2018. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Látom, hogy már elkéstem, de ha valaki mást esetleg érdekel: minden definícióhoz rendelj hozzá egy példát a példa alapján könnyebben megjegyzed. Én így vagyok 5-ös matekból és így vizsgáztam tavaj. Remélem azért valakinek segítettem.
2018. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!