Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik gazdasági szakkal...

Melyik gazdasági szakkal lehet legkönnyebben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Sokat hallottam arról, hogy a gazdasági szakokkal nem könnyű munkát találni. Nem vagyok matek zseni, de úgy érzem nincs vele gondom. A válaszokat előre is köszönöm!

2018. jan. 28. 22:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%

"Igen, mehet. Ezzel szemben egy psz-est soha nem fognak felvenni olyan átfogóbb matematikai, pénzügyi ismereteket igénylő munkakörökbe, amilyenekbe a gpm-est könnyedén." Najó.. nem tudod, hogy miről beszélsz, úgyhogy nem állok le veled vitázni.



"Szerinted kinek lesz több esélye elhelyezkedni?" Érdekes módon én nem sokszor láttam még eddig olyan álláshirdetést ahol kifejezetten kérték volna a gazdelemző végzettséget, viszont rengeteg olyannal találkoztam ahol pénzügy/számvitel alapot, mestert vártak el. Amelyik álláshoz pedig szükséges a gazdelemző végzettség, azt legtöbb esetben egy közgazdasági elemző msc-vel is be lehet tölteni.



"AK egyértelműen magasan piacképesebb." Nem tudom, hogy mi hasznod származik neked abból, hogy ilyeneket állítasz. Egy AK-snak a legtöbb esetben végzés után tovább kell tanulnia mesteren, hogy használható tudása legyen, ezért is van az, hogy ennél a szaknál nem várnak el szakmai gyakorlatot. Közgazdasági elemző mesterre meg egy psz-es is tud menni.

2018. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%

"Érdekes módon én nem sokszor láttam még eddig olyan álláshirdetést ahol kifejezetten kérték volna a gazdelemző végzettséget"

Annyira nem érdekes módon. Nem vagy otthon a témában, nem igazán lepett meg.


"Nem tudom, hogy mi hasznod származik neked abból, hogy ilyeneket állítasz. Egy AK-snak a legtöbb esetben végzés után tovább kell tanulnia mesteren, hogy használható tudása legyen, ezért is van az, hogy ennél a szaknál nem várnak el szakmai gyakorlatot. Közgazdasági elemző mesterre meg egy psz-es is tud menni."


Nem én állítom, statisztikák állítják. Hiába magyarázod, hogy jobb a psz, ha mindenhol azt látni, hogy a gpm-el és ak-val betölthető állások sokkal jobban fizetnek. Te valami kiégett pénzügyes vagy, aki azzal próbálja növelni az egóját, hogy gyakorin okoskodik?:D

2018. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

"Annyira nem érdekes módon. Nem vagy otthon a témában, nem igazán lepett meg."



Neked mint AK-snak/GPM-esnek (mert gondolom az vagy) tudnod kellene hogy a felvi statisztikái torzítanak, mivel GPM, AK képzés nagyrészt csak a fővárosban van, míg psz rengeteg helyen. Mutass egy torzítatlan statisztikát.


Egy GPM képzést pedig egy psz alappal+mesterrel van értelme összehasonlítani.

2018. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%

"Neked mint AK-snak/GPM-esnek (mert gondolom az vagy) tudnod kellene hogy a felvi statisztikái torzítanak, mivel GPM, AK képzés nagyrészt csak a fővárosban van, míg psz rengeteg helyen. Mutass egy torzítatlan statisztikát."


Egyrészt nem vagyok sem AK-s, sem GPM-es. Másrészt ki beszélt itt felviről?


"Egy GPM képzést pedig egy psz alappal+mesterrel van értelme összehasonlítani."


Valóban, már össze is hasonlítottam.

2018. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
"Egyrészt nem vagyok sem AK-s, sem GPM-es. Másrészt ki beszélt itt felviről?" Aham értem, tehát nem tudsz egyetlen statisztikát sem felmutatni, csak a hasadraütöttél.
2018. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%
Elég érdekes következtetést vontál le, nem igazán látom az ok-okozati összefüggést.
2018. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Rákérdeztem, hogy milyen statisztikákat tudsz mutatni, erre kikerülő választ adtál. Itt az összefüggésed.
2018. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Itt nem én vagyok az, aki nem tudott felmutatni eddig semmilyen tényszerű adatot, csak beszéli, hogy "pénzügy, mert csak...". Tessék informálódni, kezdésnek felvi.hu, aztán érdemes a Hays jelentést böngészni, fórumokon utánajárni! Rádfér.
2018. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én semmi olyasmit nem allítottam amit statisztikával alá kellene támasztani ellentétben veled, aki viszont még mindig nem tudott semmi statisztikát felmutatni. Annyit állítottam, hogy ak-val és psz-el ugyanazokra a mesterekre lehet menni, tehát annyi a különbség, hogy amíg ak-n nem tanulsz a munkapiacon is felhasználható dolgot, addig psz-en kapsz egy erős pénzügyi, számviteli tudást, amivel akár azonnal elhelyezkedhetsz. Ha viszont mégis közgazdasági irányba mozdulna el a psz-es akkor csak elmegy egy közgazdelemző mesterre.



A felvi statisztikáját elolvastam, még úgy is csak 20ezer ft különbség van az atlagfizetésben, hogy a psz átlagát hígítja a sok vidéki egyetem. Az AK-soknál csak 38.72%-a helyezkedett el a szakmájában vegzés után, a nagy többségnek tovább kell tanulnia.

2018. jan. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Semmi olyat nem állítottál, amit alá kéne támasztani? Micsoda? Azt állítod a psz-en több munkaerőpiacon felhasználható dolgot lehet tanulni (ami nyilván butaság, mert AK kicsit alacsonyabb szinten megtanulja ugyanazt, mint PSZ, plusz mellé rengeteg mást) hasraütésszerűen. Nyilván nem véletlenül keresnek többet, a vidéki egyetemeknek ehhez semmi köze, az álláslehetőségek ugyanúgy a fővárosban korlátozódnak túlnyomórészt mindkét diplomát végzettek számára.


A tovább kellett tanulni meg elég erős túlzás. Nyilván nem véletlen a nagyobb arányú továbbtanulás, AK-s alappal sokkal egyszerűbb elvégezni az igazán hasznos (már említett) gazdasági mesterképzéseket. PSZ után túl nagy ugrás egy BPM, 1-2 emberen kívül nem is nagyon szokta elvégezni soha senki, még ha fel is veszik esetleg. AK azonban megteremti a szükséges alapokat, plusz mester mellett gyakornokként is már brutális összegeket lehet keresni.

2018. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!