Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most komolyan 2-es matekkal...

Most komolyan 2-es matekkal belehet jutni egy tesi tanár szakra fősulira?

Figyelt kérdés
Minden fontosbol 4-5-os tanuló vagyok de matekból most lettem 10-ikben először stabil 2-es ami nem is számít a fősulira tudom de mégis rossz nekem. Tesiből minden oké az megy. Összesítve 4,2 lett az átlagom. Apukám matekból kitűnő volt és kinevetett hogy ez rossz hogy matek 2-es és nem is nézte a többi jegyem nagyon rosszul esett soha nem nézett le ennyire. Szerintetek?

2018. jan. 30. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nézik, akkor be lehet jutni. Azért lássuk be, nem sokat kell számolnia egy testnevelőnek.
2018. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fizikából voltam 2-es, orvosira mentem, biofizikából mégis négyesre vizsgáztam.
2018. jan. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne bejutni? Meg van minden szakon, hogy mit néznek felvételikor (valamelyik érettségi tantárgyakat). A matek biztos hogy nincs a kötelezők között, szóval elég lesz annyi hogy ha lesz egy legalább elégséges érettségi eredményed belőle.

(Meg az év végi jegy sok esetben nem tükrözik a tudásszintet, attól függ hogy az adott iskolában milyen az osztályozás. Én kettes, ritkán hármas voltam középiskolában matekból, mégis 94%-os középszintű érettségit írtam és most mérnöki szakon vagyok átlag 4-es eredménnyel a matekos tárgyakból.)

2018. jan. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

-Hogy hívják a félelmet elűző sámánt?

-Nefossámán

2018. jan. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
So ne feszengjél rajta, te más pályára születtél, feltehetőleg nem matematikusnak. Annyi sütnivalója mindenkinek van, amennyire szüksége van az életben. Isten így találta ki. Máshogy nem is lehetne.
2018. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*szal így működőképes ,és így kerek a történet, ha mindenkinek van annyi sütnivalója, amennyivel el tud boldogulni az életben.-sztem
2018. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. jan. 31. 16:13
 8/8 anonim ***** válasza:

2-es matematika tudással - néha-néha augusztusi pótvizsgával fűszerezve :-) - és érettségi írásbeli buktával megkoronázva még jogi egyetemet is el lehet végezni :-) A közgazdaságtan és statisztika tárgyak lufik a jogon....szerencsére csak fogalmakat kellett tudni, nem mentek rá a matek tudásra....a többi tárgynak meg semmi köze a matematikához :-)



De orvosira is be lehet jutni kettes irodalommal....- ismerek ilyen embert - viszont a biológia-kémia-fizika szentháromság full jeles volt világ életébe csak utálta az irodalmat :-)


És kiváló mérnök ember lehet valaki, mert történelemből ketteske....


mindenki a saját területéhez tartozó tárgyakból legyen penge...ez itt a lényeg :-)


Persze az az optimális aki mindenből jó képességekkel rendelkezik és mindenből jeles....de szerencsére ez már nem előfeltétel az egyetemi tanulmányoknak :-)

2018. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!