Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak is lettek kétségei...

Másnak is lettek kétségei abszolutórium után?

Figyelt kérdés
Kezdek aggódni, hogy alkalmatlan vagyok a pályára, rettegek az államvizsgáktól illetve hiányozni fognak a vizsgák :-) ami hülyén hangzik, mert az ember vizsgaidőszakban a pokolra kívánja, de belegondoltam, hogy mi lesz ezután? Elvégre az egyetem az életem része volt és most úgymond elveszítem......az alkalmatlan vagyok pedig azt jelenti, hogy félek kirúgnak államvizsgákról - mondjuk nálunk alapból a társaság 80%-át kivágják elsőre....van akit másodjára is.....de mondjuk lényegtelen, mert nyilván az ember addig megy amíg nem sikerül...csak kissé befrusztrált ez az egész záróvizsgázás...szóval totál ambivalens érzések!
2018. febr. 3. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Hova jarsz? Milyen szakra?
2018. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanezt érteztem ÁJK után. A zv-k is kemények voltak, rettegtem én is tőlük és szerintem életemben nem tanultam összesen annyit mint azokra. Meg is lettek elsőre de borszasztó sok munka volt mögötte. Utána meg kicsit elveszve éreztem magam, hogy most mi lesz, véget ért a suli amiben 5 évet lecsengettem de végül meglett a diplomám és elhelyezkedtem gyakornokkén egy ügyvédi irodában. Most a szakvizgsától rettegek :D. Összeségében szerintem nem kell félni, hogy mit hoz az élet. Ha jól megalapoztad egyetem alatt a tudásodat és tanulsz egy utolsó nagy lökettel a zvk-től sem kell félni. Utána meg lesz ami lesz de azt már kalandnak fogd fel ne félelemnek. Nekem mindig azt mondták, hogy a lehetőségeket nézzem magam előtt és ne féljek.

És attól sem kell félni, hogy mi lesz ha nem találod meg a helyedet. Én sem érzem úgy, hogy ez az ügyvédség nekem van kitalálva szóval majd kínkeservesen átverekedem magam a szakvizsgákon aztán majd visszamegyek az egyetemre PhD képzésre. Nyilván lehet úgy hozzáállni, hogy most kidobok három évet az életemből de én nem érzem úgy, rengeteg tapasztalatot szereztem/szerzek, látom, hogy hogy is működik az a gépezet amiről eddig csak tanultam. Annyira nem tettszik, váltok. De hát ilyen az élet.

Kicsit kesze-kusza lett ez az iromány de remélem azért tudtam segíteni valahogy.

2018. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó azért is, mert szintén ÁJK és a záróvizsgáktól a gyomrom is összerándul :-) Előtte állva elképzelhetetlenek tűnik, hogy hogy fogom észbe tartani ezt a rengetek információt..
2018. febr. 3. 16:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk már első évben azt mondták, hogy aki nem ismétel az a nem tudásnak tanul. Nekem az utolsó évem kb csak arra ment, hogy a zvk-re tanultam. Mondták is jó sokan, hogy elvetemült módon csináltam de mindenhez kell egy kis maximalizmus. Kitartást és sok sikert! ;)
2018. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!