Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a tudásomat?

Figyelt kérdés
Teljesen butának érzem magam. A tanulás számomra roppant időigényes, aztán meg másnap nem is emlékszem mindenre. Ha meglátok 3 oldalnyi leckét, megijedek tőle. Fizikából és kémiából teljesen kuka vagyok, a matek még megyeget is, abból közepes vagyok. Ráadásul néhány tanár is azt érezteti velünk, hogy mennyire buták vagyunk. Hogyan tudnám fejleszteni magam? Mit csináljak, hogy ne ijedjek meg a tanulástól? Lehetek még okos?

2018. febr. 1. 21:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és 16 éves vagyok, 10. osztályos.
2018. febr. 1. 21:33
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne a gyk-t olvasgasd, hanem a wikipédiát! ;-)
2018. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Írd le többször külön lapra, és minél rövidebben fogalmazd meg a lényeget. Én pl a szorzótáblát, meg az angol szavakat, meg a földrajzot, satöbbit, mindent így tanultam anno. A definíciókat rövidítsd le olyannyira, amennyire tudod. Szóval a tanárok úgy szokták lediktálni, hogy " Egy olyan valami, ami a mittoménmilyen határokon belül az izébizék és a bizébigyók összességét fejezi ki." Na és akkor te meg erre csak megjegyezhetőbb formára azt írod, hogy "valami; a mittoménmilyen határokon belül; izébizék és bizébigyók összessége/ö.-e. /izébizék+bizébigyók." Szóval annyira lerövidíted, amennyire csak tudod, de benne legyen a lényeg. Ha leírod magadnak új, saját vázlatba, szépen rendszerezve, nem úgy, hogy órán unatkozol, és még a tanár vázlata mellett is ott van 120ezer firka; hanem szépen leírod újra külön lapra, még a tanár vázlatát is lerövidítve, amennyire csak lehet, és akkor az ott szépen lesz, és áttekinthetőbb, és kellemesebb is lesz ránézni jóval, mint egy órai füzetírásra; szebb lesz, mert azt már magadnak csinálod, nem a tanárnak, és ott már figyelsz, hogy esztétikus is legyen, szép legyen, firkamentes a külalakja. Szóval bármi van, írd le külön lapra, és a lehető legrövidebbre írd át.
2018. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

*Vagy le is gépelheted, ki is nyomtathatod magadnak, ha van rá keret (pénzbeli), és van elég tinta is otthon. És akkor is célszerű a lehető legkisebb betűk egyikével kinyomtatni, és gazdaságos, mert akár egy tétel, egy teljes nagyobb lecke 2 vagy 3 oldalra is kifér; és akkor látod, hogy rövidebb is, nem is olyan hosszú a tanulnivaló, akkor szívesebben kezdesz neki, hogy átolvasd. És még ott is húzogasd alá a lényeges szavakat, amit mindenképpen meg kell jegyezned. Ha ez számodra szükséges; és energiát akarsz még spórolni. Vagy pl 6 gondolatjel van, hogy felsorolva egy adott dolognak a jellemzői, de te mondjuk alá húzol 3-at belőle, ami könnyebben megjegyezhető, hogy ne kelljen bevágnod az egészet, de azért ha kérdezi a tanár, tudjál rá valamit válaszolni. De ez tényleg nagyon energiatakarékos; tehát ami szerepel a vázlatodon, a már te rövidített verziódon, és 5-öst akarsz, akkor lehetőleg minden jellemzőjét tanuld meg; akkor mindben aláhúzhatod a megjegyzendő szót, és a dolgozatban meg majd belefoglalod környezetbe, hogyha kell. De elég ha csak a jellemzőt tanulod meg, és pl

"az izé bigyukodását" sorból csak azt jegyzed meg, hogy "izébigyulkodás" tehát így még ezt aláhúzhatod, ha ennyire pl előzőleg nem rövidítetted le. És akkor névelő meg ragozás nélkül könnyebben a fejedben marad, rögződik.

Na szóval, a kisebb betűmérettel, minél kisebb margóval, aminél még tutira nem vágja le a szöveg szélét; ez lehet 0 is , ha bele lehet olyan szépen, precízen rakni a papírt a nyomtatóba; és akkor kevesebb papírt, és tintát használsz el; és kevesebbnek is fogod látni a tananyagot, és akkor könnyebben ráveszed magad, hogy elolvasd , akár többször is, mert látod, hogy kifért egy lapra. Plusz könnyebb tárolni is, a lapok nem keverednek össze. Tehát még a 8-as betűméret lehet jó ,hogyha azt el tudod olvasni, de ha már megerőltetnéd a szemed, akkor lehet 8,5 meg 10 is; meg még több is, ha a szemednek úgy esik jól, csak ránézésre meg tárolásra is sokkal kedvezőbb, minél kisebb helyen elfér.

2018. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*Ja és igen, a rövidített vázlatot azt már tudod olvasni addig, amíg nem rögződik; mert direkt azért rövidítetted le, hogy fogyasztható legyen.
2018. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*Ja és 100%-osan koncentrálj oda, úgy állj neki, hogy "Én ezt most meg akarom tanulni." És ne hagyd, hogy kizökkentsen bármi, plusz ahogy érzed, tartsál szünetet közben, annyit, amennyire szükséged van , hogy regenerálódjon az agyad. Pl csinálhatod úgy is, de tényleg ahogy érzed, hogy szükséges, hogy nagyon sokat izélkedtél vele, már belefáradt az agyad; és akkor mondjuk a következő 20 -vagy 30 percig, a következő (tanulási)roham előtt amíg föl nem frissül az agyad, hogy készen áll újabb információk befogadására, addig nem csinálsz semmit, csak kikapcsolódsz, lazítasz, pihizel. Aztán ha már érzed, hogy újból készen áll az agyad, megint mehet akkor. De lehet azt is, hogy nem csak 1X írod le újra az adott tananyagot, hanem még többször is. PLusz még ilyen minivizsgát is csinálhatsz belőle magadnak, pl volt nekünk földrajzból ilyen éghajlatos táblázat, természetes növénytakarók; és akkor csináltam egy kitöltetlen táblázatot, és megpróbáltam fejből kitölteni.
2018. febr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

*Ja és bocsi,mégegy, kémiából pl amikor tanultuk az atompályákat; akkor én szavakat társítottam hozzá, és úgy tudtam megtanulni.

figura, dínó, pápa, süti; ezek voltak a szavaim, és akkor így jegyeztem meg, hogy hogy jönnek sorba.

2018. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó 5 vàlaszt adò, úgy làtom te imádsz tanulni:D Jò lehet neked. Köszi a vàlaszokat!
2018. febr. 2. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Re:#8-as

Fujj,dehogyis , csak muszáj volt; nagyon erős volt a követelmény XD De felső tagozattól kezdve utáltam:D

2018. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"minél rövidebben fogalmazd meg a lényeget. Én pl a szorzótáblát, meg az angol szavakat ... így tanultam anno."


Ezt megnézném. :) Mondjuk meg kell tanulnod ötven állatot angolul. Annak mi "a lényege"? :) Vagy a 7-es szorzótáblának?

2018. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!