Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajz érettségi tételekkel...

Földrajz érettségi tételekkel kapcsolatban ki tud nekem itt segíteni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg idei kellene, biztosan vannak itt olyan diákok(tanárok) akiknek ez megvan kidolgozva. Terészetesen a segítséget nem "csak úgy" várom el.

2018. febr. 1. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben középszintű tételekről van szó, akkor azok nincsenek központilag meghatározva. Központilag csak témák meg elvek vannak, ami alapján a tanárok egyedi tételsort állítanak össze. Szóval nem valószínű, hogy valaki másnak a tételsora teljesen megegyezik a tiéddel. Különben meg dolgozd ki szépen őket magadnak, azzal is tanulod. Amennyiben emelt szintű tételekről van szó, ott központilag megadott témák vannak és szokott lenni minden évben kiadva egy könyv, amiben ki vannak dolgozva.
2018. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Középszintű igen. Nos nem tudom mi a központi meghatárzás, de feltéltezem ez elég közel van hozzá: [link]

Aranyos "kis" 41 oldalas témavázalt, szóval az azért ez szerintem elég konkrét. Lehetséges persze, hogy egy adott témakörön belül a szavak vagy megfogalmazás elétrő, de ha nézünk egy konkrét példát:


"2.1. A csillagászati

ismeretek fejlődése.


A Világegyetem


Ismertesse a Naprendszer helyét, a Tejútrendszer alakját, méreteit. Igazodjon el a csillagászati

nagyságrendekben. Különítse el a csillagok és a bolygók

tartalmi jegyeit."


Szóval ezt szerintem mindegy, hogy xy iskolában vagy xz iskolában fogalmazzák meg, a végeremédny azonos lesz csak a szavak fognak eltérni kissé, nagy eltérés tuti, hogy nem lesz. Pont ez a lényeg, hogy nem akarom egyedül kidolgozni, mert amire leírom az egészet elékpesztő idő megy el vele és a másik kérdés honnan is dolgozzam ki? Én laikus vagyok ebben a témában nem biztos, hogy jó is lenen amit kidolgozok. Valamint nincsenek tankönyveim, főleg azért mert nem tegnap múltam el 18 éves.


A lényeg, hogy ha bárki is olvassa ezt és nem műkincsnek tekint egy kidolgozott földrajz tételsort és ezt hajlandó a rendelkezésemre bocsátani bizonyos ellenérték fejében, akkor kérem legyen olyan kedves és írjon. Köszönöm!

2018. febr. 1. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Üdv, ismét az első vagyok!

Úgy gondolom, hogy mivel tavaly érettségiztem földrajzból, az édesanyám földrajz szakos középiskolai tanár és én magam is annak tanulok jelenleg, lehet, hogy eléggé képben vagyok a földrajz érettségi témájával. Nem kötekedésből írtam az első válaszomat, meg ezt sem azért írom, csak szeretném, ha tisztán látnál.

Amit belinkeltél, tényleg nagyon aranyos kis dolog, csak éppen neked nem ez kell. Hanem ez:

[link]

Javaslom, hogy itt olvasd el a 2. oldalon a "Szóbeli vizsga" kis címtől kezdve a dolgokat, meg a 3. oldalt. Ezeken a témákon belül elég sok minden lehet, egyáltalán nem konkrétak a tételek központilag, hanem iskola és tanárfüggőek. Nem mindegy, hogy hol érettségizel. Lásd az 1. válaszomat.

Na nézzük a továbbiakat! :)

"Én laikus vagyok ebben a témában..." akkor miért érettségizel földrajzból?

"Valamint nincsenek tankönyveim, főleg azért mert nem tegnap múltam el 18 éves." akkor kérj költsön, vagy vegyél tankönyveket. Ha laikus vagy a témában, is nincs könyved, akkor honnan akarsz tanulni az érettségire? Még ha itt el is küldi valaki az ő tételsorát kidolgozva, az írásbeli attól még kell valahonnan tanulnod. És újra elmondom: ha meg is kapod a középszintű tételsort valakitől, az nem biztos, hogy neked jó lesz.

2018. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*és nincs

**az írásbelire

2018. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még mindenki most dolgozza ki
2018. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!