Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nagyon rossz helyesíró vagyok....

Nagyon rossz helyesíró vagyok. Hogyan tudnám fejleszteni ezt a tudásomat? Esetleg tudna -e valaki ajánlani gyakorló oldalakat vagy könyveket, münkafüzeteket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg gyakorlókönyvet találsz a könyvesboltokban. Ha olyan boltba mész, ahol tankönyvet is árulnak, tudsz munkafüzetet is venni. És nem árt egy Helyesírási szótárt is venni, az Akadémiai Kiadótól. Kitartással, és sok gyakorlással rögzülnek a szavak helyes formái.
2009. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sok olvasással is rá tudsz hangolódni a dologra.
2009. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kérdésedben 1 darab hiba nem volt, pedig sok lehetőség adódott volna a hibázásra: rossz, helyes író,fejleszteni,tudna-e, ajánlani, munkafüzeteket, és a mondatvégi írásjelek is jók!!!!
2009. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha fogalmazványokat vagy bármit írsz a képernyődre, World-be, és az aláhúzgálja neked pirossal, ki kell javítgatnod, szerintem ez is jó gyakorlás. Azt is nagyon jónak tartom, hogy kielemezni a szavakat, (szótő, egyik rak, másik , harmadik, stb...) és az megmutatja, hogyan kell írni. Gratulálok a szándékodhoz, és az elhatározásodhoz.
2009. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudjatok meg, de az utolsó válaszon jót nevettem... Helyesírás fejlesztéséhez ad tanácsokat - rossz helyesírással (Word és nem World, rag és nem rak).

No de hogy értelmeset is írjak: a Word is használható, de nem érdemes egyedül arra hagyatkozni. A Word helyesírás-ellenőrzője ugyanis az egyes szavakat kiemelve vizsgálja, esetleg alapszintű szövegbeli összefüggéseket néz. Ebből a szempontból jobbak a gyakorlófüzetek.

2009. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Köszi a figyelmeztetést a helyesírással kapcsolatban. OK.
2009. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírásodat a gyakorlókönyvekkel tudod segíteni. De mögé is kell látni a dolgoknak, azaz nem a szavakat (máshogy mondva: szó képét) kell, hogy helyesen tudd írni (ne képileg rögzüljön a helyesírás), hanem meg kellene érteni, hogy ezt miért így, ezt miért úgy írjuk. Nem tudom, hány éves vagy, de mindenképpen becsülendő, hogy szeretnél javítani a helyesírásodon! Nagyon sok sikert kívánok hozzá!

Pl. "nemcsak-hanem is" kötőszónál is így van, mögé kell látni, hiszen a szövegkörnyezet alapján írjuk a nemcsakot egybe vagy külön.

A Wordöt felejtsd el, szörnyű. Abban csak akkor tudsz tanulni, ha tényleg mögé látsz.


A kérdésfeltevésben van hiba: 1984-óta (AkH, 11. kiadás) a gyakorlóiskola és hasonló jelentéssűrítő/jelentéstömörítő szóösszetételeket egybeírjuk. Mivel nem az iskola (itt: oldal) gyakorol, hanem gyakoroltat. Azt hiszem 129. szabálypont.

2009. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
14%
Nekem az a véleményem h dixgráfiás vagy. Szal bujj el és menekülj ameddig amig végelgyengülésed nem lesz..
2009. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az diszgráfia, te szerencsétlen...
2009. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
münkafüzeten kívül semmi hiba... Ha figyelsz, leeht nem is vagy olyan rossz... Én nagyon rosszul pin-pongozok, de ha odafigyelek, akkor jobban megy mint gondolom... Olvass, gyakorolj sokat, valamit nem tudsz keress rá neten és valamiről jegyezd meg... Pl.: "királyi család" mindig ellipszilon... Király,kiárlylány,erkély... szavak elején mingid "j"... kivétel lyuk, mert lyukas, így hibás (:
2010. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!