Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen durva puskázásról...

Ti milyen durva puskázásról tudtok, hallottatok egyetemen? Esetleg "átéltétek"?

Figyelt kérdés

Én műszaki karon végeztem, voltak olyan "kollégák", akik mesterei voltak a puskázásnak.


A legkedveltebb az okostelefon.

Én közlekedésmérnöknek tanultam, a matematika tantárgyunk egyben volt a műszaki menedzserekkel, ott volt olyan emberke, aki mindig baromi jó ZH-t, vizsgát csinál, de közben meg fogalma sem volt, mi az.


Államvizsga után beismerte nekünk ezt.Ő lefényképezte a feladatot,elküldte Facebook messengeren valakinek, aki megoldotta és visszaküldte a megoldást.

Az volt a gyanús, hogy hozzászólni sohasem tudott a témához, de mindig 4-es vizsgákat csinált, az is csak azért, mert rosszul másolta le a függvényábrázolást.


És az a durva,hogy leállamvizsgázott és jobb állása van, mint nekem, többet is keres....



Azt hozzátenném,hogy egy budapesti műszaki egyetemről van szó.

Itt már olyan is volt,hogy valaki valakinek a vizsgáját megírta.Akinek vizsgázni kellett volna, az meg fizetett annak, aki vizsgázott helyette.



A puskázós műszaki menedzser kolléga, mágus lehetett, mert a tanár 10 percenként mászkált, nem értem,hogyan tudott egy tepsi méretű telefonnal fényképezni.


2018. jan. 28. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Többség simán telóról kinézi a dolgokat, de olyanról is hallottam aki magához hasonló emberrel iratta meg a vizsgát. Odaadta neki a diákot a tanárok meg úgyis csak ránéznek, hogy a név stimmel, meg sokan amúgy se néznek fel amikor a tanár felveszi az asztalról az igazolványt, úgyhogy nem is feltűnő. Volt akinek meg lediktálták a megoldást, mert a tanár 2 esszékérdést tett csak fel a vizsga elején, gyorsan bemondta az illető a kérdést valaki meg diktálta neki fülesbe.
2018. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok az a telós ember. Persze, puskáztam mobilról, de az egy szánalmas tárgy, ahol lehet ilyet csinálni. Nálunk a törzstárgyaknál 4-5 felügyelő tanár is járkált, sokan kipakoltatták a padsor szélére a mobilokat, máshol végignézték a számológépeket, kabátot, táskát sem lehetett bevinni...


Ismerek olyat, aki átpuskázott pár tárgyat és mással csináltatta a szakdogáját, páros lábbal vágták ki államvizsgáról. Ismerek olyat, aki elevickélt mobillal és egyszer rajtakapták, onnantól nem engedték át a tárgyból, amíg el nem ment innen. Nem éri meg ilyenekkel szórakozni. Nem azt mondom, hogy nem lehet puskázni. Én is szoktam, ha lehet, mobillal, ha nem lehet, kis papírkártyával, amire minivel rá van nyomtatva pár kulcsfontosságú dolog, de ezek is csak arra alkalmasak, hogy az embernek eszébe juttassák a megtanult anyag konkrétumait.


Nem akarok álszentnek tűnni, elismerem, hogy vannak haszontalan, szar tárgyak mindenhol. De a puska nem arra való, hogy az agyad helyett dolgozzon és arra kapd a diplomát. Én legalábbis mindig szem előtt tartottam, hogy az esetek többségében csak akkor használjam, ha tudom és értem az anyagot, csak pár konkrétumot nem... Mégis ezzel fogom keresni a kenyerem...

2018. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennél SOKKAL durvább puskázási módokat lehet tapasztalni nálunk az egyetemen. Persze, mindenki titkolja...
2018. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!