Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik gazdasági szakkal...

Melyik gazdasági szakkal lehet legkönnyebben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Sokat hallottam arról, hogy a gazdasági szakokkal nem könnyű munkát találni. Nem vagyok matek zseni, de úgy érzem nincs vele gondom. A válaszokat előre is köszönöm!

2018. jan. 28. 22:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"AK kicsit alacsonyabb szinten megtanulja ugyanazt, mint PSZ"... persze.. ennyi erővel a marketinges is kicsit alacsonyabb szinten megtanulja ugyanazt mint a psz-es.. hasonlítsd már össze az AK-s tantervet a PSZ-essel légyszíves. Az hogy van egy vállalati pénzügy meg egy számvitel alapjai tárgy AK-n még mérföldekre van attól hogy azt mondhasd rá hogy "kicsit alacsonyabb szinten megtanulja ugyanazt".



"Nyilván nem véletlenül keresnek többet, a vidéki egyetemeknek ehhez semmi köze".. Ó persze hogy nincs kisfiam:D Statisztika I.-en azért átmentél remélem azzal a hatalmas tudásoddal:D Nézd már meg a vidéki béreket és a pesti béreket.



"A tovább kellett tanulni meg elég erős túlzás" Nem túlzás, az AK ad egy erős elméleti alapot, de azzal nem sok mindent tudsz kezdeni a munkapiacon, ahhoz kell a mester. Persze vannak akik anélkül is el tudnak helyezkedni jó helyen, de az ilyen nem gyakori. Csak nézz meg egy AK-s operatív tantervet pl. Corvinuson. "Bevezetés a közgazdasági játékelméletbe", "Bevezetés az egészségügy közgazdaságtanába", "Bevezetés a politikai gazdaságtanba", bevezetés bevezetés bevezetés... Én elhiszem, hogy ezek nagyon szép tárgyak, de áruld már el nekem, hogy ezekkel mit kezdesz a való életben. Felsorolom neked, hogy a közös tárgyakon kívül melyik tárgyak hasznosak egyedül AK-n: Mikroökonómia II., Ökonometria, Többváltozós adatelemzés és talán a Makromodellépítés. Na meg ott van az operációkutatási modellek de az szinte ugyanaz mint psz-en az operációkutatás.



"PSZ után túl nagy ugrás egy BPM" A BPM-ről nincs infom, lehet hogy igazad van, de az is lehet, hogy megint csak hasadra ütöttél. Gazdelemző mesterre viszont egy kis plusz erőfeszítéssel könnyedén el tud menni egy psz-es (ennek utánajártam), egy gazdelemző mesterrel meg a legtöbb BPM-es pozíciót be lehet tölteni.

2018. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"ennyi erővel a marketinges is kicsit alacsonyabb szinten megtanulja ugyanazt mint a psz-es"

Ez azért nem igaz, mert a kermarkos tanmenetből hiányoznak olyan komplexebb pénzügyi ismeretek, amiket AK-sként el lehet sajátítani. Viszont KM-es is betölthet akár PSZ-es pozíciókat, nem véletlenül kérnek legtöbb helyen simán gazdasági diplomát. Ha a kellő tudás megvan simán lehetséges.


"Nézd már meg a vidéki béreket és a pesti béreket."

Nem tudom honnan jönnek ezek a gondolataid, de egyre inkább úgy gondolom nem végeztél te el semmilyen gazdasági képzést. Attól, hogy valamivel több vidéki egyetemen oktatnak PSZ-t, mint AK-t, még ugyanúgy a fővárosra fog koncentrálódni a munkaerő túlnyomó százaléka a gazdasági szektorban.


3. bekezdésed nettó hülyeség, erre nem tudom mit írjak. Megnézel egy operatív tantervet a tárgyak 80%-a hasznos gyakorlati tudást ad, a többi meg megfelelő elméleti alapot a továbbtanuláshoz. És itt is érvényes ugyanaz, amit az első bekezdésben írtam. Ha gazdasági szektorban dolgoznál ezzel tisztában lennél.


"A BPM-ről nincs infom, lehet hogy igazad van, de az is lehet, hogy megint csak hasadra ütöttél. Gazdelemző mesterre viszont egy kis plusz erőfeszítéssel könnyedén el tud menni egy psz-es (ennek utánajártam), egy gazdelemző mesterrel meg a legtöbb BPM-es pozíciót be lehet tölteni."

Elég sok mindenről nincs infód úgy tűnik. KE is elég nagy ugrás lenne PSZ-ről, nem véletlenül nem is fogadják el teljes kreditérték beszámításával. Természetesen lehetséges, de semmiképp se éri meg annyira, mintha AK-t elvégzi az ember előtte, hiszen hasznosabb alapszakról beszélünk, és utána egyszerűbb is a mester.

2018. jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Ez azért nem igaz, mert a kermarkos tanmenetből hiányoznak olyan komplexebb pénzügyi ismeretek, amiket AK-sként el lehet sajátítani." Hasraütés.. véginéztem a teljes operatív tantervet, pénzügyes/számviteles tárgyakból egy AK-s ugyanazt tanulja mint egy kermarkos. Megpróbálhatsz rácáfolni, mondj egy olyan pénzügyes/számviteles tárgyat, ami AK-n van, de kermarkon nincs.



"Attól, hogy valamivel több vidéki egyetemen oktatnak PSZ-t, mint AK-t, még ugyanúgy a fővárosra fog koncentrálódni a munkaerő túlnyomó százaléka a gazdasági szektorban." Na erre végképp nem tudok mit mondani, de szerintem te is érzed, hogy marhaságokat mondasz...:D



"3. bekezdésed nettó hülyeség, erre nem tudom mit írjak. Megnézel egy operatív tantervet a tárgyak 80%-a hasznos gyakorlati tudást ad, a többi meg megfelelő elméleti alapot a továbbtanuláshoz" Hasraütés, hasraütés... Abból a 80%-ból légyszíves mondj már egy pár tárgyat azokon kívül amiket felsoroltam, amik hasznosak is a valóéletben. Még esetleg a fejezetek biztosításból jöhet ide, de a többi..



"KE is elég nagy ugrás lenne PSZ-ről"

Na ez a 'nettó hülyeség'. Magát a tanszéket kérdeztem meg erről, ők azért csak jobban tudják mint te.



"nem véletlenül nem is fogadják el teljes kreditérték beszámításával." Általában ha más irányba mész mesterre ez így szokott lenni. Egy AK-s sem mehet pénzügy mesterre teljes kreditérték beszámítással.



"Természetesen lehetséges, de semmiképp se éri meg annyira, mintha AK-t elvégzi az ember előtte, hiszen hasznosabb alapszakról beszélünk, és utána egyszerűbb is a mester." Közgazdasági elemző mesterre el tud menni egy psz-es, úgyhogy gondolom ide is egy kis plusz erőfeszítéssel.

2018. jan. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!