Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. Előttem áll a döntés lehetősége hogy előrehozottan érettségizzek angolból, de még nem tudom hogy mit csináljak. A magán tanárnőm a tudásom, és az iskolai borzalmas felkészítés ( kb. semmit nem tanítanak az angol óráimon ) miatt le akar beszélni. Én félek az osztályozótól mert általában nehéz és tele van nyelvtannal amit én nem szeretek, és attól hogy nem lesz olyan az érettségim mint amilyet én szeretnék. Viszont a barátaim biztatnak mert már a szóbelire a tételsor 70%-át kb. tudom és nem félek megszólalni még akkor sem ha hiányos a szókincsem. Emellett nagy előnyt jelentene ha mégis megvsinálnám mert 1) kiesne heti 4-6 órám 2) a választott tárgyam a német és nem lenne a kockázat hogy keverem a két nyelvet szóbelin.

Ellene szól az hogy mostanában nem a tanulás a kedvenc elfoglaltságom és akár mennyire is tudom hogy képes vagyok rá nem tudom az elkövetkezendő 2 és fél hónapot a könyvek közt tölteni, csak ha nagyon akarom, elszánom magam, és biztos lennék a sikerben.

Remélem átjött amit mondani szeretnék, és az is hogy mennyire tanácstalan vagyok. Minden tanácsot és gondolatot köszönök.



2018. febr. 3. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám a helyedben. Ha osztályozón nem mész át úgyse mehetsz érettségire, ha meg az sikerül jó eséllyel az érettségi is. De ha nem is érsz el olyan jó eredményt az érettségi javítható (egyetlen hátránya, hogy az már fizetős). A közép angol érettségi elég könnyű, a nyelvtant muszáj lenne gyakorolni, de nyelvet úgy is tanulhatsz ha angolul nézel videókat, filmet, neten olvasol cikkeket. Könnyebb tanulni nyelveket mint más tárgyakat ahol le kell ülni és magolni. 2,5 hónap alatt ha tényleg készülsz és van egy stabil alapod (ha magántanárnál is tanulsz talán vele ennyit összehoztál) szerintem meg tudnád csinálni.
2018. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a közép és az emelt érettségit is előrehozottan csináltam meg. Kicsit húzós volt az osztályozó, mivel olyat is kellett tudni, amit még hivatalosan ugye nem vettünk át. De rendes volt a tanár, könnyen átengedett mindenkit aki utána le tudott érettségizni. :)


Szerintem nagyon jó döntés volt részemről, mert kiesett egy érettségi tantárgyam, és ahogy mondod, jó volt egyszerre egy nyelvre koncentrálni, mivel nekem is német volt a választottam, sőt nyelvvizsgázni is készültem belőle (angol nyelvvizsgáim addigra megvoltak). A heti 5 plusz lyukasóra is jól esett, volt egy kis csapatunk, akik megcsináltuk előrehozottan és ebédeltünk meg tanultunk ilyenkor.


Az osztályozót derítsd ki, kb. milyen lesz, kérj esetleg próbafeladatsort a tanárodtól (tavalyit, stb.) ha lehet. Készülj fel rá, mivel ez az évvégid. Ha az sima, akkor meg mindenképp menj érettségizni, hisz ha nem sikerül, csinálhatod megint (fizetősen, de ne azon múljon már).


Ha nem akarsz tanulni és amúgy k-ra nincs kedved az egészhez, akkor minek mész? Mert jövő ilyenkor öt tantárgyból kell produkálnod, és meg fogod köszönni magadnak, hogy vetted a fáradtságot és megkönnyítetted a saját dolgod. Plusz megtapasztaltad, milyen egy érettségi helyzet, még nem élesben. Sokat segít a "nagy napon" (ami nekem a matek volt :D) hogy már egy általam szeretett tantárgyból megcsináltam, tudtam a formalitásokat, szabályokat.


Tehát tedd oda magad, az angol tényleg nem az a tárgy amihez könyvek közé kéne költözni. Csináld meg az emúlt évek feladatait, koncentrálj a gyengeségeid javítására, a beszédre. Nem magolós dolog, használni kell. :)


Sok sikert.

2018. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, hogy kellően elszánt vagy -e. Mivel nem ismerünk, nem dönthetünk helyetted.

Még egy dolgot gondolj meg: 12.-ben mit csinálsz angolból. Mert írásodból az derül ki, hogy nagy semmi következne, ami a fejlődésnek, és szinten tartást gátolja, ellehetetleníti.

2018. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem sokan kíváncsiak rá, de nem értettségiztem le. Egy részről megbántam mert osztályozó előtt 1 héttel minden eddigi feladatsort kiraktak, addig meg nem kaptunk semmi segítséget. Ha ezt így tudom megcsinálom akkor a közepet most az emeltet. A másik és inkább dominánsabb rész, hogy a tudásom nem romlott, sőt elég sokat fejlődtem ebben az egy évben. Szóval aki gondolkozik, annak üzenem, hogy ha az angollal magasabb szintet szeretne elérni ( gondolok emelt érettségire ) az mindenképpen merjen nagyit álmodni, tanuljon és csinálja meg. Sok sikert!! :D
2019. jún. 4. 22:11
 5/5 A kérdező kommentje:
a dominánsabb rész miatt nem bántam meg*
2019. jún. 4. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!