Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, h manapság ciki...

Miért van az, h manapság ciki előadásokra járni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Bejáró vagyok, egy óra oda, egy vissza az út. A reggeli fél 8-asi előadáshoz 5-kor kell kelnem. A csoporttársaim, barátaim kollégiumban laknak, de ők szinte soha nem járnak előadásokra, míg én igyekeztem ott lenni a nagy részükön. Aztán ezzel cukkoltak, h hogyhogy járok, meg minek, meg fölösleges, meg úgyis megunom... És pl. Facebookon a különböző egyetemista viccoldalakon ugyanezzel az attitűddel találkozom. Igen, vannak előadások, amik fent vannak neten, de mégis úgyérzem, a kötelességemet mulasztom, ha nem megyek be. Vélemények, tapasztalatok?

2018. febr. 2. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak elsőéves vagyok, szóval nem sok tapasztalatom van :D én is bejárok, és aki az első félévet (megfelelően) teljesítette, az mind bejárt (1-1 alkalom persze van hogy kimarad, sürgős dolog, bármi lehet). Aki "átment", annak többsége nem / alig / részlegesen járt be, aki meg kibukott, azt szinte sosem láttam bent (vagy ha bent is volt, aludt :D).


Felsőbbévesektől is azt hallom, hogy érdemes bejárni. Nappalisok vagyunk, "ez a dolgunk." Legalábbis szerintem.


Ja, hogy mennyire ciki.. hát, ameddig mindenkinek ment minden (első hónap kb), addig elég ciki volt, utána meg már nem, mert nem mertek beszólni akik bukdácsoltak :D tartsd meg jó szokásod, én ezt javaslom! :)

2018. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak ezzel poénkodni a viccoldalak, de nem hiszem hogy bárki tényleg cikinek tartaná hogy más bejár. Vannak előadások amikre érdemes, mert érdekes vagy nincs megfelelő diasor hozzá, de vannak amik tényleg feleslegesek. Nem gáz ezekre se bejárni azért, lehet hallasz valami fontos plusz dolgot. Az elején én is így éreztem, hogy kötelességem előadásra járni, most már azért szelektálok (munka miatt), de sose tapasztaltam, hogy ciki lenne bejárni bármelyik órára.
2018. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert 1-2 ember viccelődött rajta vagy ők nem járnak semmit nem jelent. Egyébként mindenből viccet csinálnak az emberek, nem kell ennyire komolyan venni.


Viszont vannak tényleg olyan haszontalan előadások, hogy jobban jársz, ha alszol plusz 3 órát inkább. Ezt nyilván csak te tudod megítélni.

2018. febr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de mindig az röhög ezen, aki utána potyog, vagy jegyzetért könyörög...


Én is csináltam ezt elsőéves kistakonyként... Nagyon nehéz volt más jegyzetéből tanulni utána, meg bepótolni a dolgokat. Hiába egy használhatatlan szar az előadás, onnantól, hogy egyszer hallottad egészben, megvan a rendszer a fejedben. Másodévesként bejártam minden órára és mindenből elsőre levizsgáztam 4-5-re. És meglepő volt számomra, hogy 40-en voltunk az órán, amit 300-an vettek fel és ez volt a jobbik eset. Rosszabb esetben 6-an.


Nyilván az egyetemista vicc oldalaknak más a lényege. Ott az ember a saját nyomorán röhög, mint szinte minden viccben. Ez társadalomkritika is, kicsit mindenkire igaz, mert ki ne hagyott volna ki órát? :) Nagy luxus ez azok után, amilyen szivatást lenyomtak gimiben egy késésért is. De az egyetem által nyújtott szabadság teszi lapátra a legtöbb diákot... Nem tudnak vele mit kezdeni.


Lényeg a lényeg, Tibi Atya is pl mindig alkesz poénokat oszt meg. És nem azért bírják, mert mindenki alkesz, hanem mert mindenki esett már abba a "hibába", hogy bebszott, mint a hétszentség, vagy eljárt szórakozni gyakrabban. :)


Teljesen jól érzed amúgy a kötelességmulasztást, mert én is így érzem. És voltam ugyanannál az egyik és másik oldalon is, meg sok tárgyból voltam a bejárós és a kihagyós oldalon... Sokkal nyugodtabb és összeszedettebb életem volt akkor, mikor bejártam, rengeteg időt spóroltam azzal, hogy figyeltem az órán (respect annak, akinek kifizetődőbb előadás helyett otthon tanulnia, nekem a megértés és rávenni magamat sosem ment olyan hatékonyan, mint a legrosszabb előadáson), ráadásul a tanárok többségének jó az arcmemóriája... Sokkal segítőkészebbek voltak velem, mikor láttak valamelyik tárgyukon rendszeresen részt venni, és sokkal jószívűbben osztályoztak a vizsgán is. Én úgy gondolom, hogy ha már ez az egy dolgom van, akkor csináljam azt normálisan... És ezért nekem megéri felkelni és beemelni a fenekem. Úgy is én vagyok a jegyzetdealer meg a korrepetáló, szépen hasznot lehet ebből húzni.:D

2018. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon köszönöm mindnyájatoknak a válaszokat, igazán hasznosak voltak :)) és meg is nyugtattatok, meg segítettetek is abban, h egy kicsit más szemszögből lássak rá a dolgokra...úgyh tényleg nagyon köszi :)
2018. febr. 2. 21:41
 6/7 lio77 ***** válasza:
100%
Menő dolog nem bejárni órákra,vizsgaidőszakban meg szívni és szidni a tanárt. Sokan ezt csinálják. Persze van aki azért nem jár be előadásra,mert dolgozik is suli mellett,de a legtöbbje csak simán lusta.Másra meg ne hallgass. Ha be akarsz járni be jársz,amúgy sincs közük hozzá. Cserébe neked sokkal könnyebb lesz vizsgára felkészülni,ők meg kuncsoroghatnak majd jegyzetekért.
2018. febr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szoktunk ezzel viccelődni, hogy minek járni előadásra, de a fontos órákon alig van szabad hely és utólag persze mindíg megfogadjuk, hogy a következő szemeszterben bejárunk mindenre. Idén volt egy olyan tárgy, amit sokan utáltak és kb egyszer sem voltak bent. Nekem tetszett a téma ezért a legtöbbször bent voltam. Vizsga után meg nem értették, hogy hogy lehet, hogy én egy délutánt tanultam rá és 4es lett, míg volt ali 3 napot és megbukott.
2018. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!