Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtanulhat egy jobb kezes...

Megtanulhat egy jobb kezes bal kézzel írni?

Figyelt kérdés
Én jobb kezes vagyok,de szeretnék megtanulni bal kézzel írni,de nem csúnyán hanem szépen. Már sokat gyakoroltam,de nem sokat javultam.:S Mégis meg lehet tanulni?
2010. jún. 6. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm pont fordítva volt. Ő bal kezes volt és rákényszerítették, hogy jobb kézzel írjon. Ma már azzal ír, de az egész írása olyan szinten balra dől, hogy szinte olvashatatlan, legalábbis csak ő tudja elolvasni. A tanárok idegbajt kapnak tőle.
2010. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg lehet tanulni.

Régen nagyon sok gyereket átneveltek jobb kezes írásra általános iskolában. 1 éve volt erről hír a TV-ben, és utána végeztek is felmérést az iskolákban, hogy van-e valaki aki eredetileg balkezes, de jobb kézzel tanult meg írni.

2010. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem van rá némi esély. Én balkezes vagyok és bal kézzel is írok, de jobbal is tudok olvashatóan, bár nagyon lassan és nem is olyan szép. 18/L
2010. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Hallottam, hogy volt jobb kezes, aki eltörte a jobb kezét, és mire meggyógyult, addigra átnevelődött balkezesnek.
2010. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy nagyon " böte" simán, két kezes mindenki csak az egyik oldal dominánsabb. Vegyél egy elsős írás gyakorlót meg ovis írás előkészítőket és ugyanúgy mint a picik kezdj el gyakorolni.
2010. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!